Jak pokonać swój strach, czyli "Ostatni lot"

Każdy z nas się czegoś boi. Dla jednych przerażające są pająki, inni mają lęk wysokości, a jeszcze inni umierają z przerażanie na samą myśl o wyjściu z domu. Różnie sobie radzimy ze swoimi fobiami. Część ludzi wpada w depresję, niektórzy usuwają się "w cień" społecznego życia, część po prostu "odpuszcza". Jeszcze inni próbują coś zmienić, walczą o swoje szczęście, a nie raz nawet o całe swoje życie. Jak pokonać strach, który nas paraliżuje? 

Jak pokonać swój strach, czyli Ostatni lot


"Ostatni lot" to powieść Julie Clark o dwóch kobietach, które właśnie postanawiają zawalczyć o siebie, bo „Wszystko, czego kiedykolwiek chciałaś, jest po drugiej stronie strachu...”. Lepiej późno niż wcale,  można by rzec w przypadku obu bohaterek, które decydują się na desperacki krok, by wydostać się z "więzienia", które zgotował im los.

Claire to z pozoru szczęśliwa kobieta. Żona bogatego i wpływowego polityka, której mogłyby zazdrościć wszystkie panie. Ma dom, asystentkę, może podróżować, nie liczyć się z kosztami. Ma wszystko poza miłością... Jakie tajemnice skrywa elegancka, wykształcona i niezwykle mocno sytuowana kobieta skoro pewnego dnia decyduje się ona na ucieczkę?

Eva to z kolei dziewczyna, która przez głupi błąd młodości zaprzepaściła całą swoją karierę. Jedna zła decyzja wpłynęła na resztę jej życia w ułamku sekundy. Ten krok w niewłaściwą stronę zmarnował jej przyszłość. Kim jest Liz i jaki ma wpływ na to, że Eva decyduje się na kolejny ryzykowny ruch?


Jak pokonać swój strach, czyli Ostatni lot


Czy spotkanie dwóch zdesperowanych kobiet na lotnisku to rzeczywiście przypadek? Kto jest częścią całego planu, kto go udaremni i kto (a może nikt) zginie w katastrofie lotniczej?

Kilka zagadek, pełna napięcia akcja, choć nie do końca zgodna z definicją thrillera. Historia bardzo wciągająca, opowiadająca o życiu Claire i Evy. Dwutorowa akcji pozwala nam zgłębić ich problemy, zrozumieć decyzję przez nich podjęte. Dwie silne kobiety, które postanawiają wziąć życie w swoje ręce po latach udręki, ukrywania się. Po latach pełnych strachu zaczynają walkę o lepsze życie i swoją godność.

Jak pokonać strach? Walczyć! Nie ma innej opcji. Nie da się schować głowy w piasek i poczekać aż zło tego świata się samo od nas odczepi :)
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka