Jak spędzać zimowe wieczory w domu

Mimo, że kalendarzowa zima wciąż przed nami, zbliża się nieubłaganie. Co za tym idzie, szare i ponure miesiące nie bardzo sprzyjają aktywności na dworze. Oczywiście widuję w naszej miejscowości sportowych zapaleńców, którym nie przeszkadza ani ciemność ani smagający po twarzy rzęsisty deszcz. Takich ludzi jest jednak zdecydowana mniejszość. Zatem jak spędzać zimowe wieczory w domu? Przecież nie zawsze mamy czas i możliwość, by wyjść do kina/teatru, czy gdziekolwiek indziej...

Jak spędzać zimowe wieczory w domu
Jak spędzać zimowe wieczory w domu

Zdecydowanie jestem typem domatora. Na szczęście Zwykły Tata również, więc zgadzamy się co do formy spędzania czasu. Z drugiej strony lubimy wyjazdy... Nasze domatorstwo chyba polega zatem wyłącznie na tym, że nie lubimy ganiać po imprezach. Tak było od zawsze i nie jest mi tego żal. Nie zawsze też wycieczka jest możliwa do zrealizowania, z różnych względów. Tak więc...

Jak spędzać zimowe wieczory w domu?

 

Oto kilka naszych sposobów:
 • książka - czytamy tyle ile się da, kiedy się da i gdzie się da. Cała nasza trójka. Z racji tego, że większość dnia pracuję przy komputerze, wieczorem oczy szybko mi dokuczają i zasypiam często po kilkudziesięciu stronach, ale czytać lubię i jest to mój sposób na efektywne spędzanie czasu. Swoimi opiniami o "pożartych" publikacjach dzielę się potem chętnie z Wami! Podczas czytania lubię, gdy otula mnie zapach i blask świec Yankee Candle. Zresztą to jedna z niewielu rzeczy, która mnie cieszy ze względu na panujące ciemności od godzin popołudniowych - mogę palić świece i mam ich sporo - taka moja mała słabość!
  Jak spędzać zimowe wieczory w domu
  Jak spędzać zimowe wieczory w domu

  Jak spędzać zimowe wieczory w domu
  Jak spędzać zimowe wieczory w domu

  Jak spędzać zimowe wieczory w domu
  Jak spędzać zimowe wieczory w domu


 • film - ostatnio jakoś tak mniej oglądamy, ale sezon świąteczny już nadszedł, a ja uwielbiam, poza świątecznymi książkami, filmy z Bożym Narodzeniem w tle! Wieczór we dwoje przy płomieniu świec i lampce wina... Zdecydowanie dlatego bardziej wolę seans w domu niż w kinie! Netflix ma sporo do zaoferowania, więc po co wychodzić na zimno i płacić za siedzenie w wielkiej sali pełnej ludzi?
 • gry - lubimy gry, ale to już wiecie. Nim córka pójdzie spać, zwłaszcza w weekendy, często siadamy do naszych planszówek. Ich recenzje nie pojawiają się na blogu ot tak sobie. My autentycznie w taki sposób spędzamy rodzinnie czas. Mamy kilka ulubionych gier. Mamy też takie, które nas nie zachwyciły i posyłamy je dalej w świat. Jest jeszcze całkiem sporo przez nas nie odkrytych tytułów!
  Jak spędzać zimowe wieczory w domu
  Jak spędzać zimowe wieczory w domu


 • rozmowy - wieczór to jedyny czas, gdy możemy z mężem o czymś spokojnie podyskutować. Bez ciągłego wysłuchiwania: "Mamo, nudzi mi się!" i bez pośpiechu. Wszelkie obowiązki domowe są albo wcześniej wykonane albo odłożone na bliżej niekreślony czas :)


  Jakoś tak się dzieje, że wieczorami prawie zawsze towarzyszą mi świece. Ostatnio zaopatrzyłam się w cudowne zapachy od Yankee Candle i szczerze przyznam, że warte są swojej ceny! Jakość zdecydowanie przewyższa te kupowane w marketach. Zapach jest autentycznie fajny zarówno podczas palenia jak i wtedy, gdy po prostu świeca stoi na regale. Do tego wypróbowaliśmy już wiele produktów zapachowych do samochodu i też mamy swojego faworyta!
  Wiecie, że w Notino.pl możecie kupić te cuda? To nie tylko sklep oferujący masę kosmetyków i obłędnych perfum! Sama byłam zaskoczona, że oferują również zapachy do domu. Nie omieszkałam więc sobie takich sprezentować. Teraz mają w swojej ofercie świetne promocje: do zakupów powyżej 200zł dodają prezent w postaci torebki, skarpetek oraz męskiego portfela. Zatem wybierając coś dla siebie lub szukając prezentu dla bliskich, możecie zgarnąć ten dodatkowy :)

  Zdradźcie mi teraz jak Wy spędzacie zimowe wieczory w domu i czy tak jak Zwykła Matka lubicie się otaczać świecami?


  Jak spędzać zimowe wieczory w domu
  Jak spędzać zimowe wieczory w domu


  Recenzje książek i gry ze zdjęć:
  Ubongo - gry pod choinkę
  Nieświęty Mikołaj - książka Magdaleny Kordel
  Dzień, w którym Cię poznałam - książka Magdaleny Majcher
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka