LEGO do czytania, czyli nowości od AMEET


Dzisiaj słów kilka o klockach. Znacie zapewne ten odwieczny dylemat, z którym nie sposób sobie co roku poradzić – prezent dla dziecka. Niby nic w tym trudnego. Wchodzimy do pierwszego lepszego marketu, kierujemy się na dział z zabawkami, chwytami jakiś tam plastikowy badziew „made in czajna”, idziemy do kasy, płacimy (względnie płaczemy, gdy wydrukuje się paragon z kasy fiskalnej). Tyle, że potem te „najwspanialsze” prezenty leżą latami zapomniane w kącie, bo:

A) już podczas rozpakowywania urwał się strategiczny element zabawki,
B) dziecko jest na ów podarunek za małe/za duże, 
C) „Mikołaj musiał pomylić przesyłkę, bo takiego ..!!??&%*#.. przecież nie chciałem!”.


Lego

Może zatem warto czasem przestać kombinować i postawić na sprawdzone patenty? Rzućcie hasło „LEGO” wśród dzieciaków, a szybko przekonacie się, że każdy zna, lubi i pragnie. Zupełnie jak kremówki...

Wydawnictwo AMEET, to prawdziwa skarbnica dla miłośnika duńskich klocków. Mimo, że w ich ofercie daremnie szukać pudełek z gotowymi zestawami Friends, Ninjago, czy Batman, potrafią skutecznie przyciągnąć każdego LEGO-fana... książkowymi publikacjami. W czasie, gdy sklepowe półki uginają się pod ciężarem niezliczonych zestawów, a sale kinowe co rusz zapełniają się wielbicielami filmowych perypetii kanciastych idoli, propozycje AMEETu oferują coś więcej. Oprócz oczywistych walorów wizualnych oswajają naszą dziatwę ze słowem pisanym. I to na naprawdę dobrym poziomie.

Pozwólcie, że przedstawię Wam teraz kilka nowości od tego łódzkiego wydawcy. Jeśli są tu rodzice uroczych córeczek, skupcie się uważnie, bo zaczynamy od porcji czegoś dla nich: LEGO NINJAGO! No co?! Kai, Zane, Jay, Cole, Nya, Lloyd, Lord Garmaddon, Mistrz Wu – nasza córka ich uwielbia!
:)


„LEGO® Ninjago®. Księga spinjitzu”. Wiecie na czym polega styl walki Spinjitzu oraz jaka droga prowadzi do osiągnięcia mistrzostwa? Pozwólcie zatem przemówić Mistrzowi Wu, który w niniejszym dzienniku przybliży Wam tajniki walki, treningu, broni i pojazdów. Dowiecie się też wielu innych ciekawych rzeczy o krainie Ninjago. Od strony wizualnej ta książka to prawdziwy majstersztyk! Twarda oprawa z licznymi tłoczeniami w nastrojowej kolorystyce, stylizowane na sztukę japońską zapiski oraz ilustracje, imitacja przeszyć na wewnętrznej stronie okładki. Po takiej lekturze w niejednym domu zaczną znikać szale, kominiarki i wszelkie inne niezbędne elementy wyposażenia małego wojownika...  

Lego Ninjago

Lego Ninjago


"The LEGO® Ninjago® Movie™. Garmagedon w Ninjago City”, to z kolei miły przerywnik dla dziecka po ciężkich dniach w szkole. Zbiór zadań i łamigłówek z ulubionymi bohaterami na pewno zachęci młodego adepta sztuk walki (wiek +7) do dodatkowego uruchomienia szarych komórek i rozwiązania niezbyt trudnych poleceń. Pomóc też może limitowana minifigurka Cole’a (w wersji treningowej), którą załączono do tegoż wydawnictwa. Zabawy typu: znajdź różnicę, narysuj coś, labirynt, komiks, itp., itd. A wszystko w scenerii (któregoś z kolei) ataku oddziału Garmaddona i jego Generałów na Ninjago City. Oj, będzie się działo!


"LEGO® Ninjago®. Superksięga zadań, czyli jeszcze więcej zagadek, rebusów, kolorowanek i innych wygibasów. To 80-stronicowe opracowanie zagwarantuje, że Wasze dzieciaki nie będą narzekać na nudę podczas długich jesiennych wieczorów. W myśl zasady: dla każdego coś miłego, powyższa propozycja zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych małolatów ninja. Chcesz główkować, rysować, czy też komiks przeczytać? Za „Super Księgę Zadań” możesz zatem chwytać! :)

Lego Ninjago
 
Lego Ninjago

Jeśli jakimś cudem nie lubicie jednak LEGO Ninjago (jak śmiecie! :)), to może zaciekawią Was poniższe propozycje:


„Księga wszystkiego. Przygoda LEGO® w prawdziwym świecie”, a więc encyklopedia dla młodych ciekawskich tego świata. W tym pięknie wydanym albumie (okładka z „okienkami” robi wrażenie) dzieci poznają odpowiedzi na wiele pytań i zagadnień dotyczących życia na Ziemi, a także w kosmosie. Podzielona na rozdziały publikacja pozwala na szybkie, przejrzyste przemieszczanie się między tematami. Jest tu coś i o historii świata, o zjawiskach panujących na naszej planecie, ale także sporo miejsca na sportowe ciekawostki, odkrycia oraz ogólnie pojętą wiedzę pożyteczną. Niezwykle barwne, podane w przystępny sposób informacje. No i wszędzie będziemy oprowadzani przez postaci ze świata LEGO. A, że mają one zawsze coś śmiesznego do dodania, może być baaardzo sympatycznie.
 
Lego Ninjago

Lego Ninjago

„365 zabaw z klockami LEGO®”.. Czy Wasze dzieci znudziło już odtwarzanie po raz setny tej samej konstrukcji z klocków? Teraz nie będzie już miało wymówki pt.: „Nie wiem co mam robić z tymi wszystkimi zestawami”. Ta książka stanowi bowiem swoisty poradnik na konstrukcje z posiadanych klocków LEGO. Od dekoracji na biurko, poprzez budowle z prostymi mechanizmami, a na grach przestrzennych kończąc. W zależności czym dysponujecie, możecie stworzyć prawdziwe klockowe dzieła sztuki! Flakonik na perfumy, kłódka, podpórka do książek, świecznik, waga, cymbałki... Czego tu nie ma! Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia... oraz ewentualny brak strategicznych klocków.

Lego zabawy

Lego zabawy


Lego zabawy

Jak widzicie, można pójść na kompromis łącząc to, co lubi dziecko (klocki LEGO) z naszymi ambicjami względem jego poczynań (książki). Publikacje Wydawnictwa AMEET, z seriami Friends, Batman, Ninjago, Nexo Knights i Star Wars na czele, zdają się dobrym pomysłem na mikołajkowo-gwiazdkowy czas, nie sądzicie?
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka