... oraz jak dogadać się z mężczyzną?

Jakiś czas temu zostałam zaproszona na warsztaty Rozwijalni Kobiet ( KLIK ). Opisałam Wam to spotkanie oczywiście na blogu (TUTAJ). Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także kolejne warsztaty, które miały miejsce niedawno, pod koniec marca. Tematy prelekcji były rzecz jasna inne niż poprzednio, ale chętnych słuchaczek nie brakowało. Co tym razem przygotowały dla nas organizatorki? Czytajcie dalej :)

Na wstępie wybaczcie jakość i niewielką ilość zdjęć, ale aparat nasz został niedawno oddany do czyszczenia, a mały i stary kompakcik nie "poszalał" :)
Pierwszy wykład, i chyba najbardziej wyczekiwany, przeprowadziła dla nas Katarzyna Czajkowska - psycholog - coach, która wprowadziła nas w sekrety komunikacji między kobietą, a mężczyzną. Wytłumaczyła nam różnice postrzegania określonych tematów pomiędzy nami, a facetami. Wnioski? Powiem Wam krótko: 
 • mężczyźni są bardzo prości (nie w tym złym sensie)
 • myślą jednokierunkowo
 • mają ograniczone postrzeganie tego, co się wokół nich dzieje
 • nie są jasnowidzami i nie posiadają szklanej kuli
 • słyszą i rozumieją tylko jasne i krótkie komunikaty werbalne
Jak więc zatem się z nimi dogadać? Absolutnie  nie powinnyśmy ich zmieniać, a nawet próbować tego robić! Oni są prości i to my musimy "wymodelować" swoje zachowanie tak, by byli w stanie sprostać naszym wymaganiom :) My myślimy ROMANTYCZNIE, a nasi mężczyźni - PRAKTYCZNIE. Pani Kasia podała świetny przykład. Kiedy para jedzie autem i ona wspomina jak to rok temu pierwszy raz się spotkali, on kojarzy tę datę dlatego, że w tym czasie np. zmieniał olej w samochodzie! Tak to już z nimi jest i nie zmienimy tego :)

Kolejną prelegentką była Anna Maria Borucka (dietetyk i wykładowca), która objaśniła nam jakie znaczenie ma jedzenie. Przedstawiła słuchaczkom podstawowe zasady zdrowego odżywiania, które zapewne wiele z Was zna, ale i tak podzielę się zdobytymi informacjami:
 • zjadaj 5 posiłków dziennie
 • pij minimum 1,5l wody dziennie, a przy aktywności fizycznej o jeden litr więcej
 • zadbaj o to, by w Twojej diecie była duża ilość błonnika pokarmowego
 • zachowuj odpowiednie proporcje białek, tłuszczy i węglowodanów
 • ostatni posiłek minimum na godzinę przed snem
Pani Ania podała nam też kilka ciekawych przepisów na to, jak w jednym piekarniku lub parowarze przygotować produkty na kilka posiłków. Nie będę się tu za bardzo rozwodzić nad tematem, bo diety i zdrowe odżywianie są teraz bardzo popularne, ale zachęcam Was do zajrzenia na bloga Pani Boruckiej KLIK.

Wiecie co to są FASCYNATORY? Ja do niedawna nie wiedziałam. Jednak Ewa Okularczyk wszystko nam dokładnie wytłumaczyła :) Fenomenalne i przede wszystkim oryginalne ozdoby do włosów dopasowywane do okoliczności jak i kreacji. Więcej dowiecie się na stronie YOKOdesign. Ostatnią, ale nie mniej ważną prelegentką była współorganizatorka całego zamieszania - Anna Diller. Ania w dużym skrócie podpowiedziała nam jak dobrze wykorzystać swój czas i dobrze nim zarządzać. Przede wszystkim uświadomiła wszystkim obecnym, że żadna technika nie pomoże jeśli same nie ustalimy priorytetów i nie obierzemy sobie konkretnego celu, który chcemy zrealizować.

Zarządzanie czasem w pigułce:
 • określ co jest dla Ciebie ważne
 • pozbądź się "pożeraczy czasu"
 • deleguj zadania - nie wstydź się prosić o pomoc, daj szansę wykazać się partnerowi
 • naucz się odmawiać - nie bądź w 100% dobrą samarytanką, bo nie starczy Ci czasu i energii na własne potrzeby
 • zaprzyjaźnij się z kalendarzem - zapisuj w nim ważne wydarzenia, co pomoże w organizacji czasu
 • wykorzystuj tzw. "luki czasowe" - np. jeśli jeździsz do pracy autobusem - czytaj w tym czasie książkę, jeśli stoisz codziennie w korkach - słuchaj audiobooka
 • wyrzuć TV
No i najważniejsze: rób to co chcesz, a nie to, czego oczekują od ciebie inni. Ustal priorytety, przemyśl co jest dla Ciebie najistotniejsze.

Myślę, że kolejne warsztaty, które zaplanowane są w dwutygodniowych odstępach będą równie oblegane jak dwa pierwsze. Tak więc droga Pani: nieważne ile masz lat, nieważne czy jesteś studentką, matką, czy babcią - zapraszamy na kolejne wykłady w Rozwijalni Kobiet, bo to świetna inicjatywa. Tematy kwietniowych prelekcji dotyczyć będą tym razem kobiecego ciała... :)
Już teraz zapraszam wszystkich na moje następne relacje!
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka