Obfity kosz piknikowy, czyli ActiveBlog na bogato

Pod koniec sierpnia braliśmy udział w rodzinnym spotkaniu blogerskim Active Blog w Nowym Gierałtowie, o czym pisałam tutaj KLIK. Wspaniałe towarzystwo blogerek i ich rodzin, piękna pogoda, pieczone w ognisku ziemniaczki, totalna integracja i w dodatku moje urodziny przypadające w owym czasie :) Wiecie zapewne, że na takich spotkaniach ważni są też sponsorzy, którzy pomagają to wszystko zorganizować. Bez nich byłoby krucho, zarówno z miejscem noclegowym, jak i z organizacją wszelkich rozrywek. Mimo, że dla nas najważniejsze jest/było spotkanie oraz możliwość porozmawiania "na żywo" z innymi piszącymi mamami, to zawsze miło jest człowiekowi, gdy dodatkowo zostaje on czymś obdarowany.

foto by yakie fayne
Jednym z otrzymanych prezentów było coś, co okazało się bardzo przydatne podczas planowania codziennego domowego budżetu. Moje wcześniejsze planowanie ograniczało się jedynie do sporządzenia listy zakupów, ewentualnie spisu obiadów na cały tydzień. Jednak teraz, mając takiego pomocnika może łatwiej będzie rozplanować pozostałe rzeczy i wydatki z nimi związane? Kto wie... Wiadomą sprawa jest przecież, że pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Wiedzą o tym wszystkie kobiety, a matki już w szczególności. Bo jak zaplanować np. zakup ubrań dla dziecka jeśli nie wiemy czy nie urośnie nam w ciągu najbliższego miesiąca? Jak przewidzieć chorobę, która pochłonie dobrych kilkadziesiąt (oby tylko) złotych na leki?
W plannerze "Inspi budżet" od mewArt możecie zapisać swoje dochody i wydatki stałe, np. domowe rachunki lub raty. W środku znajduje się kilka stron przeznaczonych na spisanie wydatków na przełomie kolejnych miesięcy. Po podsumowaniu wszystkiego "wyjdzie" Wam ile pieniędzy zostało do następnej wypłaty. Oczywiście życzę każdemu, by zawsze zostawało jak najwięcej :) Następnie możecie przeanalizować to (najlepiej w samotności, by mąż nie widział wydatku pt. "kolejna NIEZBĘDNA nowa kiecka"!), co możecie sobie w kolejnym miesiącu "odpuścić", z czego dacie radę zrezygnować. Dzięki tym prostym działaniom możecie zaoszczędzić np. na weekendowy wyjazd lub na inne książkowe przyjemności :) Ostatnia strona zawiera tabelkę do zapisania kwoty, którą w danym miesiącu udało Wam się zaoszczędzić. Dzięki dokładnemu planowaniu kwoty, które tam umieścicie mogą Was po pewnym czasie mile zaskoczyć!Tak jak wspomniałam na samym początku: takie spotkania jak ostatnie w ramach Active Blog nie odbyłyby się bez udziału sponsorów. W tym miejscu chciałabym w imieniu swojej rodziny podziękować im wszystkim, zaczynając wyliczankę od Pana Wanata, który ugościł wszystkich w swoim pensjonacie! Należy wspomnieć oczywiście, iż bardzo ważnym punktem programu naszego spotkania była akcja charytatywna mająca na celu wsparcie Sandry KLIK, która walczy z nowotworem i zbiera pieniądze na elektroniczne kolano, które pomoże jej w miarę normalnie funkcjonować by mogła spełniać swoje życiowe marzenia :)


Pokoje w górach u Wanata - http://www.pokojewgorach.com/index.php Zakamarki - http://www.zakamarki.pl/ mamagama - http://www.mamagama.pl/ Popcrop - https://www.facebook.com/Piramidki-Popcrop-425734364262944/ Nikwax - https://www.facebook.com/nikwax.waterproofing?__mref=message_bubble Prosper Sklep - https://www.facebook.com/ProsperSklep-711400425625916/?fref=ts&__mref=message_bubble Sofijka - https://www.facebook.com/sofijka.czytanie/ Mamo Pracuj - https://www.facebook.com/MamoPracuj/ Renata Wrona - https://www.facebook.com/CoachRenataWrona/ Kristina Jewellery - https://www.facebook.com/jemappellebykristina/ Lula - http://lula-family.pl/ https://www.facebook.com/Lula-Family-925533337503271/?fref=ts Stella - http://stella.com.pl/ https://www.facebook.com/Stella-Premium-Home-Line-1007765619286347/?fref=ts Inki Pinki - http://www.inkipinki.pl/ Missha - https://www.facebook.com/Missha-Pl-239142816209867/ Laboratorium Papieru - https://www.facebook.com/laboratoriumpapieru/ CETiK Stronie Śląskie - https://www.facebook.com/cetik.stronieslaskie MyMamy.pl - https://www.facebook.com/MyMamypl-1719464718326032/ Aneta Zamojska - https://www.facebook.com/TrenerCoachAnetaZamojska/ Centrum Edukacji Dziecięcej - https://publicat.pl/ced Wooden Story - https://www.facebook.com/WoodenStorypl/ Ten dom - tendom.pl Felicea - http://felicea.pl/strona/o-marce-felicea Jedność dla dzieci - https://www.facebook.com/wydawnictwo.jednosc/ Equilibra - http://www.equilibra.pl/ Bis - https://www.facebook.com/Wydawnictwo-BIS-154558037915776/ Paste Love - https://www.facebook.com/pasteloveee/ Arte Point - https://www.facebook.com/artepointpl/ See See - https://www.facebook.com/seeseepoland/ Tao Tao - https://www.facebook.com/TaoTaoHarmoniaSmakow/ Twin Caps - https://www.facebook.com/TWIN-Caps-521622001300947/home Excellence - http://www.syropy.eu/ Turpis i Wisienkowo - https://www.facebook.com/turpis.milka/ https://www.facebook.com/Wisienkowo-153347858087047/?fref=ts Patatoy - https://www.facebook.com/patatoy/ Apis - https://www.facebook.com/APISNaturalCosmetics/ Ziaja - https://www.facebook.com/ZiajaPolska/ Coricamo - http://www.coricamo.pl/ BioIndygo - https://www.facebook.com/BioIndygoPL/ Bielenda - https://www.facebook.com/bielenda/ Vi Vio - https://www.facebook.com/Vibiopl/ Bonduelle - https://www.facebook.com/BonduellePolska/ Meglio - https://www.facebook.com/Meglio.produkty/

26 komentarzy :

 1. Aż jestem ciekawa jak mi pójdzie planowanie wydatków z tym plannerem,bo ja i oszczędzanie równa się klęska :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejne fajne spotkanie za Tobą :) u mnie takie planowanie nie wiem czy by się sprawdziło, bo nie wszystko da się przewidzieć, a u nas takie wydatki nieplanowane to raczej są w każdym miesiącu :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, ja bym wolała nie zapisywać swoich wydatków, bo pewnie bym się przeraziła ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo uznała, że jednak jest coś co możesz sobie odpuścić :)

   Usuń
 4. Zaciekawił mnie ten planer ;-) Lubię takie rzeczy :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od kilku miesięcy spisuję nasze wydatki i wreszcie wiem, gdzie "uciekają" nam pieniążki. W takim plannerze notowanie byłoby mniej bolesne i przyjemniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne spotkania :) super, że tak fajnie pozwalają integrować się środowisku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O fajna rzecz! Mnie jako zakupoholiczkę zaciekawił on bardzo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli masz okazje sprawdzić co kupujesz trochę...niepotrzebnie? :)

   Usuń
 8. U mnie na razie czeka, ale już mam plan jak go wykorzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. myślę że prowadzenie takiej książeczki postanowi wnikliwiej przyjrzeć sie temu i owemu

  OdpowiedzUsuń
 10. Szaleństwo :) Jestem zbyt mało systematyczna na takie zapisywanie, no i często pod koniec miesiąca mam niestety przykrą niespodziankę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Taki planner to by mi się przydał... ;-) zawsze warto mieć nad sobą jakąś kontrolę :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie z nieplanowanych to zwykle na auto idzie, bo zawsze coś się musi popsuć! Chyba powinnam zacząć spisywać moje wydatki, bo jakoś tak nie wiadomo gdzie ta kasa się podziewa :) Aż się niekiedy boję na miasto jechać, bo tu kawka, tu parking, tu znów jakieś ciuszki dla Izy! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj samochód to prawdziwa skarbonka, znam to :) A ciuchy....mam tak samo!

   Usuń

Za wszelkie komentarze serdecznie dziękuję! Zwłaszcza za te miłe i podbudowujące, ale za te krytyczne też, bo jak inaczej się czegoś nauczyć? :)

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka