Prezent urodzinowy dla dziewięciolatki

Kiedy dziecko wchodzi w wiek, gdy już nie chce być traktowane... jak dziecko, a Wy wiecie, że do nastolatka mu jeszcze daleko, ciężko trafić w jego gusta. Te bywają niestety zmienne, często zależnie od tego, co akurat objęły w posiadanie koleżanki ze szkoły. Nasza córka nigdy nie miała potrzeby, by mieć to co rówieśniczki, ale nawet jej czasem się zdarza. Najbardziej przeraża mnie chyba to, że ona już uważa się za dojrzałą, podczas gdy dla mnie wciąż jest dzieckiem. Jaki zatem prezent urodzinowy dla dziewięciolatki najlepiej wybrać?

zdjęcie: pixabay

Prezent urodzinowy - co wybrać?


Dziewięciolatka to (według niej) prawie nastolatka, jednak dla mnie "prawie czyni wielką różnicę". Kolosalną wręcz! Wciąż bowiem uważam, że istnieje spora przepaść między jej rocznikiem, a o kilka lat starszymi dziewczynami. Już jakiś czas temu postanowiliśmy wyremontować córce pokój. Kiedy zaczęła szkołę, wystrój dla małego dziecka zamienił się w przestrzeń dla uczennicy. W czasie tegorocznych wakacji, młoda oznajmiła nam, że idzie już do czwartej klasy, czuje się dojrzała i prosi o kolejne zmiany. Nie bardzo wiedzieliśmy co ma na myśli. Wielka szafa na ciuchy robiona na zamówienie już jest. Biurko duże i wygodne też zaszczyca nas swą obecnością. Łóżko większe niż dla pięciolatki z pasującym do niego stolikiem nocnym - odhaczone. Dwa regały również wykonane na zamówienie stoją i pękają w szwach. Zbliża się święto naszej "dojrzałej" gwiazdy i uznaliśmy, że skoro chce coś nowego do pokoju ma nam podsunąć pomysł. 

Jaki prezent urodzinowy dla dziewięciolatki wpadł do tej mądrej głowy? Nasza dziewczynka uwielbia czytać książki. Na ogół siada z lekturą blisko nas i dosłownie przepada w świecie stworzonym przez ulubionych pisarzy. Ostatnio jednak wymyśliła sobie coś, co może stanowić jakoby azyl, schron, kryjówkę, w której można się zaszyć z kolejną publikacją - baldachim. Zwykłego tipi z drewnianym stelażem nie jesteśmy w stanie zmieścić. Jest on zbyt szeroki, by wcisnąć go pomiędzy regały. Jednak już taki podwieszany namiot ma szansę doskonale się sprawdzić jako kryjówka dla naszej małej czytelniczki.

https://arena.pl/baldachim-pudrowe-natchnienie-zestaw,p39777871.html
baldachim

Gdzie szukać prezentu urodzinowego dla dziewięciolatki?


Zwykły Tata, gdy ma pojechać do galerii handlowej, przybiera wszelkie odcienie zieleni na swojej twarzy. Nie znosi kolejek, tłumów ludzi i biegania od półki do półki, od sklepu do sklepu. Zwłaszcza jeśli decyzja o wyborze danego produktu wiąże się z obskoczeniem wszystkich możliwych miejsc, by porównać gdzie będzie taniej. I tu na pomoc przychodzą nam sklepy internetowe. Ich olbrzymim plusem jest fakt, iż można przebierać w możliwościach bez ruszania się z kanapy (choć przypominam, że preferujemy aktywne spędzanie czasu!). Jadać do sklepu stacjonarnego musimy liczyć się z tym, że nie uda się znaleźć odpowiedniej rzeczy za pierwszym razem i trzeba będzie wrócić. Do straconego czasu doliczyć należy zatem koszty paliwa, bo auto złośliwe na wodę ani powietrze nie chce jeździć!

Zaczęliśmy zatem przeglądać  internetowe zasoby. Znajoma poleciła nam pewną stronę, na której od razu córka upatrzyła sobie to na co miała ochotę. Wybór trwał dosłownie chwilę. Same zakupy, dla Taty zwłaszcza, to czysta przyjemność. Teraz tylko zrobić zrzutkę i dziecko będzie mogło cieszyć się wymarzoną kryjówką, na którą już przygotowaliśmy miejsce w pokoju. Oczywiście córka nie byłaby sobą, gdyby nie przejrzała innych propozycji na stronie. Wybór jest ogromny, ceny zróżnicowane, więc każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Już jej się oczy zaświeciły na nową pościel, pufę do siedzenia... i wiele innych rzeczy.


Święto córki zbliża się wielkimi krokami, a my jesteśmy już spokojni mając świadomość, że prezent urodzinowy dla naszej dziewięciolatki mamy praktycznie z głowy. Za kilka miesięcy będziemy myśleć nad upominkiem gwiazdkowym ale i wtedy chyba skorzystamy z wygody sklepu internetowego. Zwłaszcza, że okres przedświąteczny to istny młyn na mieście!Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka