Jak tanio i szybko odmienić kuchnię

Kuchnia to miejsce, które od dzieciństwa kojarzę jako „serce domu”. Właśnie w tym pomieszczeniu odbywały się wszelkie rozmowy rodzinne i nie tylko. Wcale nie przy stoliku kawowym w pokoju, a w kuchni właśnie. To nie tylko miejsce, w którym przygotowuje się posiłki. W każdym razie nie dla mnie. Już zawsze będę ów miejsce kojarzyć z moją babcią, jej obiadami, pysznym sernikiem i kanapkami szykowanymi do szkoły. To w kuchni czekała ona na mnie, gdy mając kilka lat przyjeżdżałam do niej, by spędzić z dziadkami każdą wolną od szkoły chwilę. W tym pomieszczeniu także najlepiej mi się uczyło w czasie najtrudniejszych studenckich egzaminów. Moje życie się zmieniło, ale nadal chcę, by właśnie to miejsce ładnie się prezentowało. Dlatego napiszę Wam dziś jak tanio oraz szybko odmienić swoją kuchnię.


Nie sztuką jest wydać tysiące złotych na nowy „design”. Sztuką jest odmienić kuchnię tanio, szybko i w prosty sposób. Za pomocą małych detali. Wcale nie potrzebujecie wymieniać mebli na najdroższe i modniejsze. Nie trzeba inwestować góry pieniędzy w najnowocześniejsze sprzęty AGD. Czasem wystarczy drobiazg, by całe pomieszczenie nabrało całkiem nowego wyrazu.

Nigdy nie podobały mi się białe kuchnie. W ogóle mam chyba awersję do białych mebli, ale uważam, że jasne szafki kuchenne i odpowiednio dobrane dodatki mogą sprawić, że stanie się ona najbardziej przytulnym pomieszczeniem w domu. 

Czasem mamy coś co pozornie nam „zagraca” kuchnię lub nawet stawiamy ów rzecz bardziej z przymusu i potrzeby. Bo powinna być suszarka do naczyń (dla tych co nie posiadają zmywarki), chlebak, maselniczka, czy taca na owoce. Nie muszą one jednak szpecić. Mogą wręcz stanowić swoistą ozdobę.

PRZED


PO

Chlebak na przykład. Nie musi być ogromny, toporny i byle jaki. Może być fantastycznym elementem dekoracyjnym. Zwłaszcza jeśli dopasujemy go kolorystycznie do mebli. Chyba każdy w domu ma tę skrzyneczkę na pieczywo. Ja w każdym razie zawsze miałam coś takiego, bez względu na swoje miejsce zamieszkania. Czasem był to pojemnik schowany w szafce, a czasem piękna ozdoba na zewnątrz. Taki właśnie chlebak chcę Wam dziś polecić.

Puszki na kawę, herbatę lub na jedno i drugie. Idealnie dopasowane do chlebaka na przykład są dowodem na to jak można tanio i szybko odmienić kuchnię. Postawione w jednym miejscu doskonale uzupełniają nasz pojemnik na pieczywo. Ich szczelne zamknięcie powoduje, że możecie się cieszyć cudownym aromatem przechowywanych tam specyfików przez cały czas. Zapach kawy nie wywietrzeje i świeżo zaparzona ucieszy. Ba! Niejednokrotnie uratuje życie wielu mam :)

Chlebak metalowy do kupienia TUTAJ


Metalowe puszki na kawę  - zobacz TUTAJ


Metalowe puszki na kawę  - zobacz TUTAJ


Taca na owoce lub warzywa - to kolejna rzecz, która  tanio i szybko odmieni Waszą kuchnię. Nie kosztuje majątku, pod warunkiem, że nie wymyślicie sobie wersji pozłacanej! Może stanowić świetną ozdobę na kuchennym blacie. Wybrałam tacę, która oczywiście kolorystycznie pasuje zarówno do chlebaka jak i puszek. Czerwone pomidorki są często przykrywane owocami lub tymi prawdziwymi pomidorami, ale i tak pięknie wyglądają w kąciku na szafce.

Myślę, że można by znaleźć całą masę innych drobiazgów, które nie doprowadzą nas do bankructwa, a spełnią swe zadanie przy metamorfozie naszej kuchni. Mogą to być też pojemniki na przyprawy lub maselniczka. Co kto lubi, czego używa i potrzebuje.

A jaki Wy macie pomysł na ekonomiczną rewolucję w kuchni? Macie swoje ulubione części wyposażenia, bez których nie wyobrażacie sobie tego pomieszczenia?

Produkty ze zdjęć i wiele innych znajdziecie w sklepie Garneczki.pl .


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka