Moje recenzje książek dla dzieci

Dziś postanowiłam podzielić się z Wami moimi opiniami na temat niektórych książek dla dzieci. Dużo wraz z mężem czytamy córce. Nie zawsze jest o czym napisać, ponieważ książka ma zaledwie kilka stron. Jednak nawet takie czasem są tak bogate w treść czy przesłanie, że choć kilka zdań można wyskrobać , by zarekomendować to innym :) Kolejność opisanych przeze mnie książek nie ma absolutnie żadnego znaczenia i zaznaczam, że są to przeważnie pozycje dla dzieci kilkuletnich!Zosia i jej zoo - wydawnictwo
Zielona Sowa Sp. Z.o.o.

 http://lubimyczytac.pl/ksiazka/245507/zosia-i-jej-zoo-samotne-lwiatko

 Zosia i jej zoo. Seria książeczek dla dzieci opowiadająca o dziewczynce imieniem Zosia, która mieszka wraz z mamą, panią weterynarz w Azylu zoologicznym założonym przez swojego dziadka. Nikt nie wie, że Zosia ma dar rozumienia mowy zwierząt, który pozwala jej przyjaźnić się z nimi i im pomagać. W każdej z części poznajemy nowego bohatera, którego przywiózł dziadek Horacy. Jednym razem jest małe lwiątko uratowane w Kenii. Zosia pomaga mu zaprzyjaźnić się z ciągle naburmuszonym i warczącym lwem Leonardem mieszkającym w zoo. Oba lwy są smutne i samotne a Zosi w tym głowa , by im pomóc :) Fajna książka dla przedszkolaków, która pozwala im poznać zwierzęta z różnych rejonów świata. W innej części Zosia poznaje pandy bliźniaczki, które mimo, iż łączą je więzy krwi nie potrafią dogadać się między sobą. Kolejna część opowiada o pingwinku. Dzieci słuchając opowieści o przygodach Zosi uczą się co to jest przyjaźń, na czym polega pomaganie innym, poznają zwierzęta z różnych części świata. Na razie są dostępne trzy części , ale mam nadzieję, że wkrótce wydane zostaną kolejne!

 Najpiękniejsze wspomnienia Kubusia Puchatka - wydawnictwo Egmont Polska Sp. z.o.o

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234508/najpiekniejsze-wspomnienia-kubusia-puchatka

 Cóż można powiedzieć o książce z ulubionym bohaterem mojej córci, a zapewne też wielu, wielu innych dzieci???Wiadomo, że przygody głupiutkiego misia podobały się, podobają i podobać będą chyba po wsze czasy :) W tej książce Kubuś próbuje sobie przypomnieć różne przygody, które przeżył z przyjaciółmi. Tak więc mamy zbiór kilku fajnych opowiadań nadających się w sam raz do czytania na dobranoc :)

Wróżki - wydawnictwo  Egmont Polska Sp. z.o.o

 http://lubimyczytac.pl/ksiazka/109070/lila-i-wieczne-drzewo

Seria książeczek o przygodach wróżek Disneya. Każda część poświęcona jest innej wróżce. I tak mamy opowiadanie o Jelonce, Widii, Skłonce, Mgiełce, Lilii, Rani i Dzwoneczku oczywiście, a także innych . 
Rani i trzy skarbykolejna część serii o wróżkach Disneya, którą czytałam córce i którą polecam każdej małej dziewczynce! Rani i trzy skarby czytałam jako ostatnią i w porównaniu do pozostałych uważam ją za jedną z lepszych!W tej części Rani, czyli jedna z wróżek wodnych i jedyna wróżka bez skrzydeł, ma za zadanie opiekować się stadem chmur. Żeby mogła zakończyć swoje zadanie musi najpierw odgadnąć zagadkę poprzedniego pasterza chmur......Nie zdradzając sekretu zagadki mogę tylko powiedzieć, że razem z Rani dziewczynki uczą się prawdziwego znaczenia przyjaźni!!
Jelonka i tajemniczy figlarz -  ta część jest jedną z najbardziej sympatycznych. Seria dowcipów i figli, które płatają sobie przyjaciółki nawzajem nawet mnie jako dorosłą przyprawiła o uśmiech na twarzy :)


Reksio Wielka Księga Przygód - wydawnictwo Papilon

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/126016/reksio-wielka-ksiega-przygod

Reksio....jeden z bohaterów mojego dzieciństwa :) Jak tu nie lubić sympatycznego i wesołego psiaka, który zawsze ma głowę pełną pomysłów i jest niesamowicie chętny do pomocy swoim przyjaciołom z podwórka???Byłby to grzech nie lubić Reksia!!Dzięki czytaniu bajek mojej córce mogę wrócić do bohaterów dobranocek, na których się wychowałam - dobrze tak "cofnąć się w czasie" :) Polecam każdemu rodzicowi czytanie dzieciom :)

Myślę, że jak na jeden post wystarczy. Nie chcę nikogo zanudzić :) Jednak mam w planie wrzucać co jakiś czas kolejne recenzje. Książek w domu mnóstwo, a przeczytanych jeszcze więcej, gdyż mamy genialnie zaopatrzona bibliotekę! Czytamy książki różnych wydawnictw i autorów. Choć nie jestem w stanie zaprzeczyć, że córka najbardziej lubi te, które opowiadają o przygodach bohaterów z bajek Disneya :)


 

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka