Przygody z książką - bajkowe książki

Dziś chciałabym Was "zasypać" zdjęciami :)
Zamiast obszernego tekstu reklamującego książki, które czytamy, będzie dziś sporo fotek!
Jak już dobrze wiecie książki u nas po prostu "rządzą". Tydzień bez wypadu do biblioteki to tydzień stracony. Za każdym razem przywozimy całą masę nowości dla całej rodziny :) I to dosłownie, bo zaopatruję również moją siostrę i czasem jej synków. Taką mamy bogatą w tytuły różniste bibliotekę. 
Chciałabym Wam pokazać dzisiaj książki (głównie Disney'a), które są napisane na podstawie znanych i lubianych bajek. Chyba każde dziecko lubi poczytać o swoich ulubionych bohaterach z ekranu TV :)Kolekcja z powyższego zdjęcia to seria ulubionych książek mojej córki, którą sukcesywnie powiększamy! Jest jeszcze kilka części, między innymi dla chłopców wersja  z Autami i Samolotami chociażby, albo Bob Budowniczy, czy Smerfy :)
U nas, jak na dziewczynkę przystało, królują księżniczki! Córka uwielbia też Auta i Smerfy, ale tych książeczek jeszcze nie zakupiliśmy :)
Jakakolwiek okazja się nadarza, czy to urodziny, Gwiazdka, czy jeszcze coś innego, zawsze jednym z prezentów jest książka!


Jakiś czas temu na blogu pojawiła się recenzja gry Monopoly Junior My Little Pony
W związku z tym chcę Wam zaprezentować książkę o przygodach kolorowych kucyków z Ponylandii :)
Która z dziewczynek nie zachwyca się tymi sympatycznymi czworokopytnymi? Moja córka upatrzyła sobie księżniczkę Celestię. A jakiego kucyka lubią Wasze córki?
W książce wydawnictwa Egmont znajdziecie kilka opowiadań o przygodach kucyków, a każde przepięknie zilustrowane :)


 Następną bajkową książką, którą warto polecić jest "Masza i Niedźwiedź". Znacie? Lubicie? My całą rodziną zaśmiewamy się oglądając psotną Maszę na ekranie TV. Jak tylko zobaczyliśmy książkę o jej przygodach na bibliotecznej półce nie mogliśmy nie skorzystać z okazji! Jest w niej co prawda mało tekstu do czytania, ale dzięki temu dziecko się nie znudzi. Zwłaszcza, że królują tu piękne zdjęcia "wyjęte" wprost z ekranu. W wersji książkowej Niedźwiedź rozmawia z Maszą, czego nie robi na ekranie telewizora. W obu przypadkach można się uśmiać po pachy! Kolejna propozycja to zdecydowanie tytuł dla dziewczynek.
 Mianowicie chodzi o "Truskawkowe Ciastko". To co mnie spodobało się w tej bajce, jak również w książeczce to kolory. Wszystko ma tak piękne barwy, że aż miło popatrzeć (poczytać). Miałyśmy już w domu kilka części książek o Truskawce i każda nam się jednakowo podobała.  Następne w kolejce to książki, a właściwie księgi z Disney'owskimi opowiadaniami.
"365 bajek" to książka zarówno dla chłopca jak i dziewczynki w każdym wieku. Znajdziecie tu opowiadania z takich bajek jak np :
"Piotruś Pan"
"Piękna i Bestia"
"Mała syrenka"
"Rogate ranczo"
"Dawno temu w trawie" i wiele, wiele innych.
Książka podzielona jest na 365 opowiadania (jedno na każdy dzień roku). Wspaniałe rozwiązanie na krótką czytankę przed snem! Zdecydowanie polecam ten tytuł wszystkim fanom klasycznych bajek Disney"a!

 Na koniec dzisiejszej listy przebojów proponuję "Opowieści z Arendelle". Chyba każdy zna "Krainę Lodu" i losy dwóch sióstr: Anny i Elsy. Tym razem wydawnictwo Egmont proponuje krótkie opowiadanie o tym jak Anna z Kristoffem zobowiązali się do opieki nad małymi trollątkami pod nieobecność ich rodziców. Niestety opieka nad małymi rozrabiakami okazała się zadaniem niełatwym... Z tej serii wydana zostanie jeszcze jedna część o bohaterach z "Krainy Lodu - Święto końca zimy, a także "Królewna Śnieżka i ukryty podarunek" i "Pierścionek Kopciuszka". Z pewnością będziemy ich wyglądać w bibliotece. Was też gorąco zachęcam do lektury :) Mam nadzieję, że podsunęłam Wam choćby jeden ciekawy tytuł. Książek na podstawie bajek Disney'a jest całe mnóstwo. Sporo ich mamy w swojej Biblioteczce Izuli, która sukcesywnie się rozrasta :)

Wpis powstał w ramach projektu Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka