Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie

Ktoś już planuje wakacje? A jeśli nie letni wypoczynek, to może chociaż majowy weekend? My co roku zastanawiamy się czy gdzieś wyjechać, czy może zostać na naszej wsi i rozglądać się za miejscowymi atrakcjami. Za każdym razem wymyślamy inną wersję, tak, by nie było monotonnie. Czasem na wyjazd (zwłaszcza dłuższy) nie ma, wbrew pozorom, czasu lub zwyczajnie nakładów finansowych. Jednak każdy nasz wyjazd jest dobrym ruchem, gdyż wybieramy miejsca przyjazne rodzinie. Dziś przedstawię Wam bazy noclegowe, które idealnie wpisują się w temat "majówka z dzieckiem". Aczkolwiek znajdziecie tu również hotele w sam raz na dłuższe pobyty. Gwarantuję, że dzieci (ani tym bardziej Wy) nie będziecie się tam nudzić!

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie


Nasze ulubione miejsca przyjazne rodzinie:


O każdym z tych miejsc pisałam bardziej szczegółowo w moich wcześniejszych postach na blogu. Dziś chcę je Wam jedynie przypomnieć lub zapoznać tych, którzy wpadli tu po raz pierwszy (Witam!). Zatem gdzie zdaniem Zwykłej Rodzinki, warto wybrać się na majówkę z dzieckiem? W zależności od miejsca zamieszkania lub upodobań, proponuję Mazury, morze, duże miasta idealne do zwiedzania oraz moją rodzimą Wielkopolskę:
  • Hotel Zalesie Mazury - cudowny hotel położony nad jeziorem na Warmii. Kilkanaście kilometrów od Olsztyna. Miejsce, które szczyci się licznymi nagrodami, między innymi za to, że jest tak wspaniale dostosowane dla rodzin z dziećmi. Posiłki w formie szwedzkiego stołu, który wprost uginał się od ilości jedzenia. Wszystko świeże i pachnące. Na terenie obiektu jest basen, spa, siłownia oraz rozmaite zajęcia sportowe organizowane również dla dorosłych. Atrakcji dla dzieci, poza ogromną salą zabaw, jest tyle, że ciężko było wybrać co chce się robić! Udogodnień dla dzieci całe mnóstwo. W naszym przypadku Hotel Zalesie sprawdził się nawet zimą. Mimo kiepskiej aury na dworze, brakowało nam czasu na wszystkie proponowane atrakcje. Polecam to miejsce z czystym sumieniem! 

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Zalesie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Zalesie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Zalesie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Zalesie
  • Pestkownica - rezydencja położona na Pojezierzu Drawskim, na granicy trzech województw: wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego i lubuskiego. Teraz, jako dorosła kobieta mająca własne dziecko, doceniam jeszcze bardziej takie miejsca, gdzie technologia oraz cywilizacyjny pęd nie wdarły się jeszcze na całego ze swoimi szponami. Miejsca, w których nadal niepodzielnie rządzi hasło "aktywne spędzanie czasu". Miejsca, gdzie króluje spacer po lesie, przejażdżki rowerowe, gra w koszykówkę, czy zabawy np. w poszukiwanie skarbów. Uwielbiam lokalizacje, w których zasięg sieci w telefonie czasem się urywa, a cały dzień spędza się poza murami domostwa. Takie właśnie miejsce znaleźliśmy w Pestkownicy. Dlaczego warto tam pojechać? Cisza, spokój, zieleń. To tyle w kwestii walorów przyrodniczych. Rodzinna atmosfera i mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz dorosłych! Jest to obiekt całoroczny, w którym nie ma czasu na nudę!
 
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

  • Pensjonat Wojciech - idealne miejsce dla fanów nadmorskiego wypoczynku! Spędziliśmy tam rocznicę ślubu, ale zdecydowanie mogę potwierdzić, że jest to miejsce przyjazne rodzinie z dziećmi, za co zresztą obiekt został  nagrodzony odpowiednim certyfikatem. "Wojciech" jest rodzinnym "interesem" i mimo, że zalicza się do kategorii pensjonatów, moim skromnym zdaniem śmiało może się równać z hotelami. Pokoje z balkonami, piękne, zadbane, przestronne i czyste. Taras przy jadalni, ogród, w którym rodzice mogą wypocząć, a dzieci świetnie się bawić. W razie niepogody na dole jest zorganizowana sporych rozmiarów sala zabaw! To zdecydowanie olbrzymi atut takich miejsc.

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pensjonat Wojciech

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pensjonat Wojciech
 
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pensjonat Wojciech

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pensjonat Wojciech
  • Novotel w Krakowie - jeśli lubicie bardzo aktywnie spędzać majówkę lub jakikolwiek weekend, czy wakacyjny czas z dzieckiem, zdecydowanie polecam wybrać się na południe Polski, do Krakowa. Jeśli wybierzecie to miasto, wówczas nocleg zorganizujcie koniecznie w tamtejszym Novotelu! Mieści się dosłownie "rzut beretem" od Wawelu. Z okna więc mieliśmy cudowny widok na Wisłę i zamek. Praktycznie nie musieliśmy wychodzić z pokoju by dojrzeć pomnik Smoka Wawelskiego! Kiedy na dworze zapadała ciemność podświetlony Wawel prezentował się wprost bajecznie. Na pytanie "Gdzie nocować w Krakowie?", z czystym sumieniem mogę polecić Novotel. Jego położenie (zaledwie 1,2 km od Sukiennic) pozwoliło nam na spacery mimo kapryśnej pogody. Mieliśmy blisko zarówno do Wawelu, Starego Miasta jak i wszelkich kawiarni oraz restauracji. Nie trzeba było wsiadać do samochodu, by wybrać się na spacer po Starówce. 

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Novotel w Krakowie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Novotel w Krakowie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Novotel w Krakowie

  • De Silva Piaseczno - hotel w stolicy, a właściwie już na obrzeżach Warszawy. Świetna propozycja dla tych, którzy mają ochotę zwiedzić nasze miasto stołeczne. W tym hotelu nocowaliśmy już dwukrotnie i muszę Wam przyznać, że każdorazowo byliśmy zachwyceni! Mimo, że hotel De Silva przeznaczony jest głównie na wyjazdy służbowe (konferencje i szkolenia), z powodzeniem można się tam udać rodzinnie. Może i nie ma tu sali zabaw, czy basenu, ale jeśli wybieracie się na wyjazd związany ze zwiedzaniem, nie będzie Wam to potrzebne. My skorzystaliśmy z usług tego hotelu dwukrotnie co już jest świetną rekomendacją! W De Silvie zatroszczą się o Waszą wygodę i pełne brzuchy :)

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - De Silva Piaseczno

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - De Silva Piaseczno


Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - De Silva Piaseczno

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - De Silva Piaseczno
Pokazałam Wam dziś pięć sprawdzonych przez nas miejsc, które są idealne na majówkę z dzieckiem. Każde z nich jest inne. Wszystkie mają do zaoferowania mnóstwo atrakcji, przez umiejscowienie/lokalizację, standard, ilość propozycji na spędzenie czasu. W zależności, czy wybieracie się nad morze, nad jeziora, czy na wyprawę w celu zwiedzania dużych miast, znajdziecie w tym wpisie świetne miejsca jako bazy noclegowe. Z czystym sumieniem polecamy wszystkie wymienione hotele i pensjonaty. Każdy z nich zapadł w naszej pamięci i z każdym mamy związane miłe wspomnienia. Różnią się od siebie, czasem dość mocno, ale wszystkie oferują wspaniały rodzinny wypoczynek.

Wybieracie się gdzieś na majówkę z dzieckiem? Macie już jakieś plany? A może polecicie mi inne miejsca przyjazne rodzinie?
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka