Dziś dla odmiany trochę poczytamy!

Zbieg okoliczności sprawił, że w dniu, w którym Zwykła Rodzinka wyjechała na Targi Książki w Warszawie, na blogu pojawił się wpis książkowy właśnie. W sumie nic w tym dziwnego zważywszy, że jak na rodzinę prawdziwych moli książkowych przystało, czytamy dużo, więc i dużo tytułów recenzujemy. 
Znacie akcję Cała Polska Czyta Dzieciom ? Nawet jeśli jakimś cudem o niej nie słyszeliście to myślę, iż chociaż na kilku/kilkunastu książkach rzuciło Wam się w oczy ich charakterystyczne logo. Dziś chcę Wam zaprezentować jeden z tytułów wydanych przez wydawnictwo Papilon

"Najpiękniejsze opowieści" to książka, a właściwie księga, napisana przez czterech różnych autorów. Pierwszy powód, dla którego należy ów propozycję polecać (co robię z przyjemnością!) jest fakt, iż publikacja ta wygrała w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez  Fundację "ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom". Jest to ogromne wyróżnienie. Sama nagroda określa książkę, gdyż przyznawana jest ona publikacjom na naprawdę wysokim poziomie literackim i etycznym. 


Co myślę o tej książce ja, Zwykła Matka, rodzicielka mola książkowego? Otóż, pierwsze co mi się nasunęło na myśl gdy ją otrzymałam, były jej gabaryty. Nie da się ukryć, że jest to jedna z tych książek, których w podróż raczej nie zabierzemy, nad czym ubolewa moje dziecko. Ilość wspaniałej treści powoduje, że ona po prostu musi być duża. Czterech polskich autorów, cztery wspaniałe opowiadania. Jedyne co mi, jako czytelnikowi, odrobinę przeszkadza to fakt, iż każda część jest napisana inną czcionką. Jednak to naprawdę drobiazg! 


"Biuro zagubionych zabawek" autorstwa Iwony Czarkowskiej - opowieść o byłym dozorcy z przedszkola Hipolicie Miotełce. Kiedy pan Hipolit zostaje zwolniony z ukochanej pracy, nie bardzo wie co ze sobą począć. Bardzo kocha dzieci i lubi wśród nich przebywać. Gdy wybierał się na spacer do parku za każdym razem znajdywał jakąś zabawkę i tak narodził się pomysł na otwarcie Biura zaginionych zabawek. 
"Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia" Grażyny Bąkiewicz  - historia pełna przygód jakie przeżywa mały chłopiec wraz ze swoją babcią w czasie podróży kosmicznej. Spotykają różne stworzenia żyjące na innych planetach, którym jak się potem okazuje, potrzebna jest ich pomoc.
"Misiostwo świata" Grzegorza Janusza - opowieść o lękach, tolerancji, akceptacji samego siebie, miłości i o tym jak ważne jest bycie dobrym. Autor przedstawia wszystkie te uczucia i emocje poprzez świat zwierząt i różnych innych zabawnych postaci. 

"Opowieść o błękitnym psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci" Beaty Majchrzak - historia, której sam tytuł już wiele nam mówi. Czasem nam, dorosłym, ciężko jest podjąć z dzieckiem rozmowę o śmierci, niepełnosprawności, czy o tym jak odmienni są ludzie. To opowiadanie uczy empatii, tolerancji i zrozumienia. Tego, by nie przechodzić obok cierpiącej osoby z odwróconą głową. Myślę, że takich historii nigdy za wiele. W środku opowiadania mała niespodzianka dla najmłodszych czytelników, ale nie będę psuła zabawy i nie zdradzę w czym rzecz.....


Książka jest pięknie wydana. Twarda okładka zapewniająca trwałość. Kolorowe ilustracje pomagające dzieciom wyobrazić sobie to o czym słuchają/czytają. Kredowy papier, który ceni sobie wielu czytelników :) Myślę, że ze względu na treść zdecydowanie warto zasilić naszą domową biblioteczkę "Najpiękniejszymi opowieściami"! Ze względu na długość opowiadań polecam ją głównie dzieciom od sześciu lat wzwyż :)

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka