Zaufanie w związku, czyli Nie czas na tajemnice

Nikt (o zdrowych zmysłach) mi nie powie, że zaufanie w związku nie ma znaczenia. Bez niego żadna para nie jest w stanie funkcjonować tak, by nie ranić tej drugiej osoby. Podobnie jak sztuka kompromisu, tak zaufanie w związku to podstawa - poza miłością oczywiście, ale to chyba oczywisty warunek! Małżeństwo, konkubinat, narzeczeństwo to nie czas na tajemnice. Tu nie ma miejsca na kłamstwa, zdrady i niedopowiedzenia. Sztuka rozmawiania ze sobą jest tu niezbędna, a także otwartość na drugiego człowieka oraz akceptacja drugiej połówki z całym jego emocjonalnym "inwentarzem".

 

Zaufanie w związku, czyli Nie czas na tajemnice
Zaufanie w związku, czyli Nie czas na tajemnice

"Nie czas na tajemnice" to trzeci tom sagi "Osiedle Pogodne", autorstwa Magdaleny Majcher. Recenzje poprzednich części znajdziecie  TU i TU . Autorka jak zwykle bierze na warsztat tematy życiowe, które mogą dotknąć każdego z nas. Wcześniej były to napady lękowe, kłamstwa, alkoholizm, ukrywanie swojej orientacji. Tym razem podjęła temat zdrady i zaufania w związku.

Każda para budując swoje szczęście, musi zbudować między sobą silne, niepodważalne fundamenty zaufania. Bez tego żaden związek nie ma szans na przetrwanie. Czymże byłoby szczęście, gdyby kobieta ciągle zastanawiała się czy jej ukochany jest rzeczywiście dłużej w pracy, czy spotyka się z kimś na boku? Czymże byłaby miłość gdyby facet był wciąż zazdrosny i zastanawiał się czy jego partnerka dba o siebie dla niego, czy może znalazła sobie "nowszy model"? Nie da się żyć w strachu i ciągłej niepewności.

 

Zaufanie w związku, czyli Nie czas na tajemnice
Zaufanie w związku, czyli Nie czas na tajemnice

 

Bohaterzy książki "Nie czas na tajemnice" to dojrzali ludzie. Majętni, wykształceni. On jest cenionym kardiologiem, ona dyrektorką muzeum. Mają dorosłą córkę, która właśnie zaczyna studia na uczelni medycznej idąc w ślady ukochanego ojca. Pewnego dnia cały ich świat legnie w gruzach. Już raz mąż zawiódł zaufanie żony. Długo walczył, by je odbudować. Czy tym razem znowu mu się uda? Czy faktycznie jest winny tego o co został posądzony? Jak kobieta poradzi sobie z kolejny ciosem w swoim życiu?

Życie nie jest usłane różami. To nie kraina mlekiem i miodem płynąca. Uwielbiam książki Magdaleny Majcher właśnie za to, że nie są to typowe romanse, a powieści które pisze nam los. Układa je w słowa, tworzy historię, wciąga czytelnika w wykreowany świat. To bardzo cenna cecha u pisarza. To, że od pierwszych stron potrafi człowieka zainteresować, pochłonąć bez reszty tak bardzo, że nie potrafimy przestać myśleć o tym jak potoczy się dalej historia. 

Tym razem co prawda, historia mnie nieco rozczarowała, spodziewałam się nieco większej dramaturgii i chyba innego zakończenia, ale... nie zmienia to faktu, iż sięgnę z ogromną przyjemnością oraz ciekawością po każdą kolejną powieść, która wyjdzie spod pióra Magdaleny Majcher! Bo na to po prostu zasługuje.


Wydawnictwo Pascal


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka