Alternatywne źródło nauki

Lubicie krzyżówki, łamigłówki, zagadki, labirynty, itp., itd.?
Ja, jako dzieciak, lubiłam rozwiązywać wszelkie szarady. Zresztą dziś też lubię przysiąść przy krzyżówce, czy sudoku.
Córkę również zafascynowało rozwiązywanie wszelkich zadań, a im starsza jest i lepiej jej idzie z czytaniem i pisaniem, mamy większe pole manewru w wyborze tego typu materiałów.
Kiedyś na półkach kiosku Ruch-u można było znaleźć jedynie... "Supełek z pentelką". Dziś wybór jest zdecydowanie większy. Dlatego też długo szukałam krzyżówek odpowiednich do wieku mojej córki. Z pomocą przyszło mi niespodziewanie wydawnictwo Siedmioróg


Kiedy otworzyłyśmy z córką przesyłkę od wydawnictwa, oczy jej rozbłysły :) Długo nie trwało, a młoda zasiadła z ołówkiem w ręku i pytaniem na ustach: "To co, rozwiązujemy?". "Zagadki do utraty tchu" to książeczka zawierająca:
 • krzyżówki obrazkowe
 • wykreślanki
 • krzyżówki z zagadkami
 • łamigłówki różnego rodzaju
 • labirynty
Córka już jakiś czas temu upodobała sobie labirynty :) Odkąd całkiem sprawnie idzie jej pisanie (drukowane literki) uwielbia także uzupełniać hasła w krzyżówkach.


Prezentowany tytuł, to książeczka przeznaczona dla dzieci od 7 lat, ale moja sześciolatka znakomicie sobie z nimi radzi. Myślę zatem, iż do końca nie ma co sugerować się podanym na okładce wiekiem. Każde dziecko jest wszak inne, prawda? :)
Zagadki zostały podzielone tematycznie, przy czym każdy temat zajmuje cztery strony. Tak więc mamy kolejno: 
 • na peronie - hasła związane z pociągami
 • wycieczka do zoo
 • na zimowisku/koloniach
 • na placu zabaw
 • na wsi
 • w wesołym miasteczku
Taki podział tematyczny ułatwia dzieciom rozwiązywanie zadań. Mamy tu standardowe krzyżówki z hasłami wpisywanymi pionowo i poziomo, mamy też wykreślanki, krzyżówki obrazkowe. Słowem - dla każdego coś miłego.
Rozwiązywanie tego typu zadań wymaga od dziecka skupienia, pełnej koncentracji, więc jest to doskonały sposób na wyciszenie rozbrykanego szkraba, np. po dniu pełnym wrażeń lub tuż przed snem :)
Rozwijają one także sprawność umysłową dziecka i wzbogacają jego wiedzę na poszczególne tematy. Zaszyfrowane łamigłówki rozwijają w dziecku spostrzegawczość, zdolności matematyczne i logiczne myślenie. Labirynty z kolei wymagają sprytu i wyobraźni przestrzennej. Krzyżówki to doskonały trening dla umysłu. Nie na darmo rozwiązują je też osoby w starszym wieku! Na końcu książeczki znajdują się rozwiązania. Pozwala nam to sprawdzić, czy dziecko poprawnie poradziło sobie z zadaniami.


W niniejszej serii ukazały się jeszcze inne części, które obejrzeć i zakupić możecie TUTAJ
Kolejnym tytułem oferowanym przez Siedmioróg są "Zwierzęta leśne", czyli coś dla małych miłośników naklejek. Chyba każde dziecko je lubi. Moja córka zdecydowanie. A jeśli do tego podczas wyklejania można się czegoś nauczyć, to już pełnia szczęścia dla rodzica, bo łączymy 2w1, czyli zabawę i naukę.


W książeczce dzieci znajdą nie tylko naklejki (do umieszczenia ich w odpowiednich miejscach), ale też kolorowanki. A także zbiór informacji o leśnych zwierzętach.

Książeczka jest wykonana w taki sposób, że na jednej stronie mamy ilustracje wzbogacone opisem danego gatunku zwierzęcia, a na drugiej kolorowankę, którą dziecko najpierw uzupełnia naklejkami, a następnie... zwyczajnie koloruje! Jeden minus jaki widzę (ale za to dość poważny), to fakt że dziecko bez pomocy dorosłego nie powycina poszczególnych kwadracików do wklejania. Trzeba najpierw wyciąć wszystkie naklejki, a potem dopiero zabrać się za ich naklejanie, gdyż inaczej dziecko "nie dostanie się" do tej wymarzonej, będącej gdzieś pośrodku arkusza. Jak na dzisiejsze standardy w tego typu wydawnictwach, gdzie wszystkie "stickery" są na arkuszach fabrycznie podocinane... tutaj odczuwa się to zdecydowanie.
Tekst z opisem zwierzątek jest na tyle krótki, że dzieci będące na początku drogi samodzielnego czytania, świetnie sobie z nim poradzą! Zawiera on konkretne informacje pozwalające maluchom zapoznać się z leśnymi futrzakami :) Las skrywa mnóstwo tajemnic, które można poznać dzięki tej sympatycznej, mimo drobnych uwag, wyklejanko-kolorowance! Zachęcam do lektury i zabawy!

Wpis jest również w ramach akcji Przygody z książką


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka