Bezpieczne dziecko - spokojny rodzic

Zbliża się maj. Tym razem dla naszej rodziny będzie to szczególny okres. Córka postanowiła bowiem znienacka dorosnąć i przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Kiedy minął ten czas? Przecież jeszcze niedawno wypluwałem lewe płuco w pogoni za jej czterokołowym rowerkiem i rozstawiałem w ogrodzie dmuchany basenik (o średnicy 80 cm). Cóż, latka uciekają niczym woda przelana do durszlaka. Wiele rzeczy ulega zmianie. Jeśli jednak chodzi o nasze potomstwo, niezmienne i stałe są dwie kwestie: miłość oraz bezpieczeństwo dziecka.

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Nie jesteśmy niestety w stanie całkowicie ustrzec naszych Skarbów przed wszelkim złem tego świata. Możemy jednak dość skutecznie (i niedrogo) ingerować w pewne obszary życia, aby zapewnić sobie komfort spokoju, a dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz... ogromnej frajdy.

Będąc rodzicami 8,5-latki, jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami posiadania przez dzieci smartfonów. Mówcie co chcecie, ale poza możliwością kontaktu z synem/córką nie widzę naprawdę żadnych korzyści z takiego stanu rzeczy. No chyba, że chcecie by Wasze latorośle biegały po szkole w rytm dzikiej muzyki, oglądały kanał Youtube na przerwach (bez jakiegokolwiek nadzoru nad treściami tam zawartymi) lub pstrykały zdjęcia kolegom/koleżankom w toalecie. Dlatego szukaliśmy, szukaliśmy aż... znaleźliśmy rewelacyjne rozwiązanie – odpowiedź na smartfonowy obłęd. Zegarek GPS!

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Od niedawna nasza córka stała się szczęśliwą posiadaczką nowego wodoodpornego zegarka GPS firmy Locon (model GJD.03). Co w nim takiego szczególnego? Kilka rzeczy. Przede wszystkim jest to urządzenie posiadające wbudowany moduł GPS. Dzięki temu, z pomocą dedykowanej aplikacji, możemy w każdej chwili zlokalizować miejsce pobytu naszego dziecka z poziomu smartfonu, tabletu, czy komputera. Świetna sprawa! Dodatkowo będziemy na bieżąco informowani (poprzez wiadomości SMS) jeśli zegarek zostanie zdjęty z ręki, dziecko opuści wyznaczoną przez nas strefę bezpieczeństwa lub gdy poziom naładowania zegarka spadnie do niskiej wartości.

Drugą niezmiernie ważną funkcją jest bez wątpienia możliwość dzwonienia. Tak, tak! Zarówno Wy jak i Wasze dziecko możecie do siebie dzwonić. Z poziomu aplikacji wprowadza się do zegarka numery telefonów (maksymalnie 10), z których (i do których) można nawiązywać połączenia. Takie rozwiązanie uchroni przed „przypadkowymi” niechcianymi telefonami od niepowołanych osób. Muszę przyznać, że sama jakość rozmów jest naprawdę zadowalająca, pomijając fakt, że dziecko mówiąc „do zegarka” czuje się co najmniej jak tajny szpieg inwigilujący szkolne korytarze.


Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

W przypadku nagłego zagrożenia, wystarczy przyciśnięcie na zegarku specjalnego przycisku SOS, byśmy otrzymali powiadomienie alarmowe wraz z ostatnią lokalizacją. Przyznacie, że brzmi to niesamowicie? Najlepsze zaś, że to naprawdę działa! Bezpieczne dziecko, spokojny rodzic. Czego chcieć więcej?

ZegarekGPS, oprócz najważniejszych funkcji przytoczonych powyżej, daje także możliwość wysyłania (w obie strony) krótkich wiadomości głosowych, prowadzenie nasłuchu otoczenia, w którym aktualnie przebywa dziecko, a także ustawienia alarmów i... sprawdzania godziny rzecz jasna. Jedyną niedogodnością może się okazać konieczność dość częstego jego ładowania (co 1, maks. 2 dni). Jest to cena za niewielkie rozmiary urządzenia, która jednak w najmniejszym stopniu nie przyćmiewa zalet oraz możliwości ów gadżetu.  
Oczywiście do zestawu dołączona jest zarejestrowana już karta SIM z przypisanym numerem telefonu. Należy jedynie zadbać o wykupienie usługi „Bezpieczne dziecko” oraz doładowywanie konta w zależności od potrzeb. Samą usługę można aktywować praktycznie w każdej krajowej sieci komórkowej, a jej koszt jest naprawdę niewielki (w porównaniu choćby do takiego abonamentu telefonicznego lub opcji „na kartę”).

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Gdybyście, oprócz zrealizowania misji o kryptonimie „Bezpieczne dziecko”, zapragnęli dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo Waszego domowego zacisza, firma Locon daje Wam taką możliwość w postaci usługi monitoringu pomieszczeń. W ramach usługi „Bezpieczny dom” (aktywacja i abonament w dowolnej sieci komórkowej) otrzymacie kamerę (model BD.03) wraz z akcesoriami: zasilacz, kabel sieciowy, uchwyt montażowy, instrukcja. Taki osprzęt podłączamy w pomieszczeniu, które chcemy monitorować (kamera „do prądu”, kabel sieciowy do domowego routera), włączamy odpowiednią aplikację... i już! Po krótkiej i banalnie prostej konfiguracji możemy zacząć cieszyć się z możliwości zestawu. A są one naprawdę spore:
- monitorowanie domu/pomieszczenia (obracanie oka kamery do 355 stopni w poziomie i 120 w pionie)
- podgląd w dowolnym momencie z poziomu aplikacji (smartfon, tablet, laptop, komputer)
- wykrywanie ruchu przez kamerę z jednoczesnym uruchomieniem nagrywania i zapisu w chmurze na bezpiecznym serwerze
- powiadomienia SMS o wykryciu ruchu
- prowadzenie nasłuchu lub prowadzenie rozmowy z osobami przebywającymi w monitorowanym pomieszczeniu
Oczywiście obraz z kamery przesyłany jest szyfrowanym łączem, przez co nie zostanie on „przechwycony” przez niepowołane osoby.
Kamera zabezpieczy Wasz dom przed złodziejami, ale też da możliwość zajrzenia w każdej chwili np. do salonu, w którym snuje się znudzona psina, bądź skontrolowania ekipy remontowej, czy aby ta 15-minutowa przerwa na śniadanie nie przeciąga im się do pory obiadowej.

 
Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Zarówno zegarek GPS jak i kamera monitorująca pomieszczenia, stanowią namacalny dowód na to, iż czasy mamy... jakie mamy. Nie można rzecz jasna dać się zwariować i składować od razu w piwnicy „prepersowe” żelazne racje żywnościowe, a w szopie koło domu zorganizować bomboskład. Należy podejść do tematu metodycznie oraz z rozwagą. Gadżety od Locon są doskonałym przykładem na to, by mieć w domu bezpieczne dziecko oraz spokojnych rodziców. Bo czegóż można chcieć więcej?
 
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka