Jaki wianek komunijny wybrać?

Dla naszych czytelników nie jest żadną nowością, że w tym roku czeka nas Pierwsza Komunia Święta Zwykłej Córki. Jednak, jeśli jest tu ktoś po raz pierwszy (a liczę cicho na to, że przybywają nowi odbiorcy), to wyjaśniam, że praktycznie cały maj dla Zwykłej Rodzinki obfituje w imprezy komunijne. Nie tylko nasza córka będzie świętować, ale i mój chrześniak oraz przyjaciółka naszej królewny. Pisałam Wam już o tym Jakie wydatki czekają przed Pierwszą Komunią i Jak tanio ubrać dziecko. Dziś z kolei podpowiem Wam jaki wianek komunijny wybrać :)

Kwiaciarnia Gretaflowers- wianki komunijne
Jaki wianek komunijny wybrać

Kiedy ja przystępowałam do Pierwszej Komunii dostępne były chyba tylko sztuczne wianki. Ach, pamiętam te drapiące koronkowe sukienki, wianki całe z plastiku. Teraz, jak we wszystkim, mamy ogromny wybór. Jeszcze niedawno byłam przekonana, że i moja córka dostanie wianek, który przetrwa wszystko.
Zaczęłam pracować w firmie florystycznej (bardzo ogólnie rzecz ujmując) Gretaflowers i odtąd na wiele rzeczy patrzę zupełnie inaczej. Na przykład teraz już wiem jaki wianek komunijny wybrać :)

Różnica między wiankiem sztucznym, a tym z żywych kwiatów jest taka, iż ten pierwszy faktycznie przetrwa długi czas i można go z powodzeniem odsprzedać. Różnice w cenach są, jak się okazało, wcale nie takie duże. Jeśli chcecie, by sztuczny wianek "nie bił po oczach" plastikiem, czy tandetną koronką, musicie przeznaczyć na niego większy budżet. W tym momencie pojawia się pytanie: jeśli sztuczny kosztuje tyle co żywy, to który wybrać?
Ja zdecydowałam się na dekorację z żywych kwiatów. Nie jest to tania opcja. Ceny oczywiście są różne w różnych miejscach. W zależności od tego z jakich roślin ma być wypleciony, możecie za niego zapłacić "stówkę", ale też 150zł. Skoro jednak dzieci idą do komunii w białych albach, przez co wyglądają praktycznie tak samo (popieram ów pomysł!), to chcąc ożywić wygląd mojej córki stawiam na naturalne dekoracje.
Nie jestem wymagająca, mam skromny gust. Chcę by córka wyglądała elegancko, acz delikatnie i dziewczęco. Jeszcze do końca nie sprecyzowałam swojej wizji przez co koleżanki w pracy już mają mnie dość :) Co chwilę wymyślam inne warianty. Jednak jak  się zdecydować kiedy wybór mam tak ogromny? W dodatku patrząc na to jakie wianki tworzą nasze kursantki...Wierzcie mi, że śnią mi się te dekoracje po nocach!

Jaki wianek komunijny wybrać
Jaki wianek komunijny wybrać

Jaki wianek komunijny wybrać
Jaki wianek komunijny wybrać

Jaki wianek komunijny wybrać
Jaki wianek komunijny wybrać

Jaki wianek komunijny wybrać
Jaki wianek komunijny wybrać

Widząc ile czasu i energii zajmuje dziewczynom wyplecenie jednego wianka, zrozumiałam dlaczego mają one takie, a nie inne ceny. Rośliny kosztują, czas pracy również. To nie jest takie proste jak nam się wydaje. Nie wystarczy upleść wianek z polnych kwiatów tak jak robiło się to za młodu na łące. Tu każdy element ma swoje miejsce. Wszystko musi się dobrze trzymać, by wianek nie rozleciał się dziewczynce na głowie! 

Jaki wianek komunijny wybrać? Ja zdecydowanie stawiam na żywe kwiaty! Mamy w domu mirt hodowany głównie na okoliczność pierwszej komunii, więc wiem, że wianek będzie zielony. Nie lubię "gipsówkowych". Czyli coś już w głowie mi się klaruje :) Na pewno będą też stokrotki i jakieś kolorowe dodatki. Najbliższy memu sercu jest chyba wianek z pierwszego zdjęcia :)
Jeśli chcecie poczytać o innych dodatkach komunijnych, zapraszam Was na bloga Superdzieciaczki, gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji, nie tylko tych związanych z majową uroczystością :)

A jaki wianek Wy byście wybrali? Więcej "wzorów" znajdziecie na profilu Kwiaciarnia Gretaflowers

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka