Szybkie dania dla zabieganych mam

Ostatnio moje życie nabrało rozpędu. Stali czytelnicy wiedzą, że od niedawna Zwykła Matka pracuje. Bardzo się z tego cieszę, tym bardziej, że robię to co lubię. A dodatkowo się rozwijam. Moja praca to moja pasja i takiej "fuchy" życzę każdemu. Niestety w związku z tym faktem mam mniej czasu. Mimo mojej całkiem dobrej organizacji, czasem zwyczajnie padam ze zmęczenia albo wolę usiąść z rodziną przed TV zamiast tkwić przy garach. Zwłaszcza w weekendy. Dlatego dziś pokażę Wam kilka moich pomysłów na smaczne, szybkie dania dla zabieganych mam.

Szybkie dania

Na początku blogowania "popełniłam" wpis, który do dziś cieszy się dość sporą popularnością - Niespodziewani goście - co podać?. Tam też zawarłam kilka pomysłów na szybkie dania, które przydają się w nagłych sytuacjach, na przykład kiedy dostajemy telefon, że za godzinę wpadną znajomi. Wiem, że w dzisiejszych czasach, gdzie świat opanowany jest przez telefony komórkowe takie sytuacje bywają rzadkością, ale zawsze warto mieć jakiś gotowy pomysł na to jak ugościć znajomych lub rodzinę.

Być może pod dzisiejszym wpisem znajdą się komentarze, że serwuję dziecku gotowce, ale... Czasem można zaszaleć, ulec pokusie i dziecięcej zachciance. Córka miała ochotą na coś słodkiego, a w naszym lokalnym sklepie "w kropeczki" pojawiły się akurat babeczki z emblematami jej ukochanej serialowej bohaterki ("Soy Luna" rządzi!). Prosiła kilka razy i w końcu się złamałam. A co mi tam! Raz nie zawsze, od razu się nie potruje :) Co miała radochę to miała. Zaś mama była bohaterką dnia! Przygotowałyśmy babeczki oczywiście razem. Wspólnie spędzony czas w kuchni, chwile na pogaduszki i trochę śmiechu. Do wykończenia muffinek użyłyśmy ozdób, które przywiozłam ze spotkania Smaki Mazurskiej Spiżarni

Szybkie dania

Szybkie dania

Szybkie dania

Szybkie dania

Do babeczek najlepszy okazał się domowej roboty koktajl owocowy. Nigdy wcześniej nie robiłam takich napojów. Głównie z racji tego, iż nie miałam w domu odpowiedniego sprzętu. Z mazurskiego spotkania przywiozłam blender marki Severin, który zresztą wygrałam biorąc udział w konkursie fotograficznym. Teraz bardzo często przyrządzam pyszne, zdrowe koktajle z owoców i żałuję tylko, że nie miałam takiego blendera wcześniej, kiedy było lato i większy wybór w produktach! Teraz prawie codziennie przygotowuję sobie koktajl na drugie śniadanie idąc do pracy. Jest to też wspaniały pomysł nie tyle na szybkie danie dla zabieganych mam, co na pyszny i pożywny napój.

Szybkie dania

Szybkie dania

Czas na kolację. Zajrzałam do lodówki i chwilę pomyślałam. Wiedziałam tylko, że mam ochotę na sałatkę, które mają to do siebie, że nie potrzeba właściwie przepisu, gdyż wrzuca się po prostu do miski to co mamy w domu. Tak więc zrobiłam. Ugotowałam makaron i wyjęłam z lodówki: kukurydzę, paprykę, zielony ogórek, mieszankę zielonego groszku z kukurydzą. Wymieszałam z sosem majonezowo-jogurtowym i voila! Szybkie danie na wieczór gotowe.

Coś do chrupania? Ależ proszę! Zwykła Rodzinka polubiła cieciorkę. Kiedyś przygotowała ją dla nas moja siostra i zasmakowaliśmy w tej przekąsce. Wypróbowałam już kilka różnych firm i stwierdziliśmy jednogłośnie, że najlepsza cieciorka jest ta w zalewie i koniecznie marki Bonduelle. Produkty tej marki również przywiozłam z Mazur, więc nie musiałam biec do sklepu! Posypałam cieciorkę solą, majerankiem, pokropiłam mazurską oliwą i do piekarnika. W przeciwieństwie do innych firm, ta cieciorka upiekła się błyskawicznie. O mały włos, a jedlibyśmy "węgielki" :)

Szybkie dania

Szybkie dania

Tak więc w krótkim czasie mieliśmy przygotowany deser, kolację i przekąskę na wieczór. Naprawdę lubię szybkie dania. Nie tylko ze względu na braki w czasie, ale też dlatego, że po prostu nie lubię ślęczeć przy garach. Zdecydowanie nie jestem stworzona do pichcenia :)
Tak więc, zapraszam Was na moje szybkie dania dla zabieganych mam!Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka