Rozwijajmy się, dziewczyny!

Kilka dni temu miałam możliwość uczestniczenia w pierwszych warsztatach dla kobiet zorganizowanych przez Rozwijalnia Kobiet. Jedną z dziewczyn, która wyszła z taką inicjatywą jest moja znajoma. Postanowiłam zapoznać się bliżej z jej pomysłami i przyjęłam zaproszenie na zajęcia.
Dziś chcę Wam przedstawić swoją z nich relację.     
Nie znam osobiście drugiej organizatorki, ale o Ani mogę powiedzieć tyle, że jest to młoda, odważna i dość szalona dziewczyna z głową pełną pomysłów. Jest ona (mówiąc bardzo ogólnie) trenerem kształtowania wizerunku. 
Na warsztatach Rozwijalni Kobiet w mojej gminie było kilku gości, którzy w bardzo zwięzły, acz przystępny sposób przedstawili nam parę istotnych kwestii.
Pierwsza miała wykład Agnieszka Werecha - fotograf KLIK. My-kobiety, zawsze chcemy wyjść na fotografii jak najlepiej. Mamy przy tym zawsze obawy, że ta sztuka się nie uda. Przede wszystkim naszą bolączką jest fakt, iż uważamy się za niefotogeniczne. Ale czy wiecie, że kilkoma trikami możemy sobie np. odjąć na zdjęciu kilka lat? I to bez używania programu do obróbki zdjęć!
Pani Agnieszka podzieliła się z nami tymi tajemnicami, a ja podzielę się teraz nimi z Wam!

Jak zatem dobrze wyglądać na zdjęciach?
 • podbródek - wysuń go do przodu lekko pochylając w dół, unikniesz efektu "drugiego podbródka"
 • ramiona - pozostaw przestrzeń pomiędzy ramieniem, a tułowiem
 • dłonie - rozluźnij palce, dotykaj tylko tych miejsc, które chcesz podkreślić
 • klepsydra - ustaw się tak, by przenieść ciężar ciała na jedną z nóg 
 • asymetria ciała - stań bokiem do fotografa z jedną dłonią wyżej od drugiej
Powiem Wam, że może trudno sobie to wyobrazić, ale gdy Agnieszka prezentowała nam to na modelu-ochotniczce, miało to wszystko sens. Nie bez powodu modelki na wybiegach przyjmują takie, a nie inne pozy :)

Ania, współtwórczyni całego tego zamieszania opowiedziała nam następnie jak strój może dodać kobiecie pewności siebie. Co zrobić, by wyglądać na pewną i szczupłą kobietę:
 • unikaj butów wiązanych w kostce - skracają sylwetkę
 • w przypadku obuwia zimowego zdecydowanie wybieraj wysokie kozaki, które w przeciwieństwie do botków dodadzą ci kilku centymetrów i wyszczuplą nogi
 • jednorzędowe marynarki i płaszcze
 • tuniki i sukienki dwukolorowe
 • biżuteria (zwłaszcza długie wisiory)
 • dekolt w szpic
 • intensywne kolory, odpowiednio do sylwetki dobrany strój, makijaż, torebka - to czynniki, które wpływają na poczucie pewności siebie
Następnie kolorystka opowiedziała nam o żmudnym procesie analizy kolorystycznej. Tak w skrócie (bo dla mnie to czarna magia!) zdradzę Wam, że kolor ma dodawać błysku w oku, a żeby dobrać odpowiednie dla danej osoby kolory trzeba się poddać dogłębnej analizie kolorystycznej. Nie zawsze niestety jest tak, że kolor, który nam się bardzo podoba, pasuje do naszej osoby.Jeśli jednak tak się właśnie zdarzy, to wcale nie musimy z niego rezygnować! Wystarczy, że będzie on na jakimś drobnym elemencie naszej garderoby i nie będzie dominował. 

Powiem Wam szczerze, że zaskoczyła mnie ilość kobiet biorących udział w pierwszych warsztatach Rozwijalni Kobiet w naszej miejscowości! Na kolejne już jest zapełniona w połowie lista chętnych! 
Jak tak o tym myślę, to z jednej strony się cieszę, gdyż takie zajęcia są bardzo potrzebne i fajnie. Super, że dziewczyny mają chęć i odwagę, by wyjść z domu i posłuchać o czymś co może w jakiś sposób wpłynąć na ich postrzeganie samej siebie.
Z drugiej jednak strony taka ilość chętnych oznacza, że dużo kobiet ma problem z pewnością siebie...
Tak czy siak dla mnie Rozwijalnia Kobiet to pomocna dłoń wyciągnięta do kobiet, które chciałyby coś w swoim życiu zmienić, a nie mają na to odwagi lub po prostu pomysłu :)

Na następnych warsztatach będą kolejne tematy istotne dla nas - kobiet :)
*dietetyk i warsztaty o dobrym odżywianiu
* Ania Diller - kobiece zarządzanie czasem
*psycholog - jak dogadać się z mężczyzną?

    
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka