Lato z Klubem Świata Komiksu

 Ależ ten czas ucieka. Niedawno chwaliliśmy się (przynajmniej niektórzy) świadectwami naszych dzieciaków, a tu już niemal połowa sierpnia. Co porabialiście przez ten czas? Bo u nas było jak zwykle różnorodnie: od górskich wycieczek po leniwe leżenie na kanapie przed TV. Nie mogło przy tym zabraknąć naszych ulubionych komiksów z Egmontu. Tak, to już tradycja, że gdziekolwiek my tam i nowości z Klubu Świata Komiksu. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć co ostatnio czytaliśmy, to zapraszam do krótkiej ściągawki.

 

Lato z Klubem Świata Komiksu
Lato z Klubem Świata Komiksu

DC Liga Super-pets: Wielka Psota – obecnie w kinach bryluje animowana opowieść o superzwierzątkach superbohaterów z uniwersum DC. Jest w czym wybierać: Krypto – pies Supermana, As – pies Batmana, PB – świnka Wonder Woman, Chip – wiewiórka Green Lantern, Keith – świnka morska Aquamana, czy Merton – żółwica Flasha. Jak na ironię, przy wszystkich swoich supermocach (sami możecie zgadywać jakich), dwunożni bohaterowie nie rozumieją języka, którym posługują się ich pupile. A to stwarza okazję do wzięcia sprawy w swoje łapy czy inne kończyny. Gdy do miasta Metropolis trafia chochlik Mister Mxyzptik nie pozostaje nic innego jak pozbyć się raz na zawsze tego zwariowanego siewcy chaosu. Tyle, że aby tego dokonać trzeba skumać się z dotychczasowym wrogiem: Lulu – genialną chomiczką. Przyznacie, że fabuła jest nieco zwariowana, co nie? Gimnastyka języka przy odmienianiu na wszystkie strony imienia chochlika zmęczy chyba każdego. A może tak jak nas wprowadzi w głupkowaty nastrój? W każdym razie po tej lekturze z pewnością poziom hormonów szczęścia osiągnie u Was poziom co najmniej satysfakcjonujący.

 

DC Liga Super-Pets: Wielka psota

DC Liga Super-Pets: Wielka psota

 
DC Liga Super-Pets: Wielka psota

DC Liga Super-Pets: Wielka psota


Diabełki: Sama radość! (tom 2) – co by tu nie pisać i tak będzie za mało. Diabełki rządzą!!! Perypetie niesfornego rodzeństwa – Niny i Tomka pochłania się niczym najpyszniejsze lody w upalny dzień. Młodszy brat vel Knypek cały czas jest święcie przekonany, że jego siostra to kosmitka, która podstępem przybyła na Ziemię by unicestwić cały ludzki gatunek. Dla dziewczynki z kolei każdy pretekst jest dobry aby skopać bratu cztery litery, albo wrobić go w kolejną aferę. Nie obowiązują żadne zasady. Chyba, że chodzi o wspólny front przeciwko rodzicom, który potrafi obrać niespodziewanej mocy sprawczej. Malowanie i „dekorowanie” ścian w domu? Proszę bardzo! Pizza przez 365 dni w roku? – Tak, poprosimy! Odsetki za dzień zwłoki w wypłacie kieszonkowego? Koniecznie! Jeśli istnieją śmieszniejsze komiksy od Diabełków, to ja na takie jeszcze nie trafiłem. Krótkie historyjki powodujące długie salwy śmiechu – rozrywka idealna!

 

Diabełki Sama radość
Diabełki Sama radość


Diabełki Sama radość
Diabełki Sama radość


Sisters: Uda się czy się nie uda! (tom 16) – nasze ukochane siostry wróciły po dłuższej przerwie! O dziwo nie dojrzały, ani tym bardziej nie zmądrzały nawet odrobinę. Cóż, dla nas – czytelników to doskonała informacja. Dzięki temu możemy poznawać coraz to bardziej wymyślne wyczyny Marine, które doprowadzają starszą siostrę Wendy do granic szaleństwa. Myślą przewodnią najnowszego tomu jest zabawa „uda się czy się nie uda!”. Wierzcie mi, sam bym nie wytrzymał przy tego typu „rozrywce” fundowanej przez młodsze rodzeństwo. Spora część tomu przenosi nas w okres wakacyjny, co doskonale współgra z kalendarzem. Można więc wczuć się w plażową atmosferę oraz rzeczną kajakową przygodę. Oczywiście nie mogło zabraknąć Maksencjusza – ukochanego Wendy oraz innych znajomków obu dziewczyn. Z nimi wszystkimi macie gwarancję dobrej zabawy!

 

Sisters Uda się czy się nie uda tom 16
Sisters Uda się czy się nie uda tom 16

Sisters Uda się czy się nie uda tom 16
Sisters Uda się czy się nie uda tom 16

Kumpelki: I kto jest najlepszy? (tom 2) – autor Sisters w nowszej odsłonie. Perypetie nastoletniej Jessiki i jej koleżanek zaskarbiły sobie nasze serca już od pierwszych stron pierwszego tomu. Wielobarwne spektrum osobowości nadaje historyjkom przezabawnego charakteru. Wszelkie przywary oraz stereotypy dotyczące relacji koleżeńskich zostały tu doskonale sportretowane i ukazane w krzywym zwierciadle. Trudno się odnieść do konkretnej opowieści, gdyż tematyka nastoletnich dylematów i marzeń jest tak obszerna jak lista zakupów w Biedronce. Znów miłym akcentem jest tu część poświęcona wakacyjnemu wypoczynkowi. Na miłosne perypetie też znalazło się miejsce. Jednym słowem, jeśli chcecie się dowiedzieć o czym myślą nastolatkowie, koniecznie sięgnijcie po Kumpelki. Wiedza przez śmiech też jest niezwykle cenna! 

 

Kumpelki I kto jest najlepszy tom 2
Kumpelki I kto jest najlepszy tom 2

Kumpelki I kto jest najlepszy tom 2
Kumpelki I kto jest najlepszy tom 2

Egmont komiksy dla dzieci

 

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka