"Rycząca" czterdziestka, czy druga młodość? Jak dbać o siebie?

Nie będę ukrywać, że nie jestem już nastolatką. Okres dojrzewania dawno za mną, a matura to bardzo odległe wspomnienie. Nie mniej jednak nie mam absolutnie żadnego problemu ze swoim wiekiem. Nie odczuwam tego, że mój pesel nieubłaganie oddala mnie od bycia "nieopierzoną" dziewczyną. Każdy ma tyle lat na ile się czuje. Nie wstydzę się przyznać do tego ile wiosen już za mną. Mój rocznik to ten jeden z najlepszych i zbliżająca się nieuchronnie czterdziestka mi nie przeszkadza. Jednak moje ciało i organizm czasem dają mi jasno do zrozumienia, że coś znowu się zmienia... Tak więc: "rycząca czterdziestka", czy druga młodość?

"Rycząca" czterdziestka, czy druga młodość? Jak dbać o siebie?
Rycząca czterdziestka, czy druga młodość? Jak dbać o siebie

Kiedy byłam nastolatką miałam to szczęście, że nie doświadczyłam większych problemów z moją skórą. Aczkolwiek było to dość dawno i mogę nie wszystko pamiętać... W każdym razie obecnie w moim ciele coś wyraźnie się poprzestawiało, bo to właśnie teraz, będąc kobietą dojrzałą, zaczęłam mieć problemy, które dokuczają licealistom. Wszelakie zaskórniki i pryszcze wychodzące czasem w najdziwniejszych miejscach. No bo jak wytłumaczyć fakt, że pojawiają się na udach? To, że obsypują moją brodę jest bardziej zrozumiałe. Choć przez to nie mile widziane!

Sucha skóra, problemy z zaskórnikami, pojawiające się tu i ówdzie zmarszczki,  to wszystko powoduje, że używam bardzo zróżnicowanych kosmetyków.

Jak dbać o siebie?


Nigdy bym nie pomyślała, że zbliżając się do czterdziestki będę używała kosmetyków przeznaczonych głównie dla nastolatków. A jednak! Na wyposażeniu mojej łazienkowej szafki jest zarówno tonik i żel dogłębnie oczyszczający pory, jak i nawilżający krem na zmarszczki. Jak dbać o siebie? Używać kosmetyków uwzględniając potrzeby naszej skóry. Dobrze oczyszczona i nawilżona skóra, świeże włosy to podstawa dobrego samopoczucia. To z kolei da nam poczucie, że wciąż jesteśmy młode :)
Zawsze lubiłam kosmetyki, które są tanie, łatwo dostępne na rynku, a przy tym świetnie radzą sobie z moją skórą. Moje wiecznie przesuszone dłonie wymagają zarówno odpowiedniego mydła w płynie, jak i kremu do rąk. Tu jestem bardzo wybredna. Ani balsam do ciała, ani krem do rąk nie może pozostawiać tłustej warstwy na skórze! Krem do rąk posiadam w każdej torebce, czy plecaku, z którym wychodzę do pracy. Skóra moich dłoni musi być wciąż w dobrej formie. 

"Rycząca" czterdziestka, czy druga młodość? Jak dbać o siebie?
Rycząca czterdziestka, czy druga młodość? Jak dbać o siebie

Nie jestem typem osoby, która musi myć włosy codziennie. Oczywiście zawsze dbam by wyglądały czysto, świeżo. Z racji tego, że je rozjaśniam, nie każdy szampon czy odżywka lub nawet maska do włosów jest w  stanie sprostać moim wymaganiom. Mam strasznie przesuszoną czuprynę. Eksperymentuję z wieloma kosmetykami do pielęgnacji włosów, ale prędzej czy później zawsze wracam do tych, które mam sprawdzone. 
Rycząca czterdziestka, czy druga młodość? Rozstępy po porodzie i pojawiające się zmarszczki zdecydowanie świadczą raczej o tym pierwszym. Jednakże pojawiające się często "pryszcze" rozbawiają mnie i każą się zastanowić, czy aby nie przechodzę drugiego okresu dojrzewania. Obawiam się, że to innego rodzaju zmiany hormonalne zachodzące w moim organizmie.

Jak dbać o siebie? Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Poza kosmetykami te dwa elementy powinny nam towarzyszyć w życiu codziennym. Mam świadomość tego, że moje problemy skórne mogą być wynikiem "wcinania" czekolady. Jednak jak jej się oprzeć? Zwłaszcza gdy dopada mnie spadek energii? Pomijam fakt, że najzwyczajniej w świecie jestem czekoladowym łasuchem.

"Rycząca" czterdziestka, czy druga młodość? Jak dbać o siebie?
Rycząca czterdziestka, czy druga młodość? Jak dbać o siebie

Często piszę o tym, że odrobina zdrowego egoizmu nie zaszkodzi, a wręcz przyniesie dobroczynne skutki zarówno dla nas jak i dla naszej rodziny. Zadowolona, wypoczęta i zadbana mama, to szczęśliwa rodzina (KLIK) . Dbajmy zatem o siebie drogie mamy. Pozwólmy sobie na chwilę relaksu w łazience z ulubionymi kosmetykami. Nie chodźmy w rozciągniętych dresach, "bo nie warto się lepiej ubrać". Pamiętajmy o szczotkowaniu włosów i delikatny makijażu! Pamiętajmy o sobie!

Z racji tego, że za oknem wiosna, niebawem nadejdzie do nas lato, a ja uwielbiam mieć w domu dobre kosmetyki, mam dla Was małą niespodziankę! 
Napiszcie (tutaj lub na FB) jak dbacie o siebie, a spośród najciekawszych odpowiedzi wybiorę jedną, której autorka otrzyma zestaw kosmetyków z serii Gdanskin marki Ziaja.
Do dzieła!!


"Rycząca" czterdziestka, czy druga młodość? Jak dbać o siebie?
Rycząca czterdziestka, czy druga młodość? Jak dbać o siebie


Regulamin konkursu  EDIT konkurs wygrywa Martyna Opara "Lubię gary" - prosze o adres do wysyłki!
 1. Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być osoby będące pracownikami , Sponsora, a także osoby spokrewnione lub spowinowacone z administratorem strony internetowej.
 3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest akceptacja Regulaminu.
 4. Konkurs jest prowadzony na blogu www.zwyklamatka.pl lub/i FanPage`u Zwykła Matka
 5. Zadanie konkursowe polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie opublikowane na stronie internetowej wraz z ogłoszeniem o Konkursie przez Administratora, w formie komentarza pod wpisem zawierającym ogłoszenie o Konkursie, bycie obserwatorem profilu Zwykłej Matki oraz udostępnieniu postu konkursowego na FB.
 6. Wyboru najciekawszej odpowiedzi, z upoważnienia Organizatora, dokonuje jednoosobowo administrator strony, biorąc pod uwagę kryterium kreatywności udzielonych odpowiedzi i wybiera JEDNĄ najlepszą.
 7. Ogłoszenie wyników Konkursu następuje za pośrednictwem komentarza administratora strony pod wpisem zawierającym ogłoszenia o Konkursie, w terminie 3 dni od upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń.
 8. Zwycięzca zobowiązany jest powiadomić Organizatora w terminie 3 dni od dnia ogłoszenia wyników Konkursu (bezpośrednio lub za pośrednictwem administratora strony internetowej) o swoim imieniu i nazwisku oraz adresie i numerze telefonu na który Organizator powinien dokonać doręczenia nagrody.
 9. Organizator doręcza nagrodę w terminie 30 dni od dnia powiadomienia Organizatora o adresie do doręczenia nagrody, za pośrednictwem e-maila.
 10. Niepodanie danych umożliwiających wysyłkę do doręczenia w przepisanym terminie oraz niepodjęcie przesyłki z Nagrodą pomimo jej podwójnego awizowania, skutkuje utratą prawa do nagrody.
 11. Czas trwania konkursu: 24.05 - 27.05 do północy.
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka