Pomysł na wakacje w domu, czyli zestaw gier na lato

Nadszedł ten wyczekiwany przez dzieciaki i młodzież czas. Okres ferii letnich jest dość długi i wypoczynek należy się każdemu. Jednak ten okres między czerwcem, a  wrześniem często przysparza nam nieco kłopotów...Bądźmy szczerzy: tylko nauczyciele mają (mniej więcej!) tyle wolnego co uczniowie. Pozostała część populacji, rodziców, jest ograniczona dwoma tygodniami urlopu, bo nikt nie chce wykorzystać całego pakietu (28 dni) na lato! Zatem co zrobić z resztą czasu? Jednym z pomysłów na wakacje w domu mogą być gry planszowe, czy karciane i takie zestaw gier na lato chcę Wam dziś podsunąć.


Pomysł na wakacje w domu, czyli zestaw gier na lato


Tak jak pisałam wyżej, nie każdy rodzic ma możliwość spędzić z dzieckiem cały okres od ostatniego do pierwszego dnia szkoły. Nawet jeśli weźmiecie dwutygodniowy urlop, to na ogół chcecie go spędzić całą rodziną na jakimś wyjeździe. I bardzo dobrze! Nawet jeśli zamiennie wykorzystacie pozostała część swoich wolnych dni, to i tak zabraknie. Nie każdy ma dziadków, do których może wysłać dzieci. Nie każde dziecko chce jeździć na obozy. 
Co zatem począć, gdy upragnione wakacje stają się kłopotliwe w kwestii wypełnienia czasu? Jak zająć te godziny, by dzieciaki nie utonęły w czeluściach internetu?
 

Nasza propozycja zestawu gier na lato: 


"Harry Potter Hogwart Battle: Obrona przed czarną magią"  - Dla fanów świata Harry Pottera będzie wspaniałym dodatkiem do ich kolekcji kubków, skarpet, t-shirtów i innych niezliczonych gadżetów. Z pewnością odnajdą się w niej młodsi pasjonaci czarodzieja. Jeśli zaś macie całkowicie obojętny stosunek do tego uniwersum, możecie poczuć lekkie znużenie tytułem po 2-3 rozgrywkach. Dla mnie – umiarkowanego fana serii – „Obrona…” stanowi przyjemne uzupełnienie dla książek i filmów. W końcu nie co dzień można bezkarnie rzucać czary i poczuć się niczym uczeń szkoły w Hogwarcie.
 
Harry Potter – Hogwarts Battle: Obrona przed czarną magią
Harry Potter – Hogwarts Battle: Obrona przed czarną magią

 "Splendor Marvel"  - odświeżona wersja klasycznego Splendoru sprzed kilku lat. Podczas gdy w oryginalnym „Splendorze” pozyskujemy minerały z kopalni i rozbudowujemy swój status arystokraty, „Spledor MARVEL” oferuje nam oderwaną od rzeczywistości, niezwykle kolorową przygodę w towarzystwie popkulturowych ikon. Mam wrażenie, że jest to bardziej atrakcyjna odsłona osławionego tytułu. Mnogość możliwości taktycznych jakie oferuje gra, w połączeniu z interakcją graczy („przechodnia” płytka Avengers) oraz koniecznością planowania z wyprzedzeniem czyni ze „Splendor MARVEL” tytuł niemalże wybitny. „Splendor MARVEL” to gra przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku +10 lat. Jeśli tylko lubicie dynamiczne rozgrywki, interakcję z pozostałymi graczami, a przede wszystkim dobrą zabawę,  przy okazji chcecie uzależnić dziecko od grania ... w planszówki i karcianki, to jest zdecydowanie tytuł dla Was.
 
Splendor Marvel
Splendor Marvel

"Łąka"  - to gra wręcz idealna, by zagrać w nią w ogródku lub podczas wakacyjnych wojaży!  "Łąka" to gra skierowana dla 1-4 graczy w wieku od 10 lat. Z pewnością 12-latkowie opanują zasady na poziomie mistrzowskim (wiemy z autopsji), więc nasza rekomendacja brzmi: "z dziećmi do 11 lat być może uda Wam się wygrać". "Łąka" bawiąc - uczy. W dosłownym tego słowa znaczeniu. Oprócz instrukcji znajdziecie w kartoniku drugą książeczkę z indeksem wszystkich używanych w grze kart. Dzięki temu poznacie polską oraz naukową (łacińską) nazwę danej rośliny, czy zwierzątka oraz dowiecie się o ciekawostkach związanych z ich życiem. Jest też miejsce na wpisanie miejsca i daty ich obserwacji. Możecie więc spakować do plecaka owy indeks i talię kart, by Wasza kolejna wycieczka była jedyna i niepowtarzalna. 
 
Łąka
Łąka

"Tajemniczy ogród" to kolejna propozycja do zestawu gier na lato wydana przez REBEL.pl, którą my zdecydowane polecamy!  Uniwersalność „Tajemniczego ogrodu” pozwala też na rozgrywkę w pojedynkę. A jeśli nawet to Wam nie wystarczy, autorzy wprowadzili cały szereg dodatków / wariantów, które w mniejszym lub większym stopniu modyfikują zabawę w tworzenie ogrodów. „Tajemniczy ogród” to zaskakująca gra. Pod pozornie prostą mechaniką karcianki skrywa mnóstwo dodatkowych atrakcji umożliwiających dłuższe obcowanie z tytułem bez uczucia znudzenia i powtarzalności. W warstwie wizualnej jest to pięknie wydana, niezwykle kolorowa pozycja, która ucieszy oko każdego miłośnika przyrody.
 
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród

"Domek" to gra, którą mamy od lat i nadal nam się nie nudzi!  „Domek” to autorska gra Rebela, w całości stworzona przez naszych zdolnych krajanów: Klemensa Kalickiego i Bartłomieja Kordowskiego (odpowiedzialnego za stronę wizualną). Fakt ten daje nam pewność, że grę „uszyto” na naszą – polską nutę i mentalność. W grze poznacie tajniki projektowania oraz urządzania wymarzonego domu. „Domek” nie jest grą skomplikowaną. Można w nią grać nawet z naszymi 7-8 letnimi pociechami. Pod warunkiem, że wykażą one nieco cierpliwości przy tłumaczeniu zasad.
Czy „Domek” wart jest większej uwagi i całego szumu wokół. Uważam, że jak najbardziej. To gra przede wszystkim innowacyjna. Pomysł na rozgrywkę jest naprawdę oryginalny
 
Domek
Domek

 "
Logiquest Shadow Glyphs" i „Logiquest Zip City" to gry do samodzielnych rozgrywek. Są zatem idealne, gdy nasze nastoletnie "pociechy" są przez kilka godzin same. „Logiquest”, to seria gier w których mamy okazję sprawdzić nasze umiejętności obserwacyjne, wyobraźnię przestrzenną, czy zdolności planistyczne. Zip City nie jest typową grą. Nie ma początku i końca. To bardziej przyjemne źródło do poćwiczenia logicznego myślenia, odskocznia od obowiązków.
 
Logiquest Shadow Glyphs
Logiquest Shadow Glyphs

Logiquest Zip City
Logiquest Zip City

"Beez" to logiczna gra od Rebela, otwierająca przed nami możliwość zostania najprawdziwszą pszczołą oraz poznania specyfiki fachu, którym trudnią się te pożyteczne stworzenia, czyli zbieraniem nektaru. „Beez” to gra logiczna skrojona dla maksymalnie 4 graczy w wieku co najmniej 8 lat. Słowo „logiczna” stanowi klucz do całej specyfiki rozgrywki. To bowiem od taktyki i planowania zależeć będzie, czy osiągniemy końcowy sukces i zostaniemy najlepiej zapylającą pszczołą w okolicy.
 
Beez
Beez

Moje skarby - Idealnie komponująca się z wakacjami gra, która pochłonie Was bez reszty. Kolekcjonowanie i zbieractwo mamy wszyscy we krwi. Teraz możemy wyruszyć na planszową wycieczkę z dala od domu, by po powrocie wzbogacić naszą gablotkę w piękne eksponaty. Im wartościowsze i ułożone według określonych założeń - tym większa szansa na pokonanie pozostałych zbieraczy zgromadzonych przy stole. Niezwykle kolorowa szata graficzna, piękne ilustracje, przejrzyste zasady. Trochę strategii, trochę szczęścia. Wydaje się, że "Moje skarby" spełnią oczekiwania każdego miłośnika gier. Nasze spełniły z nawiązką.  

Nasz pomysł na wakacje w domu to zdecydowanie są między innymi gry planszowe i karciane. Oczywiście nie zawsze ich wydania pozwalają na zabieranie ich w  podróż, ale dla jadących samochodem nie jest przeszkodą, by wpakować je w bagażnik i tak zapewne załadowanego po dach auta :) Poza grami jak najbardziej są u nas w użyciu książki, zestaw do badmintona, w który można pograć z zaproszoną koleżanką/kolegą. Rzecz jasna jeśli ma się ku temu sprzyjające możliwości przestrzenne! 
 
Podoba Wam się nasz zestaw gier na lato? Tytułów, które możemy polecić jest zdecydowanie więcej. Wystarczy, ze klikniecie w zakładkę "Kącik recenzji", by znaleźć taką, która najbardziej przypadnie do gustu całej rodzinie. Wymienione w dzisiejszym wpisie tytuły, zawierają pod nazwą linki, które przeniosą Was do recenzji tych konkretnych gier. Pozostałe znajdziecie również TUTAJ w starszych wpisach. 
 
Ja już teraz zastanawiam się jak wypełnić czas córce podczas tych wielu tygodni wolnych od szkoły. Ona właśnie nie należy do tych chętnie wyjeżdżających na obozy, czy kolonie, a my mamy ograniczoną ilość urlopu. Aczkolwiek mój elastyczny system pracy pozwala mi na to, by nieco więcej czasu spędzić w domu. 

Zatem jeśli Wasze dzieci, zwłaszcza te nastoletnie, spędzają większą część wakacji w domu, ale nawet jeśli nie, to zaproponujcie im rozgrywki planszowe. Zawsze to kilka godzin mniej spędzonych przy smartfonach :)

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka