Jak zaoszczędzić czas na zakupach?

Ilu z Was biegiem, jak po ogień, wpada po pracy do sklepu, by na szybko kupić coś na obiad? Ilu z Was zapomniało wielu produktów, bo tempo robienia zakupów spowodowało, że pamięć zawiodła? Ilu z Was wraca bez połowy rzeczy z listy, bo dziecko rozkojarzyło w sklepie? Mnie się zdarzyło kilka różnych sytuacji, w których wróciłam bez tego co potrzebowałam. Zatem jak zaoszczędzić czas na zakupach i wrócić do domu z tym co potrzebne, nie tracąc ani energii ani humoru?
Często przyczyną spędzania zbyt dużej ilości czasu w markecie jest niewłaściwa organizacja. Jest wiele czynników powodujących, że zakupy są dla nas zmorą, przez co staramy się ich unikać!

Jak zaoszczędzić czas na zakupach:
  • lista - zrobienie spisu produktów pozwoli nam na przejście przez sklep ze szwajcarską precyzją. Ja czasem układam swoją listę tak, by produkty z niej wpadały do wózka po kolei. Tak jednak możemy robić tylko wtedy kiedy sklep znamy "na wylot".
  • zakupy bez dzieci - do zdecydowany plus i prawdziwe przyspieszenie! Nikt Was nie rozprasza, nie woła co chwilę o lizaka, czy inną bułkę...
  • koncentracja i "klapy na oczy" - ile razy zdarzyło się Wam wpaść w sklepie na znajomych? Zwłaszcza jeśli jest to jakieś osiedlowe skupisko! Najlepiej wpaść do marketu w pełni skoncentrowanym i skupiać się tylko na zawartości półek. Najwyżej będziecie wysyłać później sms-a przepraszającego o treści: "Ups, nie zauważyłam cię". Jednak cenne minuty, które byście stracili na plotki zostaną uratowane.
  • internet - o tak! Nawet jeśli wcześniej wymaga to wizyty w sklepie, bo np. spodnie trzeba przymierzyć, to poczekawszy na wyprzedaż kupujecie je drogą internetową bez wychodzenia z domu. Jeśli do tego wybierzecie opcję dostawy do domu, zyskujecie cenny czas.
  • internet + mąż - często wykorzystuję tę opcję kiedy muszę zrobić zakupy w pewnej drogerii. Dzięki aplikacji dokonuję zakupów, a mąż po drodze z pracy je tylko odbiera. Wygodnie i szybko? Oczywiście!
  • małe sklepy - wybierajcie w miarę możliwości te mniejsze miejsca, gdyż wielkie markety mają to do siebie, że więcej czasu zajmuje bieganie po alejkach w poszukiwaniu produktów. Na koniec czekają Was gigantyczne kolejki do kasy, bo przecież na 10 kas tylko jedna jest obsługiwana przez "miłą" panią :)
  • odległość - stawiajcie na markety jak najbliżej Waszego domu. Czas spędzony w korku jest nieadekwatny do czasu spędzonego na zakupach!
Macie jeszcze inne, sprawdzone sposoby jak zaoszczędzić czas na zakupach? Podzielcie się nimi, a będę zobowiązana!
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka