Jak dobrze biegać. Rady i porady Marcina Urbasia

Niniejszym ogłaszam, że koniec świata nastąpił dnia 1 lipca bieżącego roku. Przegapiliście? Cóż, nic w tym dziwnego. Skoro nadal stąpacie twardo po naszej Zielonej Planecie możecie odnosić wrażenie, że ktoś próbuje Was wprowadzić w maliny, wystrychnąć na dudka, ewentualnie zrobić w bambuko. Jednak wszyscy jesteście w błędzie. Świat jaki znamy przestał istnieć wraz z początkiem tegorocznego lata. W ten piękny słoneczny dzień (jak się później okazało jeden z nielicznych) Bestia opuściła swoją pieczarę i wyruszyła na łowy. Innymi słowy: Zwykły Tata zaczął biegać. A jak dobrze biegać? Doradzi nam Marcin Urbaś...

Biegać każdy może - Marcin Urbaś

Każdy ma swoje powody, tudzież motywację, dzięki którym postanawia podnieść z kanapy swoje szanowne cztery litery by zaczerpnąć trochę ruchu. W moim przypadku chodziło przede wszystkim o zlikwidowanie zaczynającej się odznaczać na brzuchu oponki oraz uzyskanie jako takiej kondycji, której nie powstydziłby się żaden 37-latek. Padło na bieganie... bo tak najłatwiej. Wystarczy zakupić jakieś w miarę sensowne buty, włożyć wygodną koszulkę, wciągnąć spodenki i już! Skoro obecnie „pół Polski biega”, to dlaczego nie mogę i ja?! Po niemal trzech miesiącach regularnej przebieżki po okolicy, wylaniu litrów potu i dwukrotnym bolesnym otarciu sutków (nie pytajcie!) odkryłem, że bieganie jest dużym wyzwaniem. A już prawidłowe uprawianie tego sportu stanowi nie lada sztukę... piękną sztukę zresztą.
 
We wrześniu na rynku wydawniczym pojawiła się książka, która zmieniła mój sposób myślenia dotyczący biegania i wszystkiego co z ów dyscypliną związane. Zawsze wychodzę z założenia, że jeśli się nauczyć, to tylko od najlepszych. Czy może być zatem w powyższym temacie większy autorytet niż Mistrz Europy w biegu na 200 metrów i rekordzista Polski na wspomnianym dystansie w jednym? Wielokrotny reprezentant Polski, olimpijczyk... Marcin Urbaś, który doradzi jak dobrze biegać!
 
Biegać każdy może - Marcin UrbaśDodaj napis


Biegać każdy może - Marcin Urbaś

„Biegać każdy może – Trenuj z mistrzem” od Wydawnictwa Publicat, to książka, którą każdy amator biegania (i nie tylko) powinien mieć na swojej półce. Stanowi ona odpowiedź na postępującą w naszym kraju popularność tejże formy aktywności. Bo to, że coraz więcej osób decyduje się biegać jest niezmiernie budującym zjawiskiem. Należy jednak wiedzieć jak trenować, by nie stała się nam krzywda, a założone na starcie cele zostały osiągnięte. Okazuje się bowiem, że nierzadko brak widocznych postępów, szybkie zniechęcenie, czy nawet kontuzje, wynikają ze złych nawyków oraz braku podstawowej wiedzy w zakresie techniki biegu oraz możliwości własnego ciała.

„Biegać każdy może” stanowi prawdziwą kopalnię wiedzy dla każdej osoby spragnionej ruchu. Autor postawił sobie za cel uświadomienie biegaczy jakie błędy najczęściej popełniają, o czym każdy powinien pomyśleć zanim wyruszy w teren. Na konkretnych przykładach pokazuje jak wygląda kompletny plan treningowy w zależności od założonych celów. Nie jest to równocześnie moralizatorska publikacja jakich wiele obecnie na rynku. Napisana prostym, zrozumiałym językiem książka odkrywa przed czytelnikami wszelkie słabości i błędy zaobserwowane na leśnych dróżkach, osiedlowych chodnikach, czy nawet maratońskich trasach. Nie sposób zignorować ów spostrzeżeń, zwłaszcza, że w dużej mierze pokrywają się one z naszymi własnymi doświadczeniami. 
 
Biegać każdy może - Marcin Urbaś


Biegać każdy może - Marcin Urbaś


Biegać każdy może - Marcin Urbaś

Marcin Urbaś nie wytyka jedynie błędów, ale daje konkretne rozwiązania i rady, z których możemy od razu skorzystać przy okazji najbliższego treningu. Zaczynając od określenia celu, poprzez właściwy ubiór, dodatkowe wyposażenie, technikę biegu, rozgrzewkę, a na odpowiedniej diecie i taktyce kończąc. Znajdziecie tu odpowiedzi na niemal każde pytanie dotyczące tematu. Żeby było jeszcze ciekawiej, całość została okraszona niebywałą wręcz ilością zdjęć, które naocznie objaśniają czytelnikowi jak ma np. wyglądać dane ćwiczenie, jak powinniśmy pracować rękoma i nogami w czasie biegu itp., itd.
Tytuł wieńczy krótka autobiografia pana Marcina, przybliżająca nam jego osiągnięcia, pozasportowe fascynacje (Sceptic – o tak!!) oraz obecną działalność oraz cele na przyszłość mistrza.   

„Biegać każdy może – Trenuj z mistrzem!” – właśnie takiej książki brakowało! Wyczerpująco, zwięźle, przejrzyście. Lepszy może być już tylko trener personalny, ale kogo na niego stać... Mając w głowie zalecenia ów książki, w pewnością poprawicie swoje dotychczasowe osiągnięcia, skorygujecie dotychczas popełniane błędy i będziecie już wiedzieli jak dobrze biegać. A może nawet zdecydujecie się na start w maratonie? Z Marcinem Urbasiem wszystko jest możliwe.

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka