Odpoczynek z komiksem pod pachą

Jak mijają Wam wakacje? Urlop już wykorzystany, czy może jeszcze nie nadeszły te upragnione dni? W każdym razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby na chwilę oderwać się od tego co aktualnie porabiacie i zapoznać z nowymi propozycjami od zaprzyjaźnionego Klubu Świata Komiksu. W Egmoncie bowiem, mimo wakacji, praca wre. Na dowód przedstawiam kilka ostatnich wydań, które przykuły naszą uwagę.

 

Odpoczynek z komiksem pod pachą
Odpoczynek z komiksem pod pachą

Fibi i Jednorożec (tom 7): Czapki z głów! – Dobrze nam znany duet znowu w akcji. Tym razem Fibi oraz jej niezwykła przyjaciółka – Marigold Niebiańskie Chrapy prowadzą nas przez wakacyjny czas relaksu, jesienną pogodę okraszoną powrotem do szkoły oraz zimową świąteczno-noworoczną aurę. I za każdym razem jest zarówno pouczająco jak i śmiesznie. Dowiemy się m.in. wielu ciekawostek technologicznych o jednorożcach (mają doskonały zasięg jakby co!), internetowej anonimowości oraz wiążącym się z nią… rozczarowaniu, niewidzialnym rodzinnym spadku oraz odwiedzimy w końcu dom Marigold. Chcecie? Wobec tego zapraszam. Jesienna szaruga, czy nieogarniający sytuacji nauczyciel nie są straszne naszej małej bohaterce. Skoro ma się u boku takiego kompana jak jednorożec, wszystko może się udać. Tylko nie gapcie się zbyt długo we własne odbicie. Choć jego piękno poraża…

 

Fibi i jednorożec. Czapki z głów. Tom 7

 Fibi i jednorożec. Czapki z głów. Tom 7


Mali Bogowie (tom 5): Z wizytą w piekle – Mitologia sama w sobie jest niezmiernie ciekawa. To dowód na niepojętą ludzką wyobraźnię oraz chęć tłumaczenia wszelkich ziemskich zjawisk na język herosów i bogów. Z tego powodu seria „Mali Bogowie” z miejsca skazana była na sukces. Ale, że po 4 tomach będzie to nadal aż tak dobra i wciągająca lektura? Nie byłem takim optymistą. Tymczasem otrzymujemy numer 5-ty przygód Tauruska, Orfeusza i reszty ferajny, który to tom od pierwszych stron bombarduje nas absurdalnymi, a przy tym prześmiesznymi historyjkami z mitologią w tle. Tym razem przyjdzie nam poznać nieudolne próby Orfeusza w uwolnieniu ukochanej Eurydyki z samych czeluści piekielnych. Władca podziemia – Hades pożałuje z kolei ściągnięcia Persefony do swego domu, zaś gamoniowaty Tezeusz będzie co rusz nieskutecznie polował na Tauruska. Każda historia wywołuje salwę śmiechu. Do tego nieco karykaturalna, kolorowa grafika pięknie dopełnia całości. Musicie przeczytać!

 

Mali Bogowie. Z wizytą w piekle. Tom 5

Mali Bogowie. Z wizytą w piekle. Tom 5


Pozytywka(tom 4): Zagadkowe zniknięcie – kolejna przygoda w Pandorii czeka. Ośmiolatka Nola, dziedzicząc po zmarłej matce kryształową pozytywkę, nie ma pojęcia, że stanowi ona przejście do równoległego świata. Teraz to ona musi strzec tajemnicy i bezpieczeństwa Pandorii. Po tym, jak w jednym z pudeł z rzeczami po mamie znajduje klucz, Nola wraca do Igora oraz Andrei, by razem ustalić jego przeznaczenie. Nie wie jednak, że przyjdzie jej się zmierzyć z nową misją. Zaginęła bowiem pani Serena – ukochana Ośmiornicznika, który został z kolei aresztowany pod zarzutem mieszania ras. Nola nie potrafi pojąć jak można dyktować komukolwiek kogo mu wolno kochać. Wraz z przyjaciółmi wyrusza na misję poszukiwawczą. Nowa „Pozytywka” to niezwykle mądra historia, mająca swoje przełożenie na współczesne czasy. Wiele osób będzie w stanie utożsamić się w jej bohaterami. Nie ma tu szalonego humoru, gagów itp. Jest za to ciekawa historia z bardzo ważnym przesłaniem. A na koniec zwrot akcji, po którym nie będziecie się mogli doczekać kolejnego tomu. Ot, cały sekret Pandorii… tzn. „Pozytywki!

 

Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie. Tom 4

Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie. Tom 4


Lulu i Nelson (tom 1): Kierunek Afryka – jedyna nowa seria w tymże zestawieniu. Historia Lulu – jedenastoletniej dziewczynki, córki treserów lwów. Gdy w nieszczęśliwym wypadku ginie jej matka, a jakiś czas potem ukochane lwy, dziewczynka postanawia (wbrew woli ojca) wyruszyć do Afryki po nowe zwierzęta do rodzinnego cyrku. Nie wiedząc na co się porywa, Lulu trafia w sam środek walk o wolność ciemnoskórych rdzennych mieszkańców z systemem oraz segregacją rasową. Gdy ojciec dziewczyny, który również przybył na Czarny Ląd, zostaje aresztowany, pojawia się Nelson – czarnoskóry rówieśnik Lulu. To z nim tak naprawdę rozpoczyna się prawdziwa przygoda, którą autorzy szykują dla nas w kolejnym tomie. Tak jak w przypadku poprzedniej publikacji, tak również tu mamy do czynienia z podejmowaniem trudnych tematów w komiksie. Równość, tolerancja, szacunek – to słowa, które w pierwszej kolejności przychodzą mi na myśl. Jest potrzeba mówienia głośno o ważnych sprawach, abyśmy nie zapomnieli, że wszyscy jesteśmy takimi samymi istotami. W takiej formie jak komiks łatwiej dotrzeć do młodszego odbiorcy. I całe szczęście, że Egmont robi to po mistrzowsku.      

 

Lulu i Nelson. Kierunek Afryka. Tom 1

Lulu i Nelson. Kierunek Afryka. Tom 1


 

 

komiksy dla dzieci

 

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka