Co zrobić, gdy dziecko zgubi coś w szkole?

Bez względu na to, czy Wasze dziecko chodzi do przedszkola, czy też szkoły, na pewno znacie sytuacje, w której zdarzyło mu się coś zgubić. BA! Ja gubiłam rzeczy córki kiedy ona była maleńka. Przykrą "tradycją" stało się dla naszej rodziny, że na każdym wyjeździe coś gubiliśmy. Jaka była rozpacz, gdy na Helu przepadł ukochany kocyk córki! Jaka byłam na siebie zła, gdy w Rewalu zapodziałam bluzę małej, którą tak uwielbiałam! Gdybym wtedy miała TO, może choć część zagubionych przedmiotów, by do mnie wróciła? Zatem co zrobić, gdy dziecko zgubi coś w szkole?

Zgubek

Do tej pory jedyne na co mogłam liczyć kiedy córka coś zapodziała w szkole, to uczciwość znalazcy i pozostawienie danego przedmiotu na specjalnym stoliku w holu budynku. Oczywiście wiele rzeczy nie znalazło się do tej pory. Córka stara się pilnować swoich przyborów szkolnych, ale to w końcu tylko dziecko. Czasem zwyczajnie o czymś zapomni, a czasem koledzy zrobią po prostu psikusa i schowają coś przed nią.

W szkole jest kilka setek dzieci. Mnóstwo miejsc, w których można zgubić długopis, legitymację, opaskę do włosów lub worek ze strojem na wf. Dziecko gdzieś coś zostawi, inne to przełoży i nawet powrót w podejrzane miejsce po zaledwie kilku minutach nie zagwarantuje Wam, że zguba się odnajdzie!
Wiele razy już słyszałam o zagubionej tenisówce na wf, o kolejnym ołówku, który przepadł bez śladu! Od dziś mam na to wszystko pewien sposób! Już wiem co zrobić, gdy dziecko zgubi coś w szkole! Nie tylko tam z resztą :)

Zgubek
 
Zgubek

Zgubek. Personalizowane naklejki i naprasowanki ze specjalnymi osobistymi kodami, którymi możemy oznaczyć wiele przedmiotów. Twoje dziecko zgubiło piórnik w szkole? Teraz ma większą szansę go odnaleźć. Życzliwa osoba, która znajdzie zagubiony przedmiot może przy pomocy swojego smartfona zeskanować kod i wysłać wiadomość sms lub e-mail z prośbą o kontakt. Sprawdziłam czy to naprawdę działa. Mąż zeskanował kod znajdujący się na naklejce i po chwili otrzymałam wiadomość tekstową na swój telefon.

Jak zeskanować kod z naklejki/prasowanki?
Wystarczy odpowiednia dowolna aplikacja do skanowania kodów, z której korzysta coraz więcej osób. Znajdziecie ją w sklepie Google Play i App Store. Nie musi to być wyłącznie ta rekomendowana przez "Zgubka". 

Od ciebie zależy jakie informacje zostaną ukryte w kodzie. Może to być imię i nazwisko Twoje lub dziecka, adres. Najważniejszy jest numer telefonu albo adres e-mail, by znalazca mógł Was poinformować o znalezionej zgubie. Nie martw się o swoje dane osobiste. Kod wyświetli tylko  numer telefonu, który przekieruje wiadomość na ten podany przez Ciebie.

Zgubek

Zgubek

Zgubek

Zgubek

Dopatrzyłam się kilku drobnych minusów w całej tej sprawie. Owszem, pomyślane jest, że nie na wszystko można naprasować kod i dlatego są też naklejki. Jednak ołówek, czy długopis nadal nie ma szansy na odnalezienie, gdyż ma za małą powierzchnię, by umieścić na niej naklejkę. Aczkolwiek myślę, że łatwiej się pogodzić ze stratą ołówka za przysłowiową złotówkę niż worka ze strojem na wf, czy piórnika. Nie mówiąc już o kurtce zgubionej w szkole, zwłaszcza w okresie zimowym. Tak, zdarzały się już przypadki, że dzieci wracały w obuwiu zamiennym do domu lub bez kurtki.

Kolejną rzeczą jest fakt, że nie dość, iż musimy liczyć na uczciwość znalazcy, co w dzisiejszych czasach jest bezcenne, to ta osoba musi chcieć zeskanować kod! Mało tego - znalazca musi wiedzieć, że ów kod jest naklejony na danym przedmiocie i należy go zeskanować. Dlatego dobrze jest go umieścić w widocznym miejscu.
Jestem jednak przekonana, że dzięki Zgubkowi i tak mamy w tej chwili większą szansę na odnalezienie zgubionych kluczy, kapci, czy piórnika niż do tej pory. Dziecko ma mniejsze obawy przed zgubieniem ukochanej zabawki, plecaczka, czy kluczy od domu. 

Jak myślicie? Czy taki "Zgubek" to dobry pomysł? Ja uważam, że tak :)
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka