Magiczny wieczór, czyli święta w górach

Czy ktoś z Was kiedykolwiek spędził święta w górach? Ale tak totalnie, z Wigilią i Bożym Narodzeniem włącznie? Nie mam oczywiście na myśli tych, którzy w górach mieszkają i mają cały ten śnieg oraz niezwykły klimat na co dzień. Myślę o ludziach z nizin - jak ja lub znad morza :) Nam się nawet nie zdarzyło być zimą na południu Polski. Mimo, że nie należę do zbyt wylewnych osób, które okazują bardzo swoje uczucia, nie wyobrażam sobie spędzić Bożego Narodzenia daleko od rodziny. Jednak, ten czas pomiędzy Gwiazdką, a Nowym Rokiem, kiedy jeszcze wszędzie widać świąteczne dekoracje, a ludzie tkwią w tym swoistym nastrojowym klimacie... Tak, chciałabym spędzić taki swój "Magiczny wieczór" w górach!

Magiczny wieczór - Agnieszka Krawczyk

Niedawno przeniosłam się na kilka dni w południowe rejony Polski. Konkretnie w pewne piękne miejsce, w którym duch Bożego Narodzenia był widoczny na kilometr. Mała miejscowość zasypana śniegiem. Cudowne lodowe lampiony z zatopionymi w środku gałązkami świerku, oświetlające swym ciepłym blaskiem cały ogród. Przygotowania do świąt i pewien "Magiczny wieczór", który okazał się takowy dla wielu mieszkańców owego górskiego miasteczka...

Agnieszka Krawczyk i jej czwarty tom serii "Czary codzienności". To dzięki tej wspaniałej świątecznej powieści oderwałam się na kilka wieczorów od pracy oraz częściowo od domowych obowiązków. Gdy w końcu znalazłam chwilę i rozpoczęłam czytanie, nie mogłam się oderwać. Klimat Zmysłowa, w którym mieszkały siostry Niemirskie, pochłonął mnie całkowicie. Autorka wszystko tak doskonale przedstawiła, iż miałam wrażenie, że uczestniczę w tym wszystkim razem z głównymi bohaterkami książki.

Magiczny wieczór - Agnieszka Krawczyk

Magiczny wieczór - Agnieszka Krawczyk

Po przeczytaniu pierwszych trzech części serii wiedziałam, że ta świąteczna opowieść mi się spodoba. Dla tych co nie znają treści poprzednich tomów krótkie streszczenie!
Agata, Daniela i Tosia to trzy siostry "z pokręconym DNA", jak same o sobie mówią. Jedne mają wspólną matkę, drugie ojca. Do tego dołączmy przyrodnie rodzeństwo najmłodszej dziewczyny i voila! Mamy zwariowaną rodzinkę. Nowi przyjaciele, pomocni sąsiedzi i urok Zmysłowa u każdej z dziewczyn wywołują prawdziwą przemianę, zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną. Każda z nich czuje, że znalazła swoje miejsce oraz...miłość. Oczywiście pojawiają się kłopoty i liczne zawirowania, jak to w życiu. Ale dziewczyny  razem mogą wiele przetrwać. Zawsze mogą liczyć na pomoc przyjaciół, dzięki którym niestraszne są żadne przeszkody.

"Magiczny wieczór" to czwarta część sagi o siostrach Niemirskich. Trwają przygotowania do ślubu jednej z nich. W międzyczasie dzieje się wiele nieprzewidzianych rzeczy, pojawia się nowa mieszkanka tego górskiego miasteczka. Siostry prowadząc uroczą herbaciarnię o nazwie "3 siostry, 3 koty" (każda z dziewczyn ma swojego kociaka!) "uzdrawiają" nie tylko siebie, ale pomagają przy okazji wielu osobom. Przyjechały do tego miejsca, by poukładać swoje życie, a pomogły je poskładać wielu swoim przyjaciołom. Odmieniły losy nie tylko swoje, ale i innych mieszkańców. 

Magiczny wieczór - Agnieszka Krawczyk

Wspaniała, ciepła opowieść. Iście świąteczny klimat, dzięki któremu można się wczuć w atmosferę zbliżającej się Gwiazdki. Bohaterzy, którzy szukają szczęścia, poznają siebie od nowa i znajdują miłość całkowicie się jej nie spodziewając. Czy może być w grudniu wspanialsza lektura od tej rozgrzewającej serce? Agnieszka Krawczyk podarowała mi mój prywatny "Magiczny wieczór" i to nie jeden. Dzięki tej powieści spędziłam swoje święta w górach jeszcze nim one faktycznie nadeszły! Polecam powyższą lekturę każdej z Was, drogie czytelniczki. Ogrzeje Was mimo śniegu otulającego urocze Zmysłowo od pierwszych stron powieści! Gwarantuję :)

PS. Mimo iż jest to kontynuacja losów trzech sióstr, "Magiczny wieczór" możecie czytać nie znając poprzednich części. Autorka wszystko pięknie streściła w odpowiednich momentach, tak byście się absolutnie nie pogubili!


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka