Jak tanio ubrać dziecko na pierwszą komunię

Jesteście tymi rodzicami, którzy właśnie wpadają w wir przygotowań do majowej uroczystości swojego dziecka? Bo ja akurat jestem mamą dziewczynki, która w tym roku przystąpi do pierwszej Komunii Świętej. W moim otoczeniu, bliższych lub dalszych znajomych, takich dzieci w tym roku jest całkiem sporo. Wiadomo, każdy rodzic ma inne podejście do tematu. Jedni zaczynają poszukiwania wszystkiego co najlepsze już od jesieni. Inni zostawiają temat na ostatnią chwilę. Są też tacy, którzy liczą na pomoc innych. Ja sama należę do jeszcze innej - ostatniej grupy, takiej która myśli wcześniej, a realizuje w tzw. "międzyczasie". To znaczy mniej więcej tyle, że nie szukam potrzebnych "gadżetów" jak opętana, ale rozglądam się czujnie i szukam okazji. Ważnym dla mnie tematem było jak tanio ubrać dziecko na pierwszą komunię i o tym Wam dziś opowiem!

Jak tanio ubrać dziecko na pierwszą komunię

Oczywiście wiele osób myśli, że jak się jest blogerką to manna z nieba leci i o nic nie musimy się martwić! Nic bardziej mylnego. Nawet jeśli czasem uda się coś "załatwić" dzięki współpracy z daną firmą, nie oznacza to, że mam to za darmo. Ludzie, którzy tak myślą są w dużym błędzie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że powstanie wpisu, który będzie miał sensowną treść, nie jest wcale taką drobnostką. Często, a właściwie praktycznie zawsze, łączy się to z wykonaniem serii zdjęć, a te z kolei trzeba potem obrobić... No, ale dziś nie o tym chciałam.

Jak zatem tanio ubrać dziecko na pierwszą komunię?:
  • szukaj okazji - mam tu na myśli wszelkie okazje typu kupony rabatowe, wyprzedaże, itp. Sukienkę do przebrania na czas przyjęcia komunijnego kupiłam córce w znanym dziecięcym sklepie jeszcze przed sezonem wiosennym. Jest to kreacja z poprzedniego sezonu, ale jakie to ma znaczenie, jeśli jest po prostu śliczna, a ja zamiast 100zł wydałam na nią coś około 40? Dodatkowo sklep chcąc się pozbyć starej kolekcji dał dodatkowy rabat na odzież z wyprzedaży. Buciki kupiłam już  z tegorocznego sezonu, ale na wiosenne nowości przez kilka dni także była zniżka zachęcająca do zakupu. Nas ów promocja zachęciła do tego stopnia, że kupiliśmy buty zarówno dla córki jak i taty. Ja ubranie dla siebie kupiłam na zeszłorocznej letniej wyprzedaży więc ten "problem" też mam z głowy!
  • przeglądaj blogi - nawet nie będąc blogerką przeglądaj blogi i facebooka! Często pojawiają się bowiem wpisy, artykuły, w których jest zawarty konkurs. W ten sposób możesz wygrać coś dla siebie lub dziecka, na przykład bon na zakupy w sklepie internetowym...
  •  pytaj znajomych - szukałam alby. Okazało się, że moja dziewczynka, mimo, że nie jest jakaś bardzo drobna, to do wielu alb znalezionych gdzieś na aukcjach jest zwyczajnie za niska! Nie chciałam wydawać prawie 150zł na nówkę proponowaną przez panią z firmy, która przyjechała na spotkanie z rodzicami do parafii. Od razu wiedziałam, że będziemy szukać używanej. Udało się i dzięki temu zaoszczędziłam sporo gotówki. W cenie jednej nowej alby mam używaną, do tego sukienkę na przebranie i buciki.
Jak tanio ubrać dziecko na pierwszą komunię? Całkiem prosto. Przede wszystkim wystarczy chcieć i dobrze się zorganizować. Nie jest to kreacja dla panny młodej więc nie trzeba wydać na nią całej pensji (oby tylko jednej). Czasem wystarczy poczekać, dobrze się rozejrzeć, popytać znajomych. Odzież pierwszokomunijna ma to do siebie, że w zasadzie zostanie użyta raz, po czym będzie wisieć w szafie, chyba, że uda Wam się odprzedać ją dalej.
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka