Pomysł na ferie, czyli Wakacje u dziadków

Kto z Was ma rodzinę na wsi? Ilu z Was spędzało wakacje u dziadków? Ja wszystkie wolne od szkoły dni spędzałam u babci i dziadka. Jako dziesięciolatka przemierzałam samodzielnie tramwajem pół miasta, by do nich dotrzeć. Mama odprowadzała mnie na przystanek i już. Pędziłam na każdy weekend, czy ferie, by spędzić czas z dziadkami. Moje najmilsze wspomnienia z dzieciństwa to wakacje u dziadków.

Wakacje u dziadków

Niektórzy z Was już mają ferie za sobą, inni je niebawem rozpoczynają. W wielu rodzinach jest w  tym czasie spory problem. Co począć ze swymi pociechami przez dwa tygodnie? Nie każdy rodzic może wziąć urlop w pracy. Zważywszy, że latem jest tego wolnego czasu jeszcze więcej do zagospodarowania. Nie wszyscy też mogą sobie pozwolić na to, by wysłać swoje dzieci na obozy. Osobiście pierwszy raz stoję przed dylematem jak zorganizować córce czas w czasie przerwy zimowej. Częściowo sytuacja została opanowana, ale latem będzie o wiele trudniej.

Wiele dzieci posiada dziadków na wsi. Tam właśnie rodzice mogą wysłać swoje pociechy gdy sami nie mogą z nimi zostać w domu. Tak zrobili rodzice trojaczków z przesympatycznej książki wydawnictwa BIS "Wakacje u dziadków". Kilka razy pokazywaliśmy Wam już publikacje, których autorką jest Magdalena Zarębska (KLIK i KLIK). Tytuł omawiany dzisiaj jest bardzo podobny (w wydaniu) do książki "Borys i Zajączki", a to za sprawą tej samej ilustratorki. Aneta Krella-Moch i tym razem wykonała przepiękne grafiki doskonale oddające historię trojaczków.

Wakacje u dziadków

Rodzeństwo Laura, Amelia i Tymek wyjeżdżają do dziadków na wieś. Mają tam spędzić całe wakacje, gdyż zarówno mama jak i tata muszą pracować. Na początku dzieci wcale nie są zadowolone z takiego stanu rzeczy. Kochają babcię i dziadka, ale bardzo tęsknią za rodzicami. Jednak babcia, jak to ona tylko potrafi, umiejętnie odwraca uwagę od tęsknoty. Wyprawa do lasu po poziomki w miejsce znane tylko dziadkowi, kupowanie kurczaczków na targu, a nawet sprzątanie kościoła z babcią zakończone podziwianiem widoków z wieży, okazują się wspaniałą przygodą. W tęsknocie pomaga również pisanie listu do rodziców, na co oczywiście wpada babcia. Dzięki temu trojaczki organizują również samodzielną wycieczkę na pocztę, gdzie nadają przesyłkę.

Ostatecznie cała trójka uznała, że wakacje u dziadków to wspaniale spędzony czas pełen wrażeń i przygód, których nie przeżyliby pozostając w mieście.
Książka idealna do zabrania w podróż, na przykład na wakacje. Poręcznej wielkości, przez co zmieści się w dziecięcym plecaku. Duża czcionka, dość krótkie rozdziały i przepiękne ilustracje sprawią, że maluchy będą ją czytać z przyjemnością. Zarówno te czytające już samodzielnie, jak i te, którym nadal rodzice bajają przed snem. Zimą pomaga wspominać letnie wojaże, zaś latem może stanowić inspirację i skarbnicę pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje u dziadków

Wakacje u dziadków

Pragnę nadmienić, że wpis bierze udział we wspaniałej kampanii #KOCHANIEprzezCZYTANIE zorganizowanej przez moją imienniczkę prowadzącą blog Save the Magic Moments. Z wielką przyjemnością dołączyłam do akcji mającej na celu promowanie czytania dzieciom. Sami czytamy w domu wszyscy troje i zachęcamy innych rodziców, by czytali swoim córkom i synom.

PS zachęcam do odwiedzenia pozostałych blogów biorących udział w akcji #KOCHANIEprzezCZYTANIE. Codziennie pojawi się nowy wpis :)

 Save the Magic Moments - KSIĄŻKA: W moim sercu - Jo Witek
Tygrysiaki.pl • Blog parentingowy - KSIĄŻKA: Miłość - Astrid Desbordes
 www.rokzksiazka.wordpress.com KSIĄŻKA: "Maciupek i maleńtas" A. Janko
 Świat Tomskiego - KSIĄŻKA: ????
 Nieidealnaanna - KSIĄŻKA: "Judo. Nie tylko dla dzieci" K.B. Wiłkomirscy
Antyterrorystka - KSIĄŻKA: Pięknie dziękuję - opracowanie zbiorowe
Jamaska- KSIĄŻKA: "Wszystkie przygody Adelii Bedelii" - PEggy Parish
Lew Kanapowy - KSIĄŻKA: "Jakie to szczęście, że Cię znalazłem" - Guido van Genechten
Poligon Domowy- KSIĄŻKA: "Lilka i spółka" - Magdalena Witkiewicz (obie części)
www.recenzje-kiti.blogspot.com - KSIĄŻKA: seria ,,To, co najbardziej lubię..." Trace Moroney
Tekstykontekstyblog - KSIĄŻKA: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - Justyna Bednarek
Matka Puchatka - KSIĄŻKA : “Kiedyś” Alison MgGhee
Nie tylko różowo - KSIĄŻKA: “Serce” - Edmund Amicis
szegducha.pl KSIĄŻKA: “Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii" - Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska
Blisko Przyrody - blog - KSIĄŻKA: “Pajączek Kędziorek” - Diana Amft
Rudym Spojrzeniem -KSIĄŻKA: Dlaczego giną skarpetki? (Niezwykle przygody skarpetek 1 tom i 2 tom)
www.leeramante.blogspot.com - KSIĄŻKA: "Charlie i Fabryka Czekolady" Road Dahl
www.nonietak.worpress.com - KSIĄŻKI: "Oczami maluszka (banan)", "Obrazki maluszka. Brum brum", "Moja pierwsza książeczka. Ubrania", książeczka kontrastowa 2w1 "Kształty", Karty kontrastowe "Oczami maluszka"
Beztroska Mama - Książka: “Wiersze na dobranoc” - Agnieszka Nożyńska Demianiuk
www.razadobrze.blogspot.com - KSIĄŻKA: "Na szczęście mleko" - Neil Gaiman
www.heniokike.blogspot.com- KSIĄŻKA: "Elmer"
Do utraty tchu - KSIĄŻKA: "Niezłe ziółko" Barbara Kosmowska
www.cozabadziewnyczytacz.blogspot.com KSIĄŻKI: obrazkowe na podstawie książek Mizielińskich z serii "Mamoko" i Berner - seria "Na Ulicy Czereśniowej"
Podróż przez życie - blog - KSIĄŻKA: Kacper -Strachy. Mick Inkpen
www.kroplamorza.pl - KSIĄŻKA: "10 niesamowitych przygód Neli" z serii "Nela mała reporterka".
A to ci wynalazek - KSIĄŻKA: "Powiastki Beatrix Potter"
Katarzyna Berska - KSIĄŻKA: “Jak tata pokazał mi
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka