Jak uleczyć swoją duszę, czyli Szlak Srebrnych Mgieł

Jak sobie pomóc, gdy życie Ci dokopie tak bardzo, że bardziej już się nie da? Jak sobie poradzić z największą traumą jaka może dotknąć człowieka? Jak podnieść się po upadku, który nie zwiastuje tego, by dało radę powstać? Jak uleczyć swoją duszę trawioną smutkiem, żalem, tęsknotą, czy samotnością?

Jak uleczyć swoją duszę, czyli Szlak Srebrnych Mgieł
Jak uleczyć swoją duszę, czyli Szlak Srebrnych Mgieł

Nie wiem, czy oglądaliście kiedyś film "Dzika droga" z pewną piękną amerykańską aktorką o włosach blond? Nie do końca pamiętam treść W każdym razie nie na tyle dokładnie, by móc tu dokonywać szczegółowych porównań. Dziewczyna po przejściach postanowiła przejść samotnie popularnych w USA szlak górski. Czytając najnowszą powieść Joanny Tekieli łatwo było mi sobie wyobrazić całą sytuację, przewijały mi się sceny z tamtego filmu i czułam, że to coś podobnego.

"Szlak Srebrnych Mgieł" to powieść o kobiecie, którą dotknęła jedna z najgorszych tragedii - śmierć bliskiej osoby. Po kilku latach smutku i głębokiej żałoby, postanawia spełnić ich wspólne marzenie i przejść szlak górski, by dotrzeć do Kruczego Wąwozu. Sprzedaje mieszkanie, daje dyspozycje prawnikowi, po czym znika urywając wszelkie kontakty. Beata nie planuje wrócić...

Jak uleczyć swoją duszę, czyli Szlak Srebrnych Mgieł
Jak uleczyć swoją duszę, czyli Szlak Srebrnych Mgieł
 

Fakt, że na miejscu poznaje przystojnego strażnika leśnego, który wbrew samej bohaterki, staje się również jej przewodnikiem, był do przewidzenia. Jednak to, jaka przemiana zachodzi w kobiecie już nie byłą taka oczywista. Harry przez całą podróż zastanawiał się co dręczy tę smutną, zamkniętą w sobie kobietę tak bardzo, że chce zakończyć swój ziemski los. Myśli jak pomóc uleczyć jej duszę.

Wiem doskonale, że nie zawsze pomoc z zewnątrz pcha nas do zmian, aczkolwiek jest ona niezbędna. Jednak to my sami musimy chcieć coś zmienić, nikt nie pomoże nam tak bardzo jak my sami sobie. 

Beata na szlaku przeżywa coś w rodzaju olśnienia, ozdrowienia. Piękno natury, nieprzeciętne poczucie humoru Harry'ego, nieziemski wręcz wysiłek spowodowany wędrówką. To wszystko powoduje, że dziewczyna zaczyna myśleć inaczej...

Jak uleczyć swoją duszę, czyli Szlak Srebrnych Mgieł
Jak uleczyć swoją duszę, czyli Szlak Srebrnych Mgieł

Joanna Tekieli zadebiutowała serią powieści "Leśna Ostoja", której recenzje znajdziecie TU, TU i TUTAJ. Świetnie się je czytało, naprawdę polecam! Na szczęście autorka pisze dalej, rozwija się co bardzo cieszy. Widzę dużą tendencję i zamiłowanie do opisów przyrody. Tym razem podejmuje trudny temat w swojej książce, ale piękne opisy szlaku oraz całej wędrówki powodują, że aż chce się tam pojechać, przeżyć podobną przygodę do tej, którą opisuje pani Joanna. Lekkie pióro, zamiłowanie do natury, spora dawka humoru, która aż wylewa się z postaci Harry'ego, wszystko powoduje, że jest to powieść warta polecenia. To historia o odwadze, wytrwałości i dążeniu do celu, o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o pokonywaniu własnych słabości, poszukiwaniu siebie oraz walce z ogromną rozpaczą. O tym jak uleczyć swoją duszę!

 

 


Szara Godzina


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka