Jak ważna jest w życiu pasja, czyli Szepty pienińskich ścieżek

 "Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja. Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo".

Myślę, że nie tylko ja uważam, iż życie bez pasji, choćby najmniejszego hobby jest puste. Przecież największym bogactwem jest robienie tego co się kocha, A jeśli dodatkowo jesteś w stanie połączyć to ze sposobem na zarabianie... Dla ilu z Was praca jest pasją i na odwrót? Mówią, że kiedy robisz to co kochasz, to tak jakbyś nie pracował. Mimo iż czasem bywam zmęczona, właśnie tak mam - robię to co lubię i pozwala mi to w pełni się realizować. Agnieszka, bohaterka najnowszej powieści Joanny Tekieli, "Szepty pienińskich ścieżek" odnajduje w sobie coś, co skrywała zbyt długo na dnie swojej duszy...

Jak ważna jest w życiu pasja, czyli Szepty pienińskich ścieżek
Jak ważna jest w życiu pasja, czyli Szepty pienińskich ścieżek

O tym jak ważna jest w życiu pasja, Agnieszka dowiaduje się w momencie, gdy podejmuje decyzję życia. Zostawia wszystko, przewraca do góry nogami teraźniejszość i postanawia spróbować czegoś całkiem dla niej nowego. Do tej pory była spokojną, nieco zamkniętą w sobie dziewczyną, która nie czuje spełnienia ani w życiu zawodowym, ani tym bardziej prywatnym. Wypad z przyjaciółką na kurs dla przewodników górskich staje się dla niej punktem zwrotnym do tego, by zmienić swój los. Trzy tygodnie w Pieninach zmienia ją do tego stopnia, że zamienia swoje krakowskie życie na małe mieszkanko dzielone ze starszą kobietą i pracę w szczawnickiej księgarni. Codzienne wycieczki na szlak, nowi znajomi, niespodziewane przyjaźnie. Wszystko to powoduje, że budzi się niej dawno uśpiona pasja.

Joanna Tekieli po książce "Szlak srebrnych mgieł" recenzja TU, wraca ponownie w polskie góry. Doskonale opisane pienińskie ścieżki i szczyty. Emocje jakie wiążą się z każdą kolejną wyprawą w góry. Nowe znajomości, przyjaźnie z ludźmi, z  którymi w swym krakowskim życiu Agnieszka nigdy by się nie spotkała. Nowe marzenia, budzenie w sobie pasji. "Szepty pienińskich ścieżek" to przepiękna powieść o poszukiwaniu siebie, odkrywaniu się na nowo. To hołd dla polskiej przyrody i szacunek do własnych potrzeb. 

Jak ważna jest w życiu pasja, czyli Szepty pienińskich ścieżek
Jak ważna jest w życiu pasja, czyli Szepty pienińskich ścieżek

Autorka zabiera nas w podróż. Cieszę się, że jadę w tym roku w góry, bo poczułam się zainspirowana do ponownego ich odwiedzenia. To nie jest powieść o miłości. To historia, która zachęci Was i przekona do tego, ze na żadne zmiany nigdy nie jest za późno.

Dziękuję pisarce za te cudowne i szczegółowe opisy krajobrazu. Za niesamowitą postać jaką jest Krystyna - starsza dama, która zaprosiła Agnieszkę do swojego domu. 

Jak ważna jest w życiu pasja? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, koniecznie sięgnijcie po książkę Joanny Tekieli, "Szepty pienińskich ścieżek".http://www.wydawnictwofilia.pl/


Ona Czyta


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka