Jednodniowy wypad nad jezioro

Weekend - lato - jezioro. Czego można chcieć więcej: Słońca? Ciszy?
Słońce wyjrzało zza chmur i zaświeciło nam minionej niedzieli dopiero popołudniu, ale to wystarczyło, by było "fajnie".
Dziś zaproponuję Wam opcję wypadu na jeden dzień nad piękne i czyste jezioro.
My spędziliśmy w ten sposób wczorajszy dzionek, gdyż rodzina ma w sąsiedztwie jeziora działkę, ale i bez posiadania takiego przybytku można się tam wybrać, by trochę czasu spędzić na łonie natury! Oto moja fotograficzna relacja z wypadu nad jezioro :)

Gdzie leży takie piękne i czyste jezioro? Otóż na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Gmina Powidz to najmniejsza z gmin na terenie byłego województwa konińskiego. W okolicy znajduje się kilka jezior i ogromne tereny lasów. Gmina Powidz położona jest w niedalekiej odległości od wielu ciekawych miejscowości, a sąsiedztwo tras A-2 i A-92 pozwala na swobodne przemieszczanie się. Dlatego też w przypadku niepogody osoby zmotoryzowane mogą urządzić sobie wycieczki. W odległości kilkudziesięciu kilometrów jest Gniezno, Biskupin, Licheń i Poznań.
Co my robiliśmy w tej okolicy? To co można robić, aby nacieszyć się świeżym powietrzem i towarzystwem najbliższych. Ale przede wszystkim  faktem, że dziecko było zajęte zabawą z kuzynami :)

Zdecydowanie można było grać w piłkę i ćwiczyć robienie gwiazdy :)

Oczywiście wszystkich zachęcam do wszelkiej aktywności ruchowej. Spacerować i jeździć na rowerze jest w tych okolicach naprawdę gdzie! Mnóstwo ścieżek i szlaków rowerowych w pięknym otoczeniu przyrody.Gdy znajdziecie się już nad jednym z licznych w tej okolicy jezior to możecie popływać w czystej wodzie, pokopać dziury w piasku l ub z robić z niego jakąś budowlę. Można też wynająć sprzęt do sportów wodnych KLIK


Nie byłabym sobą gdybym nie obfotografowała przepięknych roślin i całej okolicy, a także rzecz jasna swojej rodzinki. Najchętniej pozował mi najmłodszy z naszych dzieciaczków, oczywiście obowiązkowo ze swoim misiem. Córka natomiast ze swoim rówieśnikiem - kuzynem raczej uciekali przed zdjęciami, ale już np. nie omieszkali wspiąć się na kombajn stojący na gospodarstwie w pobliżu! Siostrzeniec podczas pobytu na działce dziadka przechodzi fascynację wszelkimi stworzonkami, które tam może spotkać. Z tego powodu kochająca ciocia wypożyczyła mu z biblioteki książkę, dzięki której będzie wiedział jakie żyjątka udało mu się znaleźć!
Oczywiście czas wypełniliśmy również pysznym jedzeniem żeby nadrobić spalone podczas spaceru kalorie. Był, między innymi, pyszny placek z agrestem wykonany przez moją mamę, a także sałatka mojej roboty, której przepis podam Wam w najbliższym czasie. Podzielę się, a co!
W tej pięknej okolicy można spędzić nie tylko jeden miły i aktywny dzień na rodzinnym pikniku. Można tu również spędzić wakacje! Miejsc noclegowych jest całe mnóstwo. Atrakcji dla dzieci i dorosłych również. 

Co można robić na terenie gminy Powidz?
Między innymi :
  • kąpiele w jeziorze - jest kilka strzeżonych kąpielisk
  • pływanie jachtem, na desce surfingowej  - jest wypożyczalnia sprzętów wodnych
  • jazda na gokartach
  • przejażdżki rowerowe
  • gra w piłkę nożną, siatkową, plażową
  • jazda konna w pobliskiej stadninie
  • wędkowanie
  • zabawa na placu zabaw dla dzieci
  • przejażdżki kolejką wąskotorową
Gmina oferuje naprawdę mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Więcej możecie się dowiedzieć na stronie internetowej www.powidz.pl 
Zapraszamy w te okolice! Może i nie ma tu wiele miejsc do zwiedzania, ale zdecydowanie można wypocząć na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu przyrody. Od Was tylko zależeć będzie, czy spędzicie ten czas  aktywnie i sportowo, czy leniwie - plażowo :)

Wpis przy okazji akcji PODRÓŻE KSZTAŁCĄ


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka