Jak wychowywać dzieci, czyli Spotkajmy się w Łodzi

"Pozytywna dyscyplina, czyli jak dobrze wychowywać dzieci". Głównie to zapamiętam z przesympatycznego spotkania, na które udało mi się w końcu dotrzeć. Paulina z bloga Ladymami i Sylwia Zadbana mama zaprosiły mnie na zlot blogerek "Spotkajmy się w Łodzi", które miało miejsce w kawiarni Tubajka pod koniec lutego. Napisałam "w końcu", gdyż mimo, iż była to już czwarta edycja owej imprezy, dziewczynom nadal się chce i nie opuszcza ich energia do działania. Ja zawitałam tam po raz pierwszy. I wcale nie żałuję! Dlaczego? Między innymi dlatego, iż dowiedziałam się właśnie jak wychowywać dzieci!

Spotkajmy się w Łodzi - zdjęcie Ladymami.pl

Na początku gdy dowiedziałam się, że większość czasu będzie poświęcona warsztatom z pozytywnej dyscypliny, zawahałam się czy w ogóle tam pojechać. Nie byłam przekonana, czy mam ochotę słuchać o.., No właśnie, nie wiedziałam dokładnie o czym. Dwie świetne, jak się okazało, babeczki (Ewelina i Dorota), które razem tworzą i prowadzą Pracownię Pozytywka, uświadomiły mi jednak jakie błędy w wychowaniu córki popełniałam, popełniam i jak z nimi skutecznie walczyć. Przekonałam się też o tym, iż w pewnych kwestiach radzę sobie wraz ze Zwykłym Tatą całkiem nieźle i jesteśmy na dobrej drodze do tego, by nasza ośmiolatka wyrosła na mądrą pannę. Kilka godzin ćwiczeń podczas warsztatów wywołało w uczestniczkach mnóstwo wzruszeń i emocji. Był śmiech, ale i chwile skupienia nad samą sobą. Jak zatem mądrze wychowywać dzieci? Otóż najpierw musimy popracować nad sobą i swoimi słabościami, a potem skupić się na kształtowaniu naszych potomków. Ewelina wraz z Dorotą prowadzą takie warsztaty dużo dłużej niż trwało nasze spotkanie. Stąd nie sposób było dowiedzieć się wszystkiego i nauczyć w jedno popołudnie!


Spotkajmy się w Łodzi - Pracownia Pozytywka

Spotkajmy się w Łodzi

Spotkajmy się w Łodzi

Spotkajmy się w Łodzi

Celem drugiego warsztatu, który przygotowały dla nas organizatorki, było zaznajomienie się z twitterem. Wykład przygotowała dla nas AgataPisze. Dziewczyna przebojowa, wesoła, z głową pełną wiedzy. Niestety jestem oporną bestią, która ostatecznie dała się wciągnąć w otchłań instagrama, więc Twitter, mimo cudownej Agaty, nadal pozostaje poza moim zasięgiem z wielu powodów :)

 
Spotkajmy się w Łodzi


Wyjeżdżając z domu nie spodziewaliśmy się, że po pokonaniu niespełna trzygodzinnej trasy, znajdziemy się praktycznie w zupełnie innej strefie klimatycznej. Łódź bowiem powitała nas śniegiem, którego u nas było w tym roku tak mało, że córka była zaskoczona widokiem dziecka na sankach! Kawiarnia Tubajka, która gościła naszą wesołą ferajnę znajduje się w parku. Wyobrażam sobie jak wspaniałe jest to miejsce wiosną lub latem. Idealne by po kilkugodzinnych dziecięcych harcach na łonie natury, odpocząć przy kawie i ciastku w przestronnych wnętrzach kawiarni. Jest to urocze oraz spore miejsce, które doskonale nadaje się na pogaduszki dla mam, podczas gdy maluchy szaleją w sali zabaw. Także wspaniale się sprawdzi na rodzinną imprezę, urodziny malucha, czy też takie babskie spotkanie jak nasze "Spotkajmy się w Łodzi". 

Spotkajmy się w Łodzi

Cudowne popołudnie spędzone w pokaźnym gronie wesołych babeczek i jednego faceta. Niektóre dziewczyny znałam z innym spotkań, w tym moich "blogodam". Kilka znałam do tej pory jedynie wirtualnie, ale zdarzyło się też kilka "rodzynków", których nie kojarzyłam nawet z internetu. Właśnie dlatego tak fajne są wszelkiego rodzaju zloty. Dzięki nim można poznać różnych ludzi z oddalonych od siebie części kraju, których w normalnych okolicznościach pewnie nigdy by się nie spotkało. Zabrakło mi jedynie czasu na plotki. I tu moja prośba do organizatorek, by wzięły to pod uwagę przed kolejnym spotkaniem :)
A oto blogerki, które uczestniczyły w czwartej edycji "Spotkajmy się w Łodzi":

Spotkajmy się w ŁodziDwóch ostatnich dziewczyn z listy nie było z nami, czego ogromnie żałuję, gdyż Anię miałam już okazje poznać i liczyłam na kolejne spotkanie, zaś Madzię znam z akcji, którą prowadzi #kochanieprzezczytanie, w której biorę udział również ja!

Jak wiecie, takie spotkania połączone są zawsze z prezentami i reklamą dla sponsorów. Oczywiście i tym razem nie zabrakło różnych dobroci u Pauliny i Sylwii, gdyż sponsorzy hojnie nas obdarowali. Wśród upominków znalazły się kosmetyki, książki, coś dla mamy oraz dziecka. 
Wróciłam do domu napełniona nową energią, zadowolona z warsztatów, z ponownego spotkania kilku dziewczyn, z poznania nowych osób i z bagażnikiem pełnym "darów losu" :)


Upominki i sponsorzy:
ekoZuzu.pl, Resibo, Czerwony Konik, Arpex, Murier, New Anna Cosmetics, Bare Care, LaQ, Linomag, Emolium, Elixir Perfumes, Edipresse, Laura Conti, Zachęć swoje dziecko do mycia zębów, Iwostin, JUPI PARK, Bispol Candles, Wydawnictwo WILGA, Elfa Pharm Polska, Wydawnictwo OVO, Wydawnictwo Zielona Sowa, Xarasan Kids.

Spotkajmy się w Łodzi


Spotkajmy się w Łodzi
 
Spotkajmy się w Łodzi

Spotkajmy się w Łodzi

Spotkajmy się w Łodzi
 
Spotkajmy się w Łodzi

Spotkajmy się w Łodzi

Spotkajmy się w Łodzi


Spotkajmy się w Łodzi

Spotkajmy się w ŁodziZwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka