Jak zmotywować się do uprawiania sportu?

Ile to razy nie poszliście na rower, spacer, czy siłownię, bo wewnętrzny leń z Wami wygrał, a później triumfował nad Waszą porażką? Ile razy wymówką była zła pogoda, praca, czy złe samopoczucie? Albo w przypadku basenu lub siłowni cena za karnet odstraszała, "bo lepiej kupić kolejny ciuch"? Muszę przyznać, że u mnie najczęściej wymówką bywa migrena, brak czasu albo... brak towarzystwa. Zatem jak zmotywować się do uprawiania sportu i nie dać wygrać wspomnianemu leniowi kuszącemu kanapą, książką lub dobrym filmem?

Jak zmotywować się do uprawiania sportu
Jak zmotywować się do uprawiania sportu

Jeśli znajdziecie więcej powodów niż te przedstawione przez mnie, proszę podzielcie się nimi. Ja znam tylko lub aż kilka. 

Jak się zmotywować do uprawiania sportu?:

  • publiczna deklaracja – nie od dziś wiadomo, że najwięcej informacji o nas i naszym życiu udostępniamy oraz znajdujemy w tzw. social mediach. Wrzuć na swoim profilu informację, że postanawiasz zacząć uprawiać jakiś sport. Co raz wpadnie w internetową sieć, już tam pozostaje i głupio będzie się nie wywiązać kiedy ludzie Cię bacznie obserwują.
  • zainstaluj odpowiednie aplikacje – ja takowej używam, dzięki czemu nie tylko mogę rejestrować swoje postępy, ale też podglądać znajomych. Dodatkowo motywuje to do ruszenia się z wygodnego fotela. No bo jak to tak, że znajomi zrobią kilkanaście kilometrów, a ja nie?! Też przecież mogę!

Jak zmotywować się do uprawiania sportu

  • dołącz do grupy – lub sam stwórz takową. Nie od dziś wiadomo, że „w kupie raźniej”. Ja wróciłam do jazdy na rolkach po 20 latach przerwy tylko głównie dzięki mojej obecnej szefowej. Do dziś jestem jej wdzięczna, bo namówiła mnie do kupna rolek. Dzięki jej dopingowaniu przypomniałam sobie ile frajdy sprawia mi jazda na tych ośmiu małych kółeczkach. Z czasem stworzyliśmy grupę rolkową i spotykaliśmy się regularnie, wspierając jeden drugiego. 


  • zaangażuj rodzinę – nie musicie wszyscy uprawiać tej samej dyscypliny sportowej. Ale jak lepiej zmotywować się do uprawiania sportu jeśli nie przez wspólnie spędzany czas, który w tym wypadku jest dodatkowym atutem? Nie musisz rezygnować z czasu z dzieckiem, możecie razem jeździć na rowerze, rolkach, czy pływać w basenie. U nas jest często tak, że córka bierze deskorolkę, ja rolki, a mąż z nami jedzie na rowerze lub biega. 
 
Jak zmotywować się do uprawiania sportu

Jak zmotywować się do uprawiania sportu

  • określ sobie cel - załóż sobie czy chcesz wykonywać ileś kilometrów miesięcznie, czy chcesz schudnąć ileś kilogramów i dąż do tego bez względu na wszystko!
  • pamiętaj o sobie – ważną rzeczą w sporcie jest to, że w wielu przypadkach uprawianie odpowiedniej dyscypliny pomaga nam w walce z różnymi dolegliwościami. W przypadku problemów z kręgosłupem sprzyjającym sportem jest na przykład pływanie lub nordic walking. Kiedy dręczą Cię migreny, masz za niskie ciśnienie lub słabe krążenie, w zasadzie każdy sport pomoże. W czasie wysiłku fizycznego wypocisz toksyny z organizmu, przy okazji wypijesz większą ilość wody, dotlenisz umysł, poprawisz nastrój, rozładujesz negatywne emocje. 
 
Jak zmotywować się do uprawiania sportu
Jak zmotywować się do uprawiania sportu

  • wykup karnet – jedną z lepszych motywacji jest wykupienie wstępu na siłownię, basen, czy aerobik. Nic tak dobrze nie pobudza do działania jak ryzyko utopienia pieniędzy w błocie, bo tak będzie jeśli nie wykorzystasz terminowego biletu.
  • zakupy – co pobudza do działania wiele kobiet, ale i nierzadko mężczyzn? Zakupy! Zaopatrz się w dobry sprzęt oraz odzież sportową. Wygodnie i komfortowo człowiek się czuje, kiedy ma dobrze dobrany asortyment. My w swoje sprzęty zaopatrujemy się w Decathlonie. Córka ma cały zestaw do badmintona, ja do jazdy na rolkach. Kask, ochraniacze, strój i wszystko to co potrzebne do uprawiania wybranej przez Was dyscypliny znajdziecie w tym sklepie. Najlepsze jest to, że jeśli nie masz go w swoim mieście, zakupy możesz zrobić przez internet. Wszystko przywiezie Ci darmowo kurier pod same drzwi Twojego domu. Wygoda, która aż boli. 
Jak zmotywować się do uprawiania sportu
Jak zmotywować się do uprawiania sportu
Jak zmotywować się do uprawiania sportu
Jak zmotywować się do uprawiania sportu
Zawsze należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Ponieważ całe 20 lat nie jeździłam na rolkach, najpierw kupiłam takie dla początkujących. Po roku stwierdziłam, że czas zmienić na bardziej zaawansowane i z większymi kółkami. Te, które obecnie posiadam, marki Oxelo, mają ramę  wykonaną z aluminium, dzięki czemu są dużo lżejsze od poprzednich. Większe kółka pozwalają nie tylko na szybszą jazdę. Głównie zmniejszają ryzyko dostania się pomiędzy nie małych, zdradzieckich kamyków, które mogą zablokować kółka i spowodować wywrotkę.


Jak zmotywować się do uprawiania sportu? Myślę, że podałam Wam dostatecznie solidne argumenty. Jeśli znacie jeszcze inne, które Was ściągają z kanapy, podzielcie się ze mną! Zapraszam Was też do mojego wcześniejszego artykułu o tym jak wyrzeźbić uda !
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka