Jak polubić siebie... i czuć się kobieco

Uczymy nasze dzieci szacunku do starszych. Uczymy je tolerancji, asertywności. Ale myśleliście o tym, by pokazać im też jak polubić siebie? Tak, by nie popadały w różnego rodzaju kompleksy i nie przejmowały się opinią innych? To bardzo ważna cecha, którą trzeba w sobie wypracować. Chyba, że jest się szczęściarzem z pogodnym nastawieniem zarówno do świata jak i do samego siebie.

Jak polubić siebie
Jak polubić siebie i czuć się kobieco

Gdy byłam nastolatką nie należałam do "imprezowych" osób. Zawsze wolałam zostać w domu niż zarwać nockę na dyskotece. Nie miałam jakichś wielkich kompleksów, aczkolwiek czasem raniły mnie słowa kolegów, dla których byłam "kujonem" bądź "okularnicą". Z wiekiem wypracowałam sobie wiarę w siebie. Zaczęłam przychylniej spoglądać w lustro. Nigdy nie byłam i nie będę ikoną piękna. Nie znam się na stylizacjach, nigdy nie wiem co się akurat w danym sezonie nosi. Ubieram to co uważam za pasujące do mojego charakteru. Noszę to co jest wygodne.

Jak polubić siebie?

  • nie słuchać innych - to, czy bierzemy do siebie uwagi innych na nasz temat wpływa bardzo mocno na samoocenę. Owszem, jeśli krytyka jest konstruktywna i "podana" przez przyjazną Ci duszę, można rozważyć, czy aby przypadkiem nie ma racji. Jednak jeśli wiadomo, iż ktoś rani Cię złośliwie należy to po prostu zlekceważyć. Rany zadawane słowami potrafią boleć jednak bardziej niż jakiekolwiek inne.
  • poznać i powtarzać słowa - motywatory -  cudownym sposobem jest poznanie słów, określeń, które zbudują naszą wiarę w siebie i w to co potrafimy. Możemy sobie takie sentencje napisać na karteczkach i zawiesić w najbardziej strategicznych miejscach. Dzięki temu, wstając rano, robiąc poranną toaletę możesz ujrzeć na łazienkowym lustrze np. takie słowa: "jesteś piękna nawet bez makijażu". Albo szykując śniadanie na lodówce dostrzec karteczkę z napisem: "jesteś piękna, nie katuj się dietą", czy w pobliżu komputera lub swojego biurka: "jesteś mądra, poradzisz sobie ze wszystkim". Takich zdań może być mnóstwo, w zależności z czym mamy największy problem.
  • pomóc matce naturze -  kiedyś pisałam o tym, że zdrowy egoizm to nic złego (KLIK). Każda kobieta, matka, żona, ma prawo do chwili słabości, zmęczenia. Aby polubić siebie można stosować różnego rodzaju kosmetyki, które mają na celu nie tylko poprawę naszego wyglądu (stanu włosów lub skóry), ale przede wszystkim na zapewnienie chwili relaksu "sam na sam'! To, że zamkniesz się na chwilę w łazience zostawiając pociechy pod okiem drugiego rodzica może mieć zbawienny wpływ na Twoją psychikę. Kiedy będziesz się czuła lepiej? Zmęczona, niedospana, z tłustymi włosami, obdrapanymi paznokciami i sypiącą się od suchości szarą skórą? Czy można jednak wtedy, gdy poświęcając kilka chwil na nałożenie kremy lub maseczki poczujesz się odświeżona, gładka i piękna? Pomyśl o tym, że nie tylko Ty poczujesz się dzięki temu lepiej. Twój lepszy humor oraz nastawienie do samej siebie podziała korzystnie na całą rodzinę!
  • wyrwać się z domu -  nie musi to zaraz być całonocna balanga na mieście :) Czasem wystarczy kawa POZA DOMEM z koleżanką, kino lub choćby spacer wyłącznie z mężem (bez dzieci!), czy godzinka na rowerze/rolkach. Często w trudnych chwilach, wysiłek fizyczny lub rozmowa z inną osobą może podziałać lepiej niż cokolwiek innego.

Jak polubić siebie
Jak polubić siebie i czuć się kobieco

  • ubrać sukienkę - przyznam Wam, że odkąd pracuję zaczęłam w końcu z zakupów wracać z ciuchami dla siebie, a nie tylko dla córki. Sprawia mi ogromną frajdę rozglądanie się po dziale damskim, a jeszcze większą przyjemność czerpię z tego jak patrzy na mnie mąż, gdy włożę nową kieckę. Zawsze chodziłam w spodniach, bo tak wygodniej (poza tym nie znoszę rajstop). Jednak na lato postanowiłam wzbogacić swoją garderobę w kilka kobiecych sukienek. No i owszem, przyjaźniej patrzę na siebie w lustrze widząc, że jestem "całkiem, całkiem". Że nie potrzebuję ostrej diety, a kiecka układa się na moim ciele nawet przyzwoicie. I wiecie co wydobywam z tego dla siebie najważniejszego? W sukience czuję się bardziej kobieco, bardziej pewna siebie!

Jak polubić siebie
Jak polubić siebie i czuć się kobieco

Jak polubić siebie
Jak polubić siebie i czuć się kobieco

Jak polubić siebie
Jak polubić siebie i czuć się kobieco

Jestem kobietą i pamiętam o tym! Taki wpis poczyniłam ponad rok temu. Zawsze dbałam o siebie, więc na pytanie jak polubić siebie odpowiadam... po prostu zacznij to robić! Bądź sobą, zadbaj o siebie, bo w ten sposób dbasz też o innych. Twój wygląd zewnętrzny ma mocny wpływ na to jak się czujesz psychicznie. Zdrowy egoizm to nic złego. Rodzina będzie miała z Ciebie więcej "pożytku" kiedy Ty sama będziesz z siebie zadowolona! Myśl o sobie, a zatroszczysz się o swoich bliskich. By polubić siebie, czasem wystarczą drobiazgi: pomalowanie paznokci, zadbanie o odrosty na włosach (by się ich pozbyć), ulubiony perfum, nowa sukienka, spacer lub kino. Pamiętaj o sobie i swoich potrzebach, zainteresowaniach. Nie porzucaj tego dlatego, że jesteś matką, żoną, czy kochanką :) Zwykła Matka chce czuć się kobieco i nie potrzebuję do tego ciuchów z najdroższych sklepów. Nie metka bowiem zdobi człowieka, tylko odpowiedni dobór stroju :)


Sukienki : Tom&Rose, Terranova, C&A
Koszulka sportowa: Reserved
Legginsy: Tom&Rose
Rolki i zestaw ochraniaczy z kaskiem: Decathlon
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka