Deser "fit" - szybki i smaczny

Nie jestem osobą, która potrafi się poddać jakiejkolwiek diecie. Często przez to mam dylemat co zjeść na deser, by nie była to moja ukochana czekolada. Jestem bardzo "słodkolubnym' stworzeniem i nie ma siły bym potrafiła się oprzeć pysznemu ciastku lub brązowej tabliczce z orzechami. Niestety, jednak muszę się pilnować, bo przytyć łatwo, a zgubić nadwyżkowe kilogramy już nie jest takie proste. Co więc zjeść, by nie spadł mi poziom cukru powodujący z kolei kiepski humor? Co wymyślić kiedy mąż, jak co roku, przechodzi świadomie detoks wielkopostny, a mnie i córkę "nosi" na coś słodkiego? Pokażę Wam dziś nasz ulubiony deser fit - szybki i smaczny!

deser fit - jogurt naturalny z owocami

Słowa pisanego dziś za dużo nie uraczycie. Deser, który widzicie na zdjęciu nie należy bowiem do skomplikowanych.

Jak i z czego wykonacie deser fit zależy wyłącznie od trzech rzeczy:


  • Waszego gustu - każdy lubi inne owoce, więc dobiera je według własnych upodobań
  • Zawartości Waszej lodówki - macie jakieś zamrożone letnie skarby? Może kompot w spiżarni? Albo banany, których nikt już nie chce zjeść, bo skórka nabrała brązowych plam? Wykorzystajcie je z powodzeniem do tego właśnie deseru.
  • Odległości od sklepu - jeśli macie blisko do warzywniaka, Wasze pole manewru co do wyboru owoców znacznie się poszerzy
Deser fit - jogurt naturalny z owocami

Najwięcej czasu przy przygotowaniu tego deseru fit potrzeba na... stężenie galaretki! No niestety, ale pewnych spraw nie przyspieszymy. Aczkolwiek możemy wspomóc proces wstawiając galaretkę do zamrażalnika lub wrzucając do niej mrożone owoce. 
Na taką "bazę" nakładamy jogurt naturalny. Następnie do wyboru: domowe musli lub gotowe "ziarna dla ptaków" jak nazywa je Zwykły Tata, czyli wszelkie bakalie, otręby, itp., itd.
Na sam koniec pokrojone owoce.

Prawda, że proste? Córka dzięki temu polubiła w końcu jogurt naturalny, który jak wiadomo jest lepszy niż wszelki apteczny probiotyk. Ziarenka z kolei mają bardzo dobry wpływa na pracę jelit, a dzięki galaretce i owocom nie będziemy narzekać na brak słodkości w ustach.

Jak Wam się podoba nasz deser fit? Jest smaczny, szybki i zdrowy. Lekki i nietuczący :)
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka