Wakacje w Polsce? Tylko z przewodnikiem "Kierunek Polska"

Jesteśmy rodzinką, która nie usiedzi w miejscu. Często możecie to zaobserwować na blogu, gdzie opisuję m.in. nasze wycieczki. Nawet jadąc na dłuższe wakacje, czy choćby na weekend nad morze nie leżymy na plaży tylko wędrujemy. Takie już z nas typy "łazików". Jakiś czas temu w moje ręce trafiła fenomenalna książka/przewodnik "Kierunek Polska" Koryny i Adama Dylewskich Wydawnictwo Zielona Sowa. To książka idealna dla nas i dla wszystkich lubiących podróże po naszym pięknym kraju. Wiecie przecież jak to jest: Cudze chwalicie, a swego nie znacie! :)


"Kierunek Polska" to tytuł, który poleca wspaniały podróżnik - Marek Kamiński, a ja przekonałam się osobiście, że to nie jest tylko zwykła reklama wsparta znanym nazwiskiem. Uwielbiamy wydawnictwo Zielona Sowa od dawna. Doceniamy ich książki. Sporo ich już przeczytaliśmy. W tym przypadku mamy do czynienia ze wspaniałym przewodnikiem w pigułce, który zawiera mnóstwo cennych informacji na temat najciekawszych regionów Polski. Sama nie wiem co podoba mi się najbardziej... Córka, gdy tylko dostała książkę w swoje łapki nie rozstawała się z nią ani na chwilę wynajdując raz po raz nowe miejsca, które chciałaby zobaczyć. Działo się to akurat przed naszym wyjazdem na wakacje i ciężko było chwilami jej wytłumaczyć, że jakieś miejsce nie jest nam po drodze. Wśród wielu cennych informacji zawartych w Przewodniku Młodego Podróżnika znalazło się między innymi coś co mnie zawstydziło. Jako rdzenna mieszkanka stolicy Wielkopolski nigdy wcześniej nie zwróciłam uwagi na pomnik koziołków. Córka wyczytała o nich i miała powód do śmiechu: "no jak to mamo, to Ty nie wiedziałaś?". Cóż, całe życie człowiek się uczy!
Oto co znajdziemy w najnowszej publikacji od Zielonej Sowy:
  • niezwykłe rekordy - opis różnych dziwnych obiektów wzbudzających zachwyt
  • bajki i legendy z rozmaitych regionów kraju
  • opisy słynnych twierdz, fortyfikacji, zamków
  • folklor i tradycje ludowe
  • regionalne przysmaki - uwaga na ten rozdział, bo wzmaga apetyt :)
  • górskie szlaki, jeziora i rzeki
  • mieszkania zwierząt
  • mapę miejsc idealnych na rodzinną rozrywkę
  • itp., itd.
W książce mamy podział na województwa i opis najciekawszych miejsc w nich się znajdujących. Dzięki temu możemy zaplanować wycieczkę pełną wrażeń. Zawarte wskazówki dotyczące największych atrakcji, miejsc wartych odwiedzenia, a także regionalnych specjałów pozwolą nam dobrze zorganizować każdy wyjazd. Dodatkowym atutem jest Paszport Młodego Podróżnika. Maleńki dodatek, który doskonale motywuje dziecko na przykład od maszerowania po górskich szlakach. Tak było w naszym przypadku. Wakacje spędziliśmy w Tatrach i córka była niesamowicie dumna, gdy w paszporcie przybywały kolejne pieczątki :)

Jest pewien minus. Żałujemy, że "Kierunek Polska" nie wpadł w nasze ręce dużo wcześniej, bo paszport byłby już wypełniony co najmniej w połowie. Myślę jednak, że sporo jeszcze wycieczek przed nami, również tych szlakiem morskich latarni, które już widzieliśmy. 
Piękne wydanie zachęci każde dziecko do podróży. Dokładne opisy regionów naszego kraju, jedzenia, z którego słynie, zwierząt żyjących w danej krainie, miejsc, gdzie można się doskonale bawić. Piękne ilustracje przyrodniczych ciekawostek przykuwają uwagę i powodują, że chce się je zobaczyć na żywo.

W przewodniku znajdziecie sporo informacji na temat żyjących w Polsce zwierząt. A skoro o nich mowa, to doskonale na dłuższą podróż nada się inny tytuł Wydawnictwa Zielona Sowa, który jest jedną z części serii Zaopiekuj się mną. "Osamotniona Dora", to najnowsze wydanie cyklu. Na naszej półce znajduje się już sporo książek o pieskach i kotkach. Niektórzy mogą twierdzić, że każda jest do siebie podobna, ale my uwielbiamy książki Holly Webb i tyle. Dla dziecka pragnącego mieć w swoim domu psiaka taka książka jest bardzo pomocna.


Emma, główna bohaterka, jest dziewczynką marzącą o własnym psie. Marzenie się spełnia, kiedy po rozstaniu rodziców mama kupuje dzieciom szczeniaka. Suczka nazwana przez maluchy Dora tak bardzo pokochała Emmę, że podczas jej wizyty u taty czuje się strasznie samotna. Do tego stopnia, że ucieka mamie i biegnie na poszukiwania swojej małej pani.
Jak się skończy przygoda Dory przeczytajcie sami. Ta opowieść jest bardzo życiowa. W dzisiejszych czasach niestety coraz częściej mamy do czynienia z rozwodami rodziców. Taki piesek w domu często pomaga dzieciom przetrwać ciężkie chwile. 
Samo wydanie książki to już charakterystyczna dla tej serii okładka, duża czcionka idealna dla młodszych czytelników oraz piękne ilustracje kreślone ołówkiem. Mały format wygodny do zabrania jej w podróż samochodem, czy autobusem :) 


Dobrze wiem, że czytanie tradycyjnych książek niestety powolutku acz sukcesywnie zanika. My akurat jesteśmy fanami słowa pisanego i nasza córka podziela tę miłość. W serii "Zaopiekuj się mną" znajdzie się również coś dla tych dzieciaczków, które uwielbiają gry na telefonie lub tablecie. Mimo, że nie jestem ich zwolenniczką doskonale zdaję sobie sprawę jak potrafią one ratować sytuacje w różnych momentach! Na stronie http://www.gra.zaopiekujsiemna.com.pl/ maluchy mogą dzięki grze stać się opiekunem zwierząt.
Na końcu książki umieszczono karty, które można wyciąć i kolekcjonować. Jedną z nich odsyłamy na adres wydawnictwa. Dzięki temu możemy je wymienić na nagrody. Więcej informacji na stronie Zaopiekuj się mną.

Zarówno książki jak i gry o zwierzętach uczą nasze pociechy empatii i szacunku do zwierząt. Często też pomagają uświadomić nasze dzieci, że pies w domu to nie zabawka, ale duża odpowiedzialność!

Polecamy Wam gorąco zarówno "Kierunek Polska" zachęcający dzieci do podróżowania i poznawania naszego pięknego kraju, jak i na czas drogi "Osamotnioną Dorę", która umili oczekiwanie na dotarcie do celu podróży. Ahoj przygodo!


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka