Dobre, bo polskie, czyli SKRZAT-owe nowości na wiosnę

Pięknie wydanych książek jest całe mnóstwo. Takich, które zawierają w swojej treści nie tylko humor, ale też coś wartościowego również znajdziemy sporo. Najtrudniej natknąć się na tytuły łączące w sobie to wszystko, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę dziecięcą. 
Mam kilku ulubionych autorów oraz słabość do polskich pisarzy, zarówno w dziecięcych jak i dojrzałych publikacjach. Rzadko mnie zawodzą wybrane spośród nich tytuły. Tak jest i tym razem. Dziś bowiem mam dla Was kilka nowości do wydawnictwa Skrzat. Trzech polskich autorów. Każda z książek inna. Każda ciekawa. Zapraszam :)Agnieszka Gadzińska i jej najnowszy tytuł: "Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania" już na pierwszy rzut oka skojarzyła mi się z inną publikacją tegoż samego wydawnictwa (KLIK). Jak dla mnie sytuacja zdecydowanie na "minus". Jak się okazuje - pierwszy i jedyny! Wszystkie SKRZAT-owe książki są pięknie wydane. Nie muszą być w twardej oprawie gdyż okładka zawsze przyciąga wzrok. Duży format może i jest niewygodny do umieszczenia na tradycyjnym regale, ale gwarantuję Wam, że treść i ilustracje wynagradzają te drobne niedogodności logistyczne.


Najnowsza książki Agnieszki Gadzińskiej to zbiór trzech opowiadań napisanych lekkim piórem. Są pełne humoru i uzupełnione pasującymi do opisywanych sytuacji ilustracjami autorstwa Artura Gulewicza. 
Dlaczego kapelusze w sklepie cioci Wiktorii są wyjątkowe? Co się stało, że wszyscy zapomnieli nagle czym jest Gwiazdka? I jakie kłopoty może mieć wróżka Zębuszka. Tego wszystkiego dowiecie się z zabawnych opowiadań autorki. 
Pogodne, z humorem, wypełnione magią i fantastyką opowiadania zabierają młodych czytelników do innego świata. Autorka bardzo skutecznie potrafi nas zaczarować swoja opowieścią i sprawia, że wciąż chcemy więcej. 

Rafał Klimczak - autor, którego możecie kojarzyć z całą serią opowiadań o Nudzimisiach, czy cyklem książek o Ekoludkach. Osobiście najbardziej lubię historie (w tej chwili już czterech części) pod tytułem: "Poznaję świat i Kropka". Najnowsza część z podtytułem "Skąd się biorą pory roku? Gdzie słoneczko jest po zmroku?" już zdążyła zauroczyć mnie i córkę. 


Mała dziewczynka Joasia poznaje fantastyczną istotkę, która dzięki niej powstała. Joasia nakreśliła ją na końcu zdania w starej książce podarowanej jej przez babcię. Kropka ożyła i zaczęła interesować się wszystkim co się dzieje dookoła. Ma mnóstwo pytań dzięki czemu mali czytelnicy mają okazję poznać i nauczyć się nowych pożytecznych rzeczy.
Tym razem mała Kropka jest zaskoczona kolorami jakie pojawiają się jesienią. Zastanawia się gdzie zniknęły wszystkie ptaki. Nie może też pojąć jak takie ciężkie samoloty utrzymują się w powietrzu. Rafał Klimczak po raz kolejny udowadnia nam, że można w bardzo przystępny sposób przekazać dzieciom sporą dawkę wiedzy odnośnie otaczającego nas świata. Zabawna Kropka przeżywa wesołe przygody i zapoznaje dzieci z gatunkami ptaków. W książce maluchy znajdą wyjaśnienia dotyczące m.in. ciepłych krajów, a także dowiedzą się o co chodzi z tym "przechylaniem się" Ziemi.
Na końcu książki, tak samo jak w przypadku poprzednich części, znajduje się dział "ciekawostki", w których umieszczono krótkie informacje wyjaśniające dotyczące treści poszczególnych opowiadań. Dziecko dowie się dlaczego liście zmieniają kolory, gdzie ptaki odlatują na zimę i jakim zwierzęciem jest kret.
Prosty przekaz wartościowych informacji. Dzięki wesołym przygodom Kropki dzieci przyswoją sobie mnóstwo ciekawych informacji. I kropka!

Paweł Beręsewicz to kolejny polski autor, po którego książki mieliśmy przyjemność kilkakrotnie sięgać. Tym razem uraczył nas tytułem "Pan Mamutko i zwierzęta". Pisząc w skrócie: publikacja pełna zabawnych sytuacji i gry słownej. 
Pan Mamutko jest wielbicielem zwierząt. W dodatku potrafi się z nimi porozumieć! Tylko on potrafi zmotywować ślimaka do bicia życiowych rekordów, czy zapewnić gołąbkom ogrzewany salon. Książka zawiera 10 różnych opowiadań, nie związanych ze sobą treścią. Można więc czytać je "na wyrywki" nie tracąc przy tym wątku. Każda z historii, pisana lekkim językiem, wzbudza inny rodzaj emocji.

Wszystkie powyższe nowości wydawnictwa Skrzat można sklasyfikować jako zabawne, ciekawe, intrygujące, przekazujące w prosty sposób ważne informacje publikacje. Pięknie wydane stają się z miejsca fantastycznym pomysłem na prezent dla każdego małego miłośnika książek. Polecam zdecydowanie!


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka