Zwierzaki rządzą, czyli leśna lekcja wychowania

Agnieszka Urbańska to autorka książek dla dzieci. Książek, które mogą się podobać. Nam się w każdym razie podobają. Spośród kilku spotkań z twórczością Pani Agnieszki, najmilej wspominam chyba "Księżniczkę z innej bajki", o której pisałam TUTAJ. Ostatnio Wydawnictwo SKRZAT wydało kolejną książkę (tejże właśnie autorki), którą mam przyjemność Wam przedstawić.


Jest ktoś kto nie lubi książek, której głównymi bohaterami są zwierzęta? Chyba nie ma takich osób (mam na myśli nasze pociechy), a nawet jeśli, to są oni w zdecydowanej mniejszości. Ja należę do szczęśliwego grona, które zdecydowanie lubi zwierzęcych bohaterów :)
Dlatego najnowsza propozycja od "Skrzata" - "Zwierzaczki z dzikiej paczki" tak bardzo przypadła mi do gustu. Oczywiście twarda oprawa i urocze ilustracje Marty Ostrowskiej to dodatkowe atuty tej uroczej książki. 
Na 80-ciu stronach mieści się łącznie siedem różnych opowiadań o piątce przyjaciół z lasu : wilczka, liska, niedźwiadka, nietoperza i jeżyka. Każde opowiadanie to coraz to ciekawsze przygody małych bohaterów. Możemy dowiedzieć się między innymi dla kogo przyjaciele wymyślili i stworzyli materac z jesiennych liści i dlaczego nakłuli go igłami jeżyka. Potem mądra sowa Piórkowa wytłumaczy Wam jak pozbyć się z głowy niemądrych pomysłów. Natomiast jeśli boicie się wody i chcecie się dowiedzieć jak pokonać przed nią swój strach, koniecznie trzeba przeczytać opowiadanie o tym jak niedźwiadek próbował ratować ciocię sowę!
"Zwierzaczki z dzikiej paczki" to książka,, która w zabawny sposób uczy nasze dzieci znaczenia przysłowia : "Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe" . Pokazuje czym się może skończyć "strojenie sobie żartów" ze starszej osoby, zwłaszcza jeśli tym kimś jest... czarownica! Inne z opowiadań na pewno przekona dzieci, że przyjaźń nie zna granic. Warto dać szansę komuś, tak by móc lepiej go poznać i zaprzyjaźnić się. Po to, aby potem razem spędzać czas i uczyć się od siebie nawzajem :)

Jest to kolejna książka na naszym regale, po którą naprawdę chętnie sięga moja sześcioletnia czytelniczka!


Dziękujemy Wydawnictwu SKRZAT za szansę poznania twórczości Pani Urbańskiej oraz możliwość zrecenzowania dla Was niniejszej książki. "Zwierzaczki..." możecie zakupić na stronie internetowej Skrzata rzecz jasna! Polecam ten tytuł dla starszych i młodszych dzieci. Dla dziewczynek i chłopców, gdyż jest to książka o uniwersalnej tematyce i każdy znajdzie w niej coś interesującego :)

http://www.skrzat.com.pl/
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka