Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie

Ktoś już planuje wakacje? A jeśli nie letni wypoczynek, to może chociaż majowy weekend? My co roku zastanawiamy się czy gdzieś wyjechać, czy może zostać na naszej wsi i rozglądać się za miejscowymi atrakcjami. Za każdym razem wymyślamy inną wersję, tak, by nie było monotonnie. Czasem na wyjazd (zwłaszcza dłuższy) nie ma, wbrew pozorom, czasu lub zwyczajnie nakładów finansowych. Jednak każdy nasz wyjazd jest dobrym ruchem, gdyż wybieramy miejsca przyjazne rodzinie. Dziś przedstawię Wam bazy noclegowe, które idealnie wpisują się w temat "majówka z dzieckiem". Aczkolwiek znajdziecie tu również hotele w sam raz na dłuższe pobyty. Gwarantuję, że dzieci (ani tym bardziej Wy) nie będziecie się tam nudzić!

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie


Nasze ulubione miejsca przyjazne rodzinie:


O każdym z tych miejsc pisałam bardziej szczegółowo w moich wcześniejszych postach na blogu. Dziś chcę je Wam jedynie przypomnieć lub zapoznać tych, którzy wpadli tu po raz pierwszy (Witam!). Zatem gdzie zdaniem Zwykłej Rodzinki, warto wybrać się na majówkę z dzieckiem? W zależności od miejsca zamieszkania lub upodobań, proponuję Mazury, morze, duże miasta idealne do zwiedzania oraz moją rodzimą Wielkopolskę:
 • Hotel Zalesie Mazury - cudowny hotel położony nad jeziorem na Warmii. Kilkanaście kilometrów od Olsztyna. Miejsce, które szczyci się licznymi nagrodami, między innymi za to, że jest tak wspaniale dostosowane dla rodzin z dziećmi. Posiłki w formie szwedzkiego stołu, który wprost uginał się od ilości jedzenia. Wszystko świeże i pachnące. Na terenie obiektu jest basen, spa, siłownia oraz rozmaite zajęcia sportowe organizowane również dla dorosłych. Atrakcji dla dzieci, poza ogromną salą zabaw, jest tyle, że ciężko było wybrać co chce się robić! Udogodnień dla dzieci całe mnóstwo. W naszym przypadku Hotel Zalesie sprawdził się nawet zimą. Mimo kiepskiej aury na dworze, brakowało nam czasu na wszystkie proponowane atrakcje. Polecam to miejsce z czystym sumieniem! 

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Zalesie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Zalesie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Zalesie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Zalesie
 • Pestkownica - rezydencja położona na Pojezierzu Drawskim, na granicy trzech województw: wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego i lubuskiego. Teraz, jako dorosła kobieta mająca własne dziecko, doceniam jeszcze bardziej takie miejsca, gdzie technologia oraz cywilizacyjny pęd nie wdarły się jeszcze na całego ze swoimi szponami. Miejsca, w których nadal niepodzielnie rządzi hasło "aktywne spędzanie czasu". Miejsca, gdzie króluje spacer po lesie, przejażdżki rowerowe, gra w koszykówkę, czy zabawy np. w poszukiwanie skarbów. Uwielbiam lokalizacje, w których zasięg sieci w telefonie czasem się urywa, a cały dzień spędza się poza murami domostwa. Takie właśnie miejsce znaleźliśmy w Pestkownicy. Dlaczego warto tam pojechać? Cisza, spokój, zieleń. To tyle w kwestii walorów przyrodniczych. Rodzinna atmosfera i mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz dorosłych! Jest to obiekt całoroczny, w którym nie ma czasu na nudę!
 
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pestkownica

 • Pensjonat Wojciech - idealne miejsce dla fanów nadmorskiego wypoczynku! Spędziliśmy tam rocznicę ślubu, ale zdecydowanie mogę potwierdzić, że jest to miejsce przyjazne rodzinie z dziećmi, za co zresztą obiekt został  nagrodzony odpowiednim certyfikatem. "Wojciech" jest rodzinnym "interesem" i mimo, że zalicza się do kategorii pensjonatów, moim skromnym zdaniem śmiało może się równać z hotelami. Pokoje z balkonami, piękne, zadbane, przestronne i czyste. Taras przy jadalni, ogród, w którym rodzice mogą wypocząć, a dzieci świetnie się bawić. W razie niepogody na dole jest zorganizowana sporych rozmiarów sala zabaw! To zdecydowanie olbrzymi atut takich miejsc.

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pensjonat Wojciech

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pensjonat Wojciech
 
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pensjonat Wojciech

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Pensjonat Wojciech
 • Novotel w Krakowie - jeśli lubicie bardzo aktywnie spędzać majówkę lub jakikolwiek weekend, czy wakacyjny czas z dzieckiem, zdecydowanie polecam wybrać się na południe Polski, do Krakowa. Jeśli wybierzecie to miasto, wówczas nocleg zorganizujcie koniecznie w tamtejszym Novotelu! Mieści się dosłownie "rzut beretem" od Wawelu. Z okna więc mieliśmy cudowny widok na Wisłę i zamek. Praktycznie nie musieliśmy wychodzić z pokoju by dojrzeć pomnik Smoka Wawelskiego! Kiedy na dworze zapadała ciemność podświetlony Wawel prezentował się wprost bajecznie. Na pytanie "Gdzie nocować w Krakowie?", z czystym sumieniem mogę polecić Novotel. Jego położenie (zaledwie 1,2 km od Sukiennic) pozwoliło nam na spacery mimo kapryśnej pogody. Mieliśmy blisko zarówno do Wawelu, Starego Miasta jak i wszelkich kawiarni oraz restauracji. Nie trzeba było wsiadać do samochodu, by wybrać się na spacer po Starówce. 

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Novotel w Krakowie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Novotel w Krakowie

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - Novotel w Krakowie

 • De Silva Piaseczno - hotel w stolicy, a właściwie już na obrzeżach Warszawy. Świetna propozycja dla tych, którzy mają ochotę zwiedzić nasze miasto stołeczne. W tym hotelu nocowaliśmy już dwukrotnie i muszę Wam przyznać, że każdorazowo byliśmy zachwyceni! Mimo, że hotel De Silva przeznaczony jest głównie na wyjazdy służbowe (konferencje i szkolenia), z powodzeniem można się tam udać rodzinnie. Może i nie ma tu sali zabaw, czy basenu, ale jeśli wybieracie się na wyjazd związany ze zwiedzaniem, nie będzie Wam to potrzebne. My skorzystaliśmy z usług tego hotelu dwukrotnie co już jest świetną rekomendacją! W De Silvie zatroszczą się o Waszą wygodę i pełne brzuchy :)

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - De Silva Piaseczno

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - De Silva Piaseczno


Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - De Silva Piaseczno

Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie
Majówka z dzieckiem, czyli miejsca przyjazne rodzinie - De Silva Piaseczno
Pokazałam Wam dziś pięć sprawdzonych przez nas miejsc, które są idealne na majówkę z dzieckiem. Każde z nich jest inne. Wszystkie mają do zaoferowania mnóstwo atrakcji, przez umiejscowienie/lokalizację, standard, ilość propozycji na spędzenie czasu. W zależności, czy wybieracie się nad morze, nad jeziora, czy na wyprawę w celu zwiedzania dużych miast, znajdziecie w tym wpisie świetne miejsca jako bazy noclegowe. Z czystym sumieniem polecamy wszystkie wymienione hotele i pensjonaty. Każdy z nich zapadł w naszej pamięci i z każdym mamy związane miłe wspomnienia. Różnią się od siebie, czasem dość mocno, ale wszystkie oferują wspaniały rodzinny wypoczynek.

Wybieracie się gdzieś na majówkę z dzieckiem? Macie już jakieś plany? A może polecicie mi inne miejsca przyjazne rodzinie?

34 komentarze :

 1. Zapisuje sobie namiary na dwa hotele, dzięki 😘

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek majówkę uwielbia spędzać na rowerze :) Jego wymarzona kamera sportowa na rower już jest przygotowana i mówi że nie może się doczekać pierwszej wycieczki z rodzicami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli nad jezioro do Pestkownicy gdzie jest mnóstwo tras rowerowych możecie pojechać :)

   Usuń
 3. Tyle pięknych miejsc! Zalesie nas totalnie zauroczyło, może się skusimy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za inspirację! Od jakiegoś czasu szukałam miejsca na Majówkę dla nas, już zarezerwowałam hotel w Chełmnie, ale Zalesie mnie totalnie zauroczyło i na pewno pojedziemy tam latem :) www.zyjuwaznie.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zalesie Was zachwyci, atrakcji mnóstwo dla całej rodziny!!!

   Usuń
 5. My planów jeszcze nie mamy, ale zapisuje sobie te miejsce warte odwiedzenia, a nuż może wybierzemy się latem z któryś proponowanych miejsc.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Na majówkę chyba do Wrocławia do przyjaciół. W wakacje nie wyjeżdżamy w tym roku, do nas przyjeżdżają znajomi.Dziękuję za polecenia, może kiedyś się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne miejsca :-) również polecam :-)
  Mój blog: www.dajsiezlapacksiazce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. U nas nie ma "długiego majowego weekendu", więc urlop w innym terminie;))

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie propozycje kuszą! A do majówki jeszcze taaak daleko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daleko, ale te najfajniejsze miejsca są szybko rezerwowane ;)

   Usuń
 10. Jeśli chodzi o wypady z dziećmi, hotele kompletnie się u nas nie sprawdzają niestety. Wybieramy więc pensjonaty lub domki. :) Dlatego najprawdopodobniej postawilibyśmy na Wojciecha :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie mniejsze miejsca mają swój niewątpliwy urok :)

   Usuń
 11. Cudowne miejsce ogrom atrakcji widze .Warto tam pojechać:)

  OdpowiedzUsuń
 12. My w tym roku raczej wakacji mieć nie będziemy :( Co najwyżej weekendowe wypady...

  OdpowiedzUsuń
 13. Marzę o takim wypoczynku ale czy się uda w tym roku?

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajnie, właśnie takie wypróbowane miejsca są najlepsze. Dziękuję. Może z któregoś skorzystamy na krótki wypad :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne miejsca pokazałaś, my uwielbiamy wszelkie podróże!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wy wręcz nie potraficie usiedzieć na miejscu! I bardzo dobrze :)

   Usuń
 16. Na pewno przyjrzę się tym miejscom bliżej:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Majówkę spędzimy pewnie na miejscu, odkrywając okoliczną przyrodę. Ale myślimy o wakacjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wakacje mamy zaplanowane, a nad majową wciąż myślimy :)

   Usuń

Za wszelkie komentarze serdecznie dziękuję! Zwłaszcza za te miłe i podbudowujące, ale za te krytyczne też, bo jak inaczej się czegoś nauczyć? :)

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka