Bezpieczne dziecko - spokojny rodzic

Zbliża się maj. Tym razem dla naszej rodziny będzie to szczególny okres. Córka postanowiła bowiem znienacka dorosnąć i przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Kiedy minął ten czas? Przecież jeszcze niedawno wypluwałem lewe płuco w pogoni za jej czterokołowym rowerkiem i rozstawiałem w ogrodzie dmuchany basenik (o średnicy 80 cm). Cóż, latka uciekają niczym woda przelana do durszlaka. Wiele rzeczy ulega zmianie. Jeśli jednak chodzi o nasze potomstwo, niezmienne i stałe są dwie kwestie: miłość oraz bezpieczeństwo dziecka.

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Nie jesteśmy niestety w stanie całkowicie ustrzec naszych Skarbów przed wszelkim złem tego świata. Możemy jednak dość skutecznie (i niedrogo) ingerować w pewne obszary życia, aby zapewnić sobie komfort spokoju, a dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz... ogromnej frajdy.

Będąc rodzicami 8,5-latki, jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami posiadania przez dzieci smartfonów. Mówcie co chcecie, ale poza możliwością kontaktu z synem/córką nie widzę naprawdę żadnych korzyści z takiego stanu rzeczy. No chyba, że chcecie by Wasze latorośle biegały po szkole w rytm dzikiej muzyki, oglądały kanał Youtube na przerwach (bez jakiegokolwiek nadzoru nad treściami tam zawartymi) lub pstrykały zdjęcia kolegom/koleżankom w toalecie. Dlatego szukaliśmy, szukaliśmy aż... znaleźliśmy rewelacyjne rozwiązanie – odpowiedź na smartfonowy obłęd. Zegarek GPS!

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Od niedawna nasza córka stała się szczęśliwą posiadaczką nowego wodoodpornego zegarka GPS firmy Locon (model GJD.03). Co w nim takiego szczególnego? Kilka rzeczy. Przede wszystkim jest to urządzenie posiadające wbudowany moduł GPS. Dzięki temu, z pomocą dedykowanej aplikacji, możemy w każdej chwili zlokalizować miejsce pobytu naszego dziecka z poziomu smartfonu, tabletu, czy komputera. Świetna sprawa! Dodatkowo będziemy na bieżąco informowani (poprzez wiadomości SMS) jeśli zegarek zostanie zdjęty z ręki, dziecko opuści wyznaczoną przez nas strefę bezpieczeństwa lub gdy poziom naładowania zegarka spadnie do niskiej wartości.

Drugą niezmiernie ważną funkcją jest bez wątpienia możliwość dzwonienia. Tak, tak! Zarówno Wy jak i Wasze dziecko możecie do siebie dzwonić. Z poziomu aplikacji wprowadza się do zegarka numery telefonów (maksymalnie 10), z których (i do których) można nawiązywać połączenia. Takie rozwiązanie uchroni przed „przypadkowymi” niechcianymi telefonami od niepowołanych osób. Muszę przyznać, że sama jakość rozmów jest naprawdę zadowalająca, pomijając fakt, że dziecko mówiąc „do zegarka” czuje się co najmniej jak tajny szpieg inwigilujący szkolne korytarze.


Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

W przypadku nagłego zagrożenia, wystarczy przyciśnięcie na zegarku specjalnego przycisku SOS, byśmy otrzymali powiadomienie alarmowe wraz z ostatnią lokalizacją. Przyznacie, że brzmi to niesamowicie? Najlepsze zaś, że to naprawdę działa! Bezpieczne dziecko, spokojny rodzic. Czego chcieć więcej?

ZegarekGPS, oprócz najważniejszych funkcji przytoczonych powyżej, daje także możliwość wysyłania (w obie strony) krótkich wiadomości głosowych, prowadzenie nasłuchu otoczenia, w którym aktualnie przebywa dziecko, a także ustawienia alarmów i... sprawdzania godziny rzecz jasna. Jedyną niedogodnością może się okazać konieczność dość częstego jego ładowania (co 1, maks. 2 dni). Jest to cena za niewielkie rozmiary urządzenia, która jednak w najmniejszym stopniu nie przyćmiewa zalet oraz możliwości ów gadżetu.  
Oczywiście do zestawu dołączona jest zarejestrowana już karta SIM z przypisanym numerem telefonu. Należy jedynie zadbać o wykupienie usługi „Bezpieczne dziecko” oraz doładowywanie konta w zależności od potrzeb. Samą usługę można aktywować praktycznie w każdej krajowej sieci komórkowej, a jej koszt jest naprawdę niewielki (w porównaniu choćby do takiego abonamentu telefonicznego lub opcji „na kartę”).

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Gdybyście, oprócz zrealizowania misji o kryptonimie „Bezpieczne dziecko”, zapragnęli dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo Waszego domowego zacisza, firma Locon daje Wam taką możliwość w postaci usługi monitoringu pomieszczeń. W ramach usługi „Bezpieczny dom” (aktywacja i abonament w dowolnej sieci komórkowej) otrzymacie kamerę (model BD.03) wraz z akcesoriami: zasilacz, kabel sieciowy, uchwyt montażowy, instrukcja. Taki osprzęt podłączamy w pomieszczeniu, które chcemy monitorować (kamera „do prądu”, kabel sieciowy do domowego routera), włączamy odpowiednią aplikację... i już! Po krótkiej i banalnie prostej konfiguracji możemy zacząć cieszyć się z możliwości zestawu. A są one naprawdę spore:
- monitorowanie domu/pomieszczenia (obracanie oka kamery do 355 stopni w poziomie i 120 w pionie)
- podgląd w dowolnym momencie z poziomu aplikacji (smartfon, tablet, laptop, komputer)
- wykrywanie ruchu przez kamerę z jednoczesnym uruchomieniem nagrywania i zapisu w chmurze na bezpiecznym serwerze
- powiadomienia SMS o wykryciu ruchu
- prowadzenie nasłuchu lub prowadzenie rozmowy z osobami przebywającymi w monitorowanym pomieszczeniu
Oczywiście obraz z kamery przesyłany jest szyfrowanym łączem, przez co nie zostanie on „przechwycony” przez niepowołane osoby.
Kamera zabezpieczy Wasz dom przed złodziejami, ale też da możliwość zajrzenia w każdej chwili np. do salonu, w którym snuje się znudzona psina, bądź skontrolowania ekipy remontowej, czy aby ta 15-minutowa przerwa na śniadanie nie przeciąga im się do pory obiadowej.

 
Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Bezpieczne dziecko - zegarek z GPS
Bezpieczne dziecko

Zarówno zegarek GPS jak i kamera monitorująca pomieszczenia, stanowią namacalny dowód na to, iż czasy mamy... jakie mamy. Nie można rzecz jasna dać się zwariować i składować od razu w piwnicy „prepersowe” żelazne racje żywnościowe, a w szopie koło domu zorganizować bomboskład. Należy podejść do tematu metodycznie oraz z rozwagą. Gadżety od Locon są doskonałym przykładem na to, by mieć w domu bezpieczne dziecko oraz spokojnych rodziców. Bo czegóż można chcieć więcej?
 

66 komentarzy :

 1. Mamy zegarek z GPS ale inny model i jesteśmy zachwyceni jego dzialaniem

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobny zegarek już mamy - ale taka kamerka bardzo by się nam przydała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja po ostatnich wydarzeniach jak syna szukaliśmy po osiedlu teraz uważam ze taki zegarek to idealne rozwiazanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie! Dokładność do 10m i Twoje spokojne nerwy!

   Usuń
 4. Świetny gadżet!Coś o tym słyszałam, ale nie miałam pojęcia jak to działa :) Teraz wiem już na co postawić jak córki będą starsze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie polecam! Ja jestem zachwycona, mam z córką kontakt, a nie musi mieć smartfona :)
   Twoja starsza córka już by mogła mieć taki zegarek :)

   Usuń
 5. Taki zegarek jest świetnym rozwiązaniem,
  bo już nie mogę patrzeć na dzieci ze smartfonami, to nie jest dla nich...

  OdpowiedzUsuń
 6. Też na pewno będziemy musieli niedługo się w coś takiego zaopatrzyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. wczoraj żartowałam, że muszę kupic gps dla mojej najmłodszej córki, bo mały łobuziak nam rośnie. A tak serio to zastanawiam się nad tym gadżetem, jak syn pójdzie wkrótce do szkoły. Widzę, ze polecasz, a to już dla mnie dobra rekomendacja produktu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje sie byc naprawde super musze nad nim powaznie sie zastanowić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My polecamy! To naprawdę dobrze zainwestowane pieniądze :)

   Usuń
 9. Rodzicielska kontrola szczególnie, jak dziecko samo podróżuje do szkoły jest bardzo ważna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, dlatego tak cenny jest dla nas ten zegarek!

   Usuń
 10. Niesamowity gadżet. Na pewno czułabym się o wiele spokojniejsza o dziecko. Ja również nie jestem zwolenniczką dawania dzieciom w tak wczesnym wieku smartfonów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to możliwość połączenia i lokalizacja dziecka jest genialne! W chwilach niebezpieczeństwa (o zgrozo! chociażby porwania!!!!) pierwsze co zabiera się urządzenia tj.telefon. To urządzenie wygląda jak zwykły zegarek który tak naprawdę jest czymś więcej. Wspaniała rzecz! Musimy się w niego zaopatrzyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W razie zgubienia zegarka, tez znajdziesz go bez problemu :)

   Usuń
 11. Fantastyczna sprawa jak moja mała zacznie chodzić do szkoły to z pewnością zaopatrze się w ten zegarek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że dzieci od 5 lat już z powodzeniem mogą mieć taki zegarek :)

   Usuń
 12. Bardzo ciekawy gadżet! Moja prawie 11-latka ma telefon (nie smartfona) ale korzysta z niego tylko pod naszym nadzorem. Nie wyobrazam sobie nie kontrolować tego co dziecko robi przed komputerem czy telefonem..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Brak kontroli jest straszny, tu nie wystarczy zaufanie!

   Usuń
 13. Dużo dobrych opinii słyszałam o tych zegarkach :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. fajne urządzenie... Tylko ten nasłuch jest trochę creepy i na ten moment miałabym opory...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale z tego nie korzystamy! Nie musisz tylko dlatego, że jest taka opcja!

   Usuń
 15. my mamy taką kamerkę i sprawdza się fajnie. O zegarku pomyślimy, gdy dzieci pójdą do szkoły.

  OdpowiedzUsuń
 16. Pokazałam zegarek mojej Zuzi, bardzo się jej spodobał

  OdpowiedzUsuń
 17. Też jestem sceptycznie nastawiona do kupowania dzieciom smartfonów i tabletów. Ten zegarek wydaje się naprawdę świetnym i przydatnym gadżetem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, tyle ludzi popiera moje zdanie,a tyle dzieci ma smartfony :)

   Usuń
 18. Już kiedyś o ni czytałam, przydatny gadżet :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też wiem o nim od jakiegoś czasu i cieszę się, że już go mamy!

   Usuń
 19. te,z mamy ten zegarek - świetna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 20. Coraz częsciej myslimy o takim sprzęcie zwłaszcza że szkoła za moment się zacznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem ci, że przydaje się nawet na zakupach w większym sklepie ;)

   Usuń
 21. ciągiągłe monitorowanie i zbieranie informacji.... jasne ma to swoje dobre strony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie chodzi o zbieranie informacji, tylko o bezpieczeństwo dziecka! Wiadomo, że podstawa to zaufanie, ale i dziecko się czuje spokojniej mając możliwość kontaktu z rodzicem :)

   Usuń
  2. Kiedy podczas powrotu z wycieczki utknęli w korkach, wiedziałam, o której będą na miejscu i dzięki temu nikt na nikogo nie czekał :) Na co dzień jej nie monitoruję, bo nie ma potrzeby!

   Usuń
 22. Bardzo, ale to bardzo przydatny gadżet

  OdpowiedzUsuń
 23. CZytałam sporo o tych zegarkach i po Twoim poście wiem, że muszę nabyć taki córce ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mąż chciał go już jakiś czas temu i przyznaję mu rację, że to dobry "gadżet" :)

   Usuń
 24. Fajna jest ta możliwość dzwonienia

  OdpowiedzUsuń
 25. Jestem na tak. Jak tylko Młoda mi dorośnie sprawię jej taki sprzęt ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Fajna sprawa ten zegarek juz wiem co moja córcia dostanie na gwiazdkę :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Właśnie o takim zegarku myślimy dla dziewczyn, gdy będą starsze. Też uważam, że smartfon dla tak małego dziecka...nie jest potrzebny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Dobrze, że jest nas więcej z tym przeciwstawianiem się telefonom :)

   Usuń
 28. Mamy jeszcze chwilę, żeby pomyśleć o takim zegarku. Ale o kamerkę w nowym domu zadbaliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 29. Fajna sprawa, choć mnie się zawsze wydaje, że największym zagrożeniem jest nie to, że dziecko się zgubi, ale to, że ktoś je porwie, a wówczas pierwsze co zrobi to ściągnie dziecku ten zegarek i wyrzuci go do kosza i na nic się nam zda GPS.
  Wiem, że to bardzo czarny scenariusz, chyba czytam za dużo kryminałów :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Genialne są te zegarki! Również nie jestem zwolenniczką smartfonów dla dzieci. Ostatnio rozglądałam się za zegarkami z GPS i przyznam, że Locon ładnie wygląda, więc zwróciłam na niego uwagę. Dobrze, że się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdził się już kilka razy ! Bardzo się cieszę, że go mamy :)

   Usuń

Za wszelkie komentarze serdecznie dziękuję! Zwłaszcza za te miłe i podbudowujące, ale za te krytyczne też, bo jak inaczej się czegoś nauczyć? :)

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka