Żyć jak celebrytka...

Czy kiedykolwiek któraś z Was marzyła o tym by być sławnym? Aktorką, piosenkarką lub po prostu "znaną z bycia znaną"? Pokrętne trochę to ostatnie określenie, ale dobrze wiemy, że wielu celebrytów kojarzonych jest tylko dzięki swojemu nazwisku i temu, że umie się "sprzedać".  Ale nieważne. Chciałyście kiedyś posmakować jak to jest być uwielbianą przez tłumy, zapraszaną na wielkie przyjęcia, rozpoznawalną na ulicy i obfotografowaną na każdym kroku? Ja nigdy nie miałam takich chęci, ale z przyjemnością przeczytałam o kobiecie, która całkiem przez przypadek właśnie taką osobą się stała.


Dzięki uprzejmości księgarni internetowej czytam.pl miałam możliwość zapoznać się z książką autorstwa Ilony Łepkowskiej: "Pani mnie z kimś pomyliła". Muszę przyznać, że sama z siebie bym chyba nie sięgnęła po tę publikację, gdyż odbiega ona trochę od tematyk, którą na ogół czytam. Jednak nie zmienia to faktu, że publikacja naszej rodzimej scenarzystki mnie bardzo wciągnęła. Ilona Łepkowska - scenarzystka i producentka telewizyjna przede wszystkim. Napisała tę powieść niejako przez przypadek.

"Pani mnie z kimś pomyliła" jest historią Joanny, która samotnie wychowuje nastoletnią córkę i boryka się z codziennymi problemami. Pracuje jako tłumaczka i robi co może, by wystarczyło funduszy od zlecenia do zlecenia... by móc opłacić kolejny rachunek. Były mąż nie kwapi się do regularnego płacenia alimentów, a dorastająca córka marzy o kursie językowym w Anglii. Skąd wziąć na wszystko finanse? 
Któregoś dnia przyjaciel dzwoni do niej z propozycją świetnie płatnej posady tłumacza na planie pewnej produkcji telewizyjnej. Nie chcąc rozczarować Misi, liczącej na wyjazd do Londynu, Joanna przyjmuje ofertę, zwłaszcza, że zlecenie miało trwać zaledwie kilka dni, za to dzienne wynagrodzenie wynieść ma tysiąc złotych. Tak, to zdecydowanie pokryło by koszt kursu językowego...
Gdyby jednak Joanna wiedziała jakie niespodzianki życie szykuje dla niej, możliwe, że jeszcze raz przemyślała by ten "dar od losu". Nigdy nie interesowała się życiem gwiazd. Nie obchodziło jej kto z kim ma aktualnie romans, jaki duży dom ktoś sobie kupił lub gdzie wyjechać na wakacje. Nigdy w życiu nie pomyślałaby, że to właśnie ona stanie się jedną z takich celebrytek. Że to jej projektanci mody będą przysyłać sukienki ich autorstwa, tylko po to, by założyła je na jakąś galę. 

Jest to książka o tym jak wygląda życie celebryty. O jego blaskach i cieniach. Momentami jest wesoło, po ty by za chwilę bohaterka zalała się łzami rozpaczy. Joanna przechodzi totalną metamorfozę. Zmienia swój wygląd, mieszkanie. Kupuje drogie ciuchy i wyjeżdża na egzotyczne wakacje. Jednocześnie poznaje gorzki smak bycia gwiazdą telewizji i przestaje jej się to podobać. Początkowo pozostawała sobą, ale jakże łatwo jest się zatracić w luksusie i sławie. Joanna sama sobie stworzyła piekło, straciła własną tożsamość i zdolność samodzielnego myślenia. Wpadła do świata, w którym nie miała pojęcia kto jest jej prawdziwym przyjacielem, a kto tylko żeruje na jej sławie i koncie w banku.
Autorka podarowała nam książkę, dzięki której dowiadujemy się jak wygląda prawdziwe życie znanych osobistości. Jest to szczera, pełna szczegółowych opisów powieść o tym, że bycie gwiazdą telewizyjną nie jest wcale spełnieniem marzeń. Ilona Łepkowska w swej publikacji odziera z lukru świat celebrytów, obnaża małostkowość dziennikarzy i pokazuje, jak łatwo jest wpaść w depresję, jak łatwo dać się porwać przez świat show biznesu. Jeśli chcesz poznać kulisy życia gwiazd i dowiedzieć się jaką przychodzi im płacić cenę za bycie celebrytą, sięgnij po książkę Ilony Łepkowskiej.


Za egzemplarz książki dziękuje księgarni internetowej czytam.pl, w której zawsze znajdziecie wiele wspaniałych tytułów w rewelacyjnej cenie!
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka