Jak pozbyć się czkawki, zdobyć nowych przyjaciół i przeżyć w dziczy?

Ile razy w życiu Wy lub Wasze dziecko miało męczącą czkawkę? Jak często zastanawialiście się w jaki sposób pomóc swoim maluchom w poznawaniu nowych kolegów? A musieliście kiedyś realizować różne pomysły, które mogłyby pomóc przetrwać w totalnej dziczy, gdzieś daleko na przykład w surowej północnej Szwecji? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście właśnie twierdząco, to dzisiejszy wpis jest właśnie dla Was! Jak pozbyć się czkawki? Jak zdobyć nowych przyjaciół i cieszyć się najwspanialszym prezentem urodzinowym? Jak przeżyć w dziczy i nie dać się stratować przez stado łosi? W dalszej części poznacie odpowiedzi na powyższe kwestie...

Pamiętnik Zuzy Łobuzy, Zwierzaki z Mglistej Kniei

Zatem... Jak pozbyć się czkawki?:
  • wypić solidną porcję wody - najlepiej wyginając się do tyłu i pijąc ją do góry nogami :)
  • pozwolić się zaskoczyć (w sensie przestraszyć)
  • nawdychać się dużo świeżego powietrza
Takich to sposobów chwytała się mała, skrzydlata królisia - bohaterka przepięknie wydanej książeczki z serii "Zwierzaki z Mglistej Kniei". "Króliczek Becia", to opowieść o magicznym króliku ze skrzydełkami, którego zaczęła męczyć potężna czkawka. To uniemożliwiło jej ważne zadanie, które miała wykonać, a mianowicie pomoc w rozkwitaniu pączków kwiatowych. 
Co ostatecznie pomogło zmęczonej czkawką Beci i kogo poznała podczas poszukiwań sposobu na tę przykrą dolegliwość, dowiecie się czytając przygody magicznych zwierząt.

Zwierzaki z Mglistej Kniei Króliczek Becia

Zwierzaki z Mglistej Kniei Króliczek Becia

Zwierzaki z Mglistej Kniei Króliczek Becia

Jak zdobyć nowych przyjaciół podpowie z kolei Waszym pociechom piesek Pafik. Ten mały szczeniak mieszkający w Mglistej Kniei obchodzi właśnie swoje urodziny. Pafika roznosi energia i radość. By pozwolić rodzicom na przygotowanie urodzinowego przyjęcia, wyszedł z domu i wybrał się na wycieczkę. Przez cały dzień spotykały go różne przygody: wzniecił w powietrze ogromną ilość pyłku wywołując u innych piesków atak kichania, rozwalił stertę liści leżących pod drzewem, porozrzucał żołędzie. Nie wiedział przy tym, że każda jego "zabawa" wywoła smutek i żal u innych zwierząt. Naprawiając wyrządzone szkody poznał za to wielu nowych przyjaciół, których ostatecznie zaprosił na swoje urodziny :)
"Piesek Pafik", to kolejna część serii przepięknie wydanej nakładem wydawnictwa Jaguar. To małe książki idealne dla dzieci w wieku już od trzech lat. Sympatyczne historie na pewno spodobają się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Starsze dzieci za to bez problemu przeczytają je samodzielnie, gdyż rozdziały są krótkie, a czcionka odpowiednio duża. Skromne ilustracje wyglądające niczym naszkicowane ołówkiem dodają niezwykłego uroku tym publikacjom!

Zwierzaki z Mglistej Kniei Piesek Pafik 

 
Zwierzaki z Mglistej Kniei Piesek Pafik

Zwierzaki z Mglistej Kniei Piesek Pafik

Nie przepadam za książkami pisanymi w formie pamiętnika. Jednak wiem jak lubi je moja córka, która w kilku takich obecnie się zaczytuje. Jeden z nich to "Pamietnik Zuzy-Łobuzy", który jest odpowiedzią na podobne książki skierowane głównie dla chłopców. Przecież doskonale sobie zdajemy sprawę, że nie tylko płeć męska miewa szalone, wręcz  czasem niebezpieczne pomysły. Dziewczynki też nierzadko dorównują im poczuciem humoru i mogą stawać w konkury na głupie pomysły :)

"Niech was łoś kopnie" to już kolejna część pamiętników Zuzy. Nie czytałyśmy z córką wcześniejszych, ale w niczym nam to nie przeszkodziło. Na wewnętrznej stronie twardej okładki znajdujemy opisy wszystkich bohaterów występujących w opowieści o tej szalonej dziewczynce. 
Tym razem Zuza wraz z rodzicami i dwójką braci wyrusza na wakacje do Szwecji. Najfajniejsze jednak dla niej jest to, że dołączyła do nich jej najlepsza przyjaciółka Zośka. 
Mnóstwo przygód, poczucia humoru i rysunków uzupełniających tekst tak, że mamy wrażenie jakbyśmy uczestniczyli w rozgrywanych scenkach. Tata Zuzy nastawiony na typowe wakacje bez cywilizacji, mama szukająca wciąż Ikei i dzieciaki rozglądające się za łosiami. Uśmiech na twarzy podczas czytania tej książki gwarantowany!

Pamiętnik Zuzy Łobuzy - Niech Was Łoś kopnie
 
Pamiętnik Zuzy Łobuzy - Niech Was Łoś kopnie  

Pamiętnik Zuzy Łobuzy - Niech Was Łoś kopnie
 
Pamiętnik Zuzy Łobuzy - Niech Was Łoś kopnie

Jeśli zatem chcecie poznać niezawodne patenty na pozbycie się czkawki, zdobycie nowych przyjaciół, czy też przeżycie w dziczy, koniecznie zapoznajcie się z ofertą wydawniczą Jaguara :) U nas - już niebawem, kolejne ich tytuły, które mnie mocno zaskoczyły, ale dzieciakom na pewno się spodobają...
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka