Tato, zostań stylistką!

Nasza córka nie jest typem modnisi. Nie dla niej lalki, wózki oraz wszelkie różowo-brokatowe dziwadła. W dziale z zabawkami zawsze skanujemy te regały, gdzie znaleźć można klocki, auta, puzzle i gry, z premedytacją ignorując najnowsze produkty ze świata jednorożców. Najciekawsze jest to, że nikt z rodziny nigdy nie ingerował w jej zainteresowania, nie kierunkował fascynacji tym, bądź innym tematem. Samo jakoś tak wyszło. Można zatem się dziwić, że córka mimo takiego obrotu sprawy pozostaje mimo wszystko stuprocentową dziewczynką. Naszą księżniczką. Dlatego też, od czasu do czasu, wykazuje potrzebę „wytarzania się” w przesiąkniętym lukrem i różową watą cukrową świecie. A ja – Zwykły Tata, zazwyczaj zostaję siłą rzeczy w ten świat wciągnięty...A więc, Tato, zostań stylistką!

Fox Games - Zostań stylistką

Wydawnictwo FoxGames, którego gry niejednokrotnie gościły na naszym blogu, po raz kolejny zaskoczyło swoich fanów (do których się jak najbardziej zaliczamy). Tym razem przebiegły Lis postanowił przetestować granice męskości grających tatusiów, serwując grę pod tytułem „Zostań stylistką”. Kto z panów właśnie pomyślał, że przecież nie trzeba grać w tego typu produkcje, najpewniej nie ma w domu córki, albo posiada w swojej posiadłości tzw. panic room (azyl), do którego ucieka gdy tylko na horyzoncie pojawi się uśmiechnięte dziewczę z kolorowym pudełkiem w rękach. Cała reszta męskiej części domowników musi schować godność do zamrażarki i zasiąść do rozgrywki o tytuł... najlepszej stylistki w mieście! Czy jednak jest się przed czym wzbraniać? Moim zdaniem absolutnie nie.
 
„Zostań stylistką”, to bardzo prosta gra, której raczej nie spodziewałbym się po FoxGamesie. Nie traktujcie tego jednak w kategorii zarzutu. Choć tematyka dość mocno odbiega od dotychczasowego portfolio wydawnictwa, to już samo wykonanie gry pozostaje na tym samym, wysokim poziomie. Inaczej być po prostu nie mogło.

 
Fox Games - Zostań stylistką

 
Fox Games - Zostań stylistką


Fox Games - Zostań stylistką


O co zatem chodzi w powyższym tytule? Otóż, mamy za zadanie skompletować strój oraz fryzurę przydzielonym nam modelkom. W tym celu musimy dokonywać odpowiednich zakupów w odwiedzanych po drodze butikach, czy salonie fryzjerskim, korzystając przy okazji z takich udogodnień jak bankomaty, taxi lub metro. Brzmi ciekawie? No myślę! W końcu mam już pewne doświadczenie w „Zostań stylistką” :)

W pudełku z grą znajdziecie planszę miasteczka, wizerunki nieubranych modelek (są w bieliźnie, więc proszę o spokój!), tzw. karty stylu, karty specjalne, monety, żetony z gwiazdkami, żetony ubrań i fryzur, pionki oraz kostkę. Każdy z graczy na start otrzymuje zestaw składający się z wizerunku modelki, pionka, losowo wybranych kart stylu (im więcej, tym dłużej potrwa zabawa), 3 kart specjalnych i monety o wartości 10. Pozostałe elementy umieszczamy w zasięgu ręki koło planszy. Startując z centralnego punktu (rynku) podążamy do kolejnych lokacji, by zakupić te elementy ubioru dla swojej modelki, które widnieją na pierwszej spośród wylosowanych kart stylu. Koszt danego elementu określa ilość gwiazdek widniejąca na sklepie („ceny” ulegają dynamicznie zmianie w miarę postępu rozgrywki). Każdą zdobycz nakładamy na naszą zziębniętą modelkę. A gdy będzie już kompletnie ubrana zgodnie z wizerunkiem na karcie stylu, odkładamy ów kartę, rozbieramy nieszczęsną panią M. i szukamy dla niej odzienia widniejącego na kolejnym posiadanym kartoniku. Podczas swojego ruchu można skorzystać z jednej z posiadanych kart specjalnych, które pozwalają nam np. wypłacić z banku dodatkową kwotę (WYPŁATA), odbyć podróż busem, metrem (BILET), czy taksówką (TAXI), otrzymać gratis jedną sztukę garderoby (KARTA PODARUNOWA) lub zamienić ceny między dwoma dowolnymi sklepami (SALE). Zwycięzcą gry zostaje ta osoba, która jako pierwsza skompletuje wszystkie stylizacje jakie goszczą na jej kartach stylu.

Fox Games - Zostań stylistką


Fox Games - Zostań stylistką


Fox Games - Zostań stylistką

„Zostań stylistką” opiera się na bardzo prostych schematach, jakie zapewne znacie z wielu innych gier planszowych. Nie ma tutaj wydumanych zasad, skomplikowanych obwarowań. Po prostu rzucamy kostką i wykonujemy ruch (plus ewentualnie odpowiednią możliwą akcję dodatkową). W końcu to gra dla dzieci w wieku 6+ lat (2-4 graczy). Liczyć ma się tylko dobra zabawa, której tutaj nie brakuje. Oczywiście oprócz opisanych powyżej zasad, znajdziecie jeszcze kilka innych ciekawych „smaczków”, o których nie wspomniałem, a które nie pozwolą Wam zbyt szybko rozstać się z tym tytułem. Zmiana cen w sklepach, dokupywanie kart specjalnych, piękne sukienki dla zwycięzców – to tylko niektóre z ów niespodzianek. 

Rozegrałem z córką już kilka partii i jakoś nie zauważyłem, by moja męskość została przez to nadwątlona. Bo najważniejszą sprawą jest uśmiech dziecka, wspólnie spędzony czas nad czymś co ono lubi (a niekoniecznie musimy lubić my). Choć w tym przypadku nie ma to i tak znaczenia, gdyż „Zostań stylistką” wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, przez co mój prywatny „panic room” nadal świeci pustką.   


Fox Games
      
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka