Kolejny zlot "czarownic", czyli Blog Parenting Poznań

Spotkania - słowo, które bardzo lubię. Dzięki nim poznałam mnóstwo ciekawych osób. Przez kontakt osobisty zupełnie inaczej postrzega się daną osobę, a także blog, który prowadzi. Faktem jest niestety, że dużo osób bierze udział w takich wydarzeniach jedynie dla "prezentów". Jednak mnie najbardziej cieszy zawieranie nowych znajomości. Taką możliwość miałam dzięki Basi z bloga Pierwsze kroki. To ona bowiem była główną sprawczynią spotkania Blog Parenting Poznań, zorganizowanego w Centrum Rozrywki dla dzieci - Park Rodzinka.


Pierwotnie w sobotę w Poznaniu miało się pojawić około setki blogerek wraz z rodzinami. Spora część jednak nie dojechała... Cóż, nie mnie oceniać zachowanie innych, ale faktem jest, że Basia mocno się napracowała żebyśmy przyjemnie spędzili ten marcowy dzień. Sama obecnie organizuję spotkanie stąd wiem ile w takie przedsięwzięcie trzeba włożyć czasu oraz energii. 
Takie mitingi bywają duże i małe. Jednodniowe, bądź czasem weekendowe. Odbywają się w różnych częściach kraju, o różnych porach roku. Tym razem padło na Poznań, a konkretnie na Park Rodzinka w Skórzewie. Organizatorka zapewniła nie tylko warsztaty dla nas - blogerek. Główną atrakcją był fakt, że to nasze pociechy szalały przez pół dnia na terenie parku, który niewątpliwie jest pokaźnych rozmiarów. Sama nie byłam w owej strefie przeznaczonej dla dzieci, ale z opowiadań męża i córki wiem jak ogromny plac zabaw miały one do dyspozycji. Do tego cymbergaj, gry komputerowe. Nie sposób się tam nudzić, czego dowodem były wymęczone za wszystkie czasy dzieciaki. To dało jednak nam - mamom, możliwość rozmów i uczestniczenia w warsztatach.

Piotr Skiba - szef kuchni, uraczył nas niebanalnymi potrawami na warsztatach kulinarnych. To jak łączył smaki wprawiło mnie w osłupienie, bo jakoś nie wpadłabym, by zmieszać czekoladę z fasolką!
Warsztaty z Danonkami odbywały się w oddzielnej sali, do której nie docierał harmider z placu zabaw. Wielki plus dla Parku Rodzinka. Można tam spokojnie zorganizować zamknięte spotkanie, warsztaty, czy niewielką konferencję. Przedstawicielka Instytutu Matki i Dziecka szczegółowo opowiedziała nam o prawidłowych nawykach żywieniowych, a my wyszłyśmy usatysfakcjonowane i obdarowane fantastycznymi torbami zawierającymi zapas Danonków :)
Dla mnie osobiście sporą atrakcją była możliwość sprawdzenia jaki mam rodzaj cery i jak o nią dbać. Uwielbiam kosmetyki marki Ziaja, używam wielu z nich i chętnie dowiaduję się o nowościach!
Sporo ciekawostek dowiedziałam się również przy stoisku ePlecaki. Jako, ze mam w domu małą uczennicę, która już za chwilę wymagać będzie zakupu nowego tornistra do szkoły, bardzo chętnie zapoznałam się z ich ofertą. Wpadło mi w oko piękne etui na tablet, ale niestety ktoś mi je zwinął sprzed nosa przez co teraz muszę wskoczyć na stronę, by sobie je zamówić :)
Oczywiście były też prelekcje. Tego typu rzeczy nie może przecież zabraknąć na spotkaniu blogerek. A że Blog Parenting Poznań był dużym wydarzeniem, to i wystąpień było całkiem sporo: 
  • Ilona z bloga "Mum and the city"
  • Tomasz z "Tasty way of life", który przekonywał, że urlop tacierzyński to fajna sprawa
  • Agnieszka z "Instrukcje poproszę" tłumaczyła jak ważne jest chustonoszenie i jak wiele ma zalet (odbyły się także warsztaty, z których świeżo upieczone mamy chętnie skorzystały!)
  • przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Pogotowia udzielił informacji jak w różnych sytuacjach można pomóc kobietom w ciąży
  • był też wykład o tajnikach instagrama, który w zastępstwie poprowadziła Iza z "Nianio born to be wild"
Ogólne wrażenie mam pozytywne, choć chaos na dużej sali powodował, że ciężko było słuchać poszczególnych prelekcji. Było mi ogromnie żal Basi, która włożyła sporo wysiłku w przygotowania, a w zamian spotkało ją ogromne rozczarowanie z powodu nieobecności wielu dziewczyn. Tak to czasem bywa...
Przed wyjściem otrzymaliśmy jeszcze drobny upominek w postaci ślicznego kaktusa, który ufundowała dla nas Polska Szkoła Florystyczna. Dzieciaki przez cały dzień mogły podjadać pyszne serki wprost z koszyczka spacerującego na terenie obiektu smoka Danonka :)
Blog Parenting Poznań był jednym z większych wydarzeń, w których brałam udział i mam nadzieję, że nie ostatnim :)
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka