Jak odpocząć po ciężkim dniu, Leśniczówka Wszebory

Nasza krajowa szara zima nie jest typowa w ostatnich latach. Rzadko widzimy śnieg, który nie tylko cieszy dzieci, ale i pozwala nam widzieć świat w jaśniejszych barwach. W momencie, gdy za oknem pojawi się biały puch, automatycznie robi się bardziej widno i optymistycznie. Zatem jak odpocząć po ciężkim dniu, gdy za progiem domu mokro, ciemno i zimno? Zapraszam Was do Leśniczówki Wszebory...

Jak odpocząć po ciężkim dniu, Leśniczówka Wszebory
Jak odpocząć po ciężkim dniu, Leśniczówka Wszebory

Uwielbiam spacerować po lesie. Właśnie to mnie odpręża. Zielone otoczenie i ta niezmącona niczym cisza. Jedyne co słyszę to ptaki i szum wiatru. Zdecydowanie tylko wtedy słyszę też swoje własne myśli i wpadają mi do głowy różne pomysły. W lesie odpręża się całe moje ciało, a nie tylko głowa wypełniona na co dzień listą zadań do wykonania. Świeże powietrze, zmęczenie spowodowane szybkim marszem lub jazdą na rowerze. To zdecydowanie jest to co lubię.

"Pensjonat Leśna Ostoja", o którym pisałam TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ,  to seria Joanny Tekieli, której akcja dzieje się w otoczeniu pięknych lasów. Między innymi tym mnie urzekła autorka. Tym i mnóstwem emocji oraz dobrego humoru. "Leśniczówka Wszebory", to z kolei dodatkowa porcja wierzeń słowiańskich, szczypta magii i sporo ekologii. 

Ola bezskutecznie szuka pracy. Kiedy już nadzieja niknie w otchłani sklepowej kasy, której obsługa wydaje się ostatecznym wyjściem, pojawia się ogłoszenie w magazynie, którego nigdy by nie przeczytała, gdyby nie tata.  

Mieszkająca w Krakowie dziewczyna ma wyjechać do totalnej dziczy, by zredagować przewodnik po Parku Narodowym. Mieszka z leśniczym (którego uważa za gburowatego troglodytę) i jego przesympatycznym synem. Zajęcie, którego się podjęła zachwyciło ją, zaś w przyrodzie otaczającej Leśniczówkę Wszebory, po prostu się zakochała. Jest zapaloną biegaczką, a ścieżki między gęstymi drzewami sprzyjają uprawianiu tej dyscypliny sportu. Świeże powietrze i niczym niezakłócana cisza powodują, że Aleksandra pracuje niezwykle efektywnie, a sypia wręcz doskonale. 


Jak odpocząć po ciężkim dniu, Leśniczówka Wszebory
Jak odpocząć po ciężkim dniu, Leśniczówka Wszebory


Jak odpocząć po ciężkim dniu, Leśniczówka Wszebory
Jak odpocząć po ciężkim dniu, Leśniczówka Wszebory

Zaprzyjaźnia się z Maćkiem, synem leśniczego. Poznaje wiejską farmaceutkę, z którą również nawiązuje dobre kontakty, a także znajduje prawdziwy talent plastyczny w osobie małego chłopca mieszkającego w okolicy. Wszeborowo kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Mała wioska otoczona przez gęste lasy żyje swoim życiem. Co takiego może się wydarzyć wśród jej mieszkańców? Kim jest Wszebora i tajemniczy leśny człowiek, na którego często wpada Ola?

Nie mając zbyt wiele okazji do wyjścia na łono natury, doskonale się odprężyłam przy lekturze najnowszej powieści Joanny Tekieli. Bardzo się cieszę, że autorka postanowiła pisać dalej. Bezpośrednio od niej wiem, że pisząc pierwszy tom Leśnej Ostoi nie miała pojęcia jak przyjmą ją czytelnicy. Była pełna obaw, ale okazało się to zbędne. Joanna Tekieli ma lekkie pióro. Nie tworzy lukrowanych historii na siłę. Skupia się na otaczającej nas przyrodzie i wprowadza w sielski nastrój. Dzięki tej powieści czułam się jak Ola czytająca książkę na swoim balkonie w leśniczówce: zrelaksowana, w pełni odprężona. Nie zastąpi to oczywiście wędrówek po zielonych ścieżkach, ale pozwoli na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Dla mnie książka to sposób na to jak odpocząć po ciężkim dniu, a dla Ciebie?http://www.wydawnictwofilia.pl/
Wydawnictwo FILIA


ONA CZYTA


Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka