Niedziela w domu :)

         Niedziela - słonecznie, ale mroźno. Mały katar, więc lepiej zostać dziś w domu. A jak siedzieć w domu, to tak żeby się nie nudzić :) Córka z mężem przed TV oglądają mecz koszykówki, a że ja wolę bardziej aktywny sport, to w tym czasie poszłam pobiegać. A co! Każdy ma coś dla siebie, wszyscy zadowoleni :) Oprócz tego na "nie nudzenie się" zawsze dobre są książki. Dziś na tapecie : z mamusią "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej, a z tatusiem "Przygody Super Mikołaja", czyli temat jak najbardziej na czasie :) Ponadto gry! Planszówki to pochłaniacze czasu, sposób na naukę poprzez zabawę w jednym, no i ogromna frajda przy okazji (choć nie dla tego, który przegrywa). Dziś już jedną grę "zaliczyliśmy": Magiczne Opowieści firmy Trefl 

Świetna gra dla całej rodziny. Wymaga od dziecka znajomości kolorów, uczy koncentracji i przede wszystkim spostrzegawczości - po obejrzeniu fragmentu bajki trzeba odpowiedzieć na pytanie jego dotyczące! Drodzy rodzice - uprzedzam! Jest to gra na co najmniej godzinę-póltorej, więc tak szybko się nie wykpicie :)
Następną grę, którą mogę zdecydowanie polecić to Spuzzle (również firmy Trefl). To gra karciana połączona  z puzzlami, jak sama nazwa sugeruje! My mamy wersję z księżniczkami, bo jakżeby inaczej. Jednak jest też do wyboru wariant z "Autami" i bardziej uniwersalna - ze zwierzętami! 


Kolejne pozycje - równie dobre, pochodzą od producenta "Granna"! Jedna z gier uczy dzieciaki rozpoznawania zapachów, inna dźwięków, a ostatnia kolorów :) Nauka poprzez zabawę - czy istnieje coś bardziej wspaniałego z punktu widzenia rodzica!?


Kto z Was pamięta z dzieciństwa tradycyjnego "Chińczyka"? Oj, grało się z dziadkami, co nie? Wyrzucanie sobie nawzajem pionków z planszy i "uciekanie" do domku - sama radość! U nas rzecz jasna w wersji bajkowej :)


"Smerfna Przygoda" (znów ten wspaniały Trefl), "Calineczka", czy "Tomcio Paluch", to kolejne propozycje dla lubiących przemieszczać się pionkami po planszy.


Dla mniejszych dzieciaczków - "Laleczki", gra pozwalająca nauczyć malucha rozróżniania części garderoby, a dla starszych - "Jenga", czyli niech Ci ręka nie zadrży!Gier planszowych, czy też karcianych jest, rzecz jasna, cała gama! Bez trudu znajdziemy coś dla młodszych i starszych! Ten rodzaj rozrywki, to nie tylko dobra zabawa dla całej rodziny, ale jak już wspomniałam, również świetny pomysł na naukę i rozwój! Dziecko kształtuje w sobie refleks, spostrzegawczość i cierpliwość :) Uczy się zdrowego współzawodnictwa oraz logicznego myślenia.
Jednakże wszystko w końcu się nudzi.... W takiej sytuacji uparcie polecam kolorowanki! Tu dzieci mają równie szerokie pole do popisu. Osobiście polecam wersję tańszą niż kupowanie "gotowców" w sklepach - świetna strona internetowa z mnóstwem wspaniałych obrazków do pokolorowania z ulubionymi bajkowymi bohaterami http://www.dinokids.org/02-coloringDisney/000-coloringDisney.htm
Jedynym wymaganiem jest konieczność posiadania dostępu do drukarki.
Późnym popołudniem, w ramach małego szaleństwa, pozwólmy sobie na "kino domowe" z  "pokmornem" (jak nazywa prażoną kukurydzę moja córka :) ) Mamuśki nie martwcie się o linię! Raz nie zawsze.
Ponad wszystko jednak, przy sprzyjającej pogodzie i braku wszelakich katarów, kaszlów i innych ustrojstw, stawiam zdecydowanie na pierwszym miejscu spacer!
Mam nadzieję, że komuś przypadną do gustu moje propozycje spożytkowania czasu w domu. Wszystkie opcje testowałam na własnej skórze i póki co nadal żyję! Życzę wszystkim czytelnikom samych przyjemnych chwil w gronie rodzinnym!Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka