Żyj chwilą...i już!

Ile razy ktoś Was zdenerwował, niemile zaskoczył, czy zwyczajnie wytrącił z równowagi? Tylko w tym tygodniu? Ile razy ktoś swoim słowem, gestem, zachowaniem spowodował, że traciliście wiarę w ludzi? Nie uważacie, że w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie za dużo pretensji i roszczeń, a za mało wrażliwości oraz empatii? Żyj chwilą człowieku! Ciesz się tym co masz i czerp siłę z wszystkiego co Cię otacza!

Plecaki damskie Pariso

Ostatnio miałam dość ciężki tydzień. "Pochrzaniło" się trochę w pracy i trochę poza nią. Ogrom ludzkich roszczeń mnie zwyczajnie przytłoczył. Od jakiegoś czasu obserwuję jak staje się to wręcz epidemią naszych czasów! Wciąż pretensje, wieczne narzekania i oczekiwania sięgające najwyższych górskich szczytów. Gdzie się podziała chęć pomocy, zrozumienie dla innych ludzi, zwyczajna wrażliwość ludzka? Czy teraz się pomaga tylko wtedy, gdy można z tego ugrać coś dla siebie? Pomagamy innym dla uznania, gdy inni patrzą? Ciągle chcemy coś komuś udowodnić. Ciągle dążymy do doskonałości, do bycia idealnym, najlepszym z najlepszych. Przecież już w szkole, od najmłodszych lat, dzieciaki zaczynają swój wyścig szczurów.

Ludzie wokół stają się roszczeniowi do bólu. Nie potrafią tak zwyczajnie, po ludzku, zrobić czegoś dla kogoś nie oczekując niczego w zamian. Wiele osób i sytuacji pokazało mi w ostatnim czasie, że wciąż ludzie czegoś chcą. Uważają, że wszystko im się należy, ot tak, po prostu. Niewielu potrafi cieszyć się chwilą. Niewielu potrafi żyć tak, jakby jutra miało nie być. Człowieku, żyj chwilą... i już!
Jeśli jesteś sfrustrowany, zły, zmęczony, weź się ogarnij. Nie męcz innych swoim podejściem do świata, nie zatruwaj relacji między ludźmi. Wyjdź na spacer, przeczytaj dobrą książkę, obejrzyj lekki film, idź na zakupy, zjedz coś dobrego. Zrób cokolwiek co poprawi Ci humor, ale nie obarczaj swoimi problemami innych! Uśmiechnij się do drugiego człowieka, zamiast czegoś wciąż od niego wymagać, bo kiedyś może przyjdzie taki czas, że będziesz zmuszony liczyć na jego pomoc!

Plecaki damskie Pariso

Plecaki damskie ParisoOtaczali mnie ostatnio ludzie bardzo roszczeniowi. Zamiast pomóc sobie wzajemnie wolą komuś dokopać. Zamiast odpuścić, wolą wbić szpilę. Skoro jemu jest źle, to czemu inni mają być szczęśliwi? Żyj chwilą, bo złe emocje wracają jak boomerang! Żyj i odczep się od innych! 
Pamiętaj: ciesz się tym co masz, nie wymagaj wciąż więcej i więcej, pomagaj innym, bo kiedyś sam możesz potrzebować wsparcia :)


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka