Piosenki filmowe, piosenki o miłości na romantyczny wieczór we dwoje

Wiecie zapewne, że wcale nie trzeba wychodzić z domu, by spędzić romantyczny wieczór z mężem/partnerem? Sposoby na wspaniałą randkę znajdziecie na blogu Izy. Ja zaś podrzucę Wam dziś kilka fajnych pomysłów na podkład muzyczny idealny na romantyczny wieczór. Są to piosenki filmowe, w większości o miłości (no jasne!), wygrzebane sprzed kilku lub kilkunastu lat. Przyznam się szczerze, że najbardziej lubię właśnie te stare hity. Zwykły Tata jest zresztą wielkim fanem muzyki z lat 80-tych! Kilka lat temu nagrał dla nas teledyski z takimi utworami. Mówię Wam - prawdziwa klasyka!
Pięknych kawałków jest całe mnóstwo. Sama mam tyle ulubionych hitów, że czasu by mi nie starczyło na ich spisanie, a Wy znudzilibyście się po kilkudziesięciu pozycjach! Wybrałam zatem 15 utworów, które pierwsze przyszły mi na myśl!


Oczywiście są to propozycje na romantyczny wieczór przy świecach, a jeśli do tańca to tylko przytulanego :) Oto moja lista propozycji w kategorii piosenki filmowe na romantyczny wieczór, czyli w skrócie tzw. ballady, piosenki o miłości (kolejność przypadkowa):
  1. Patrick Swayze - She's like the wind, z  fenomenalnego filmu "Dirty dancing" :) 

2. Phil Collins - "Against all odds", tytułowa piosenka z filmu "Przeciw wszystkim"


3.Aerosmith - "I don't want to miss a thing", kto się nie wzruszał na wspaniałym filmie jakim był "Armageddon"?4. Whitney Houston - "I will always love you", ach ten bodyguard Costner.....5. Bryan Adams - "Please forgive me", i wspaniały Robin Hood. Lepszej wersji według mnie nie nakręcono!


6. Roxette - "It must have  been love" - no sami przyznajcie, że to idealny kawałek! Bez Roxette i ich piosenek też nie wyobrażam sobie udanej randki :) Choćby ten wielki hit z "Pretty Women"


7. Michael Bolton - "When a man loves a woman", cudowna Meg Ryan i Andy Garcia w filmie z tytułową piosenką
8. Savage Garden - "Truly madly deeply" z filmu "Music from Another Room", filmu co prawda nie znam, ale piosenkę uwielbiam :)
9. Ronan Keating - " When u say notting at all". Film "Notting hill" nie podobał mi się za bardzo, ale piosenkę bardzo lubię :)


10. Berlin - "Take my breathe away", jedyny film z Tomem Cruisem, który widziałam wielokrotnie! No i genialna piosenka tytułowa z Top Gun. Która z Was za młodu nie... oglądała Mavericka?11. Bruce Springsteen - "Streets of Philadelphia", no i która z nas się nie poryczała na filmie "Filadelfia" z cudownym Tomem Hanksem?12. Nickelback - "Hero", z całkiem świeżej wersji filmu o Spidermanie13. Bryan Adams, Rod Stewart, Sting - wspaniałe trio i ich piosenka z Trzech Muszkieterów: "All for love"14. Celine Dion i wspaniała piosenka, do której "bujała się" niejedna para: "My heart will go on" z Titanica :)15. Righteous Brothers i fenomenalna piosenka z filmu, który "przeryczała" niejedna kobieta "Uwierz w ducha" Tak sobie właśnie wymyśliłam cykl kilku wpisów, w których królować będą piosenki na romantyczny wieczór (i nie tylko). Oboje z mężem bardzo lubimy muzykę i o tyle, o ile nasze gusta skrajnie się różnią, to oboje zgadzamy się co repertuaru, który powinien rozbrzmiewać kiedy mamy ochotę na romantyczny wieczór przy świecach. Tu musi być stworzony odpowiedni nastrój muzyczny i dużo zależy od doboru odpowiednich kawałków. Piosenki o miłości lubią chyba wszyscy!
Macie swoje ulubione hiciory to piszcie w komentarzu. Być może wpasują się do kolejnej kategorii, która mi chodzi po głowie. Mam nadzieję, że mój wpis z listą piosenek kogoś natchnie. A może któryś pan zainspiruje się i wykorzysta go na miły wieczór ze swoją kobietą :)


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka