Aqua Dragons, czyli jak wyhodować smoka

Temat posiadania w domu zwierzaka powraca podczas naszych rodzinnych rozmów niczym bumerang. Zwykła Córka marzy bowiem o piesku. Rolą rodzica jest w takiej sytuacji wytłumaczyć latorośli z czym takowe zobowiązanie się wiąże. Niestety, z reguły bywa bowiem tak, że początkowa fascynacja z czasem mija, a nam – dorosłym zostaje podrzucone „kukułcze jajo”, którym musimy się opiekować, karmić i wyprowadzać na spacer. Nie ma mowy! W ramach edukacji prewencyjnej postanowiliśmy zafundować dziecku coś „bezpieczniejszego”. Żyjątko, za którym nie trzeba chodzić z foliową torebką w deszczu, czy mrozie. Takim oto sposobem natrafiliśmy na sklep internetowy „Gonzo Toys”, oferujący m.in. ...Morskie Smoki.

Aqua Dragons, czyli jak wyhodować smoka
Aqua Dragons, czyli jak wyhodować smoka
 
„Aqua Dragons” to... No właśnie. Z pewnością nie jest to zabawka. Morskie Smoki stanowią żywe gatunki wodne, spokrewnione ze skorupiakami. Dzięki niewiarygodnej zdolności hibernacji ich jajeczek, mogą przetrwać wiele lat. Niech zatem nie dziwi nikogo fakt, że pochodzą one z czasów, gdy po ziemi kroczył T-Rex i jego koledzy. Cała magia rozpoczyna się w momencie wsypania jajeczek do wody (mineralnej butelkowanej). Aktywujemy wówczas cykl życia, który przez kolejne 60 dni możemy obserwować w domowym zaciszu.

 
O „Aqua Dragons” należy dbać jak o każde inne zwierzątko domowe. Do naszych obowiązków należeć zatem będzie regularne karmienie Smoków oraz napowietrzanie zbiornika. Pod tym względem propozycja „Gonzo Toys” oferuje nam doskonały poligon ćwiczebny przed podjęciem decyzji o przygarnięciu pod strzechę bardziej wymagającego zwierzaczka. A nawet jeśli nie planujecie powiększenia Waszej rodzinki o czworonoga, „Aqua Dragons” dostarczy dzieciom bezcennej lekcji odpowiedzialności, a także poszerzy ich horyzonty oraz być może pobudzi do odkrywania tajemnic otaczającego je świata. Nie musicie przy tym nadto nadzorować ich poczynań, gdyż opieka nad hodowlą Morskich Smoków jest bardzo prosta i poradzi z nią sobie doskonale nawet 6-latek. Jak wyhodować smoka i jak o niego dbać?


Istnieje dosłownie kilka zasad, którymi trzeba się kierować podczas zakładania własnej kolonii smoków. 
  • Po pierwsze: napowietrzanie zbiornika. Musimy regularnie, kilka razy dziennie, wtłaczać powietrze pod powierzchnię wody, za pomocą dołączonej do zestawu pipety. 
  • Po drugie: karmienie. Gdy Smoki są malutkie (widać je jedynie przez lupę) wystarczy jedna łyżeczka dołączona do zestawu co 3-4 dni (później co 2-3 – w zależności od ilości wyhodowanych Smoków). 
  • Po trzecie: warunki hodowli. Tutaj wystarczy nasłonecznione miejsce, w którym stawiamy akwarium (nie bezpośrednio w słońcu) z temperaturą od 17 do 31 stopni oraz... nie wcinanie się w utworzony wewnątrz zbiornika ekosystem. Oznacza to tyle, że akwarium sprząta się samo, a wszelkie zjawiska jak zmętnienia lub pojawianie się wodorostów stanowią normalne zjawisko dla tego typu hodowli.

Aqua Dragons, czyli jak wyhodować smoka
Aqua Dragons, czyli jak wyhodować smoka

Nasz zestaw składa się z niewielkiego okrągłego zbiornika-akwarium, pipety, łyżeczki oraz dwóch torebek: z jajkami i pożywieniem (starczy na 60 dni). W ofercie Gonzo Toys znajdziecie też inne pakiety oferujące podświetlane mini akwaria, które prezentują się bajecznie. Co ciekawe, na opakowaniu naszego zestawu widniał dopisek „in space”, zaś w środku znaleźliśmy certyfikat autentyczności potwierdzający fakt, iż nasze Smoki odbyły podróż w kosmos!! Na dzieciakach z pewnością zrobi to ogromne wrażenie. Pomyślcie tylko: mieć w domu stworzenia, które przebywały naprawdę w przestrzeni kosmicznej. Działa na wyobraźnię, co nie?


Jeśli udało nam się zaciekawić Was „Aqua Dragons” lub jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania, czy wątpliwości przed założeniem własnej hodowli, zapraszamy na stronę Gonzo Toys. Tylko tam kupicie swoje Smoki.
Zapraszam też do śledzenia profilu sklepu na mediach społecznościowych FBIG. Może wpadnie Wam tam w oko coś ciekawego. Wszak jeszcze trochę, a  nadejdzie czas „zbrojenia” się w świąteczne prezenty.

PS obserwujcie nasz instagram, na instastory wrzucamy regularnie filmiki, w których możecie podejrzeć jak rosną nasze smoki!
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka