Dziecko w hotelu biznesowym, czyli Zwykła Rodzinka w stolicy

Kto by pomyślał, że można spędzić czas w hotelu biznesowym wraz z dzieckiem i wyjechać zadowolonym? Na pewno nie ja! Szczerze mówiąc kiedy szukałam miejsca na weekendowy wyjazd do stolicy byłam przerażona. Hotele w centrum potrafią windować kosmiczne ceny. Z kolei te bardziej oddalone przyprawiają o gęsią skórkę na samą myśl o godzinnej podróży w korkach do centrum miasta. Warszawę odwiedziliśmy w konkretnym celu: 8. Warszawskie Targi Książki. Cała impreza odbywała się na Stadionie Narodowym stąd istotne było dla nas jak daleko oddalony będzie od niego hotel. Ostatecznie trafiło na hotel DeSilva w Piasecznie. Mimo, że dzieli go 30 minut jazdy autem do PGE Narodowy, to i tak nie żałuję wyboru oraz ani jednej minuty przeznaczonej na dojazdy...


No tak, ale skoro padło na hotel biznesowy to jak odnalazła się w nim nasza  skromna rodzinka z ośmioletnim dzieckiem? Już odpowiadam. Wszystko zależy od celu Waszego wyjazdu. Jeśli nastawiacie się na wypoczynek, wówczas bardzo istotne będzie przystosowanie miejsca noclegu pod kątem dzieci. Jeśli jednak, tak jak w naszym przypadku, jedziecie tam poniekąd służbowo i w hotelu w zasadzie tylko śpicie oraz jecie posiłki, nieistotnym staje się fakt, czy lokalizacja posiada np. salę zabaw dla maluchów.

De Silva Piaseczno - hotel dla dzieci?


DeSilva to jeden z sieci hoteli o tej samej nazwie. Mieści się w Piasecznie pod Warszawą. Do centrum stolicy jest stamtąd (bez korków) około pół godziny drogi. Od razu mówię, że droga jest prosta jak drut. Stąd jeśli traficie na tzw. "zieloną fale" wówczas wręcz lotem błyskawicy dotrzecie do wybranego celu. Jedyny minus jaki znalazłam stanowi słabe oznakowanie dojazdu do samego hotelu. Myślę, że wystarczyło by postawić tablicę w odpowiednim miejscu co załatwiło by sprawę. Budynek co prawda mieści się przy dużej trasie wylotowej z miasta i jest z niej widoczny, ale droga dojazdowa łączy się z trasą na parking do centrum handlowego. Jednym słowem: mały drogowskaz byłby wskazany :)

DeSilva w Piasecznie
DeSilva w Piasecznie

Zgodzicie się ze mną, że niezmiernie ważne jest pierwsze wrażenie jakie wywrze nas Was nowe miejsce i ludzie? Recepcja. A za ladą przesympatyczna pani, która wszystko nam objaśniła, z uśmiechem na twarzy powitała, a gdy okazało się, że w pokoju brakuje posłania dla córki, zareagowała szybciej niż zdążyłam zauważyć.
Pokój. Trzyosobowy z wielkim łóżkiem małżeńskim i rozkładaną sofą dla młodej. Niby standard, ale gdy rok temu nocowaliśmy w innym miejscu pokój był o wiele mniejszy, a córka musiała spać z nami. Na wyposażeniu pokoju telewizor, telefon z bezpośrednim połączeniem do recepcji i restauracji, czajnik + szklanki wraz z wachlarzem herbat do wyboru, woda w lodówce, ogromna szafa z sejfem w środku. Jak wspomniałam łóżko było spore, ale też bardzo wygodne!! Rzadko się wysypiam na wyjazdach, bo nie lubię zmiany miejsc, ale tu wyjątkowo wyspałam się jak nigdy!

Łazienka. Też niby wszystko jak wszędzie, ale w poprzednim hotelu ledwo mieściłam się na raz z córką. Tu kabina prysznicowa przestronna. Duży blat obok umywalki, na którym pomieściłam nasze kosmetyki. 
Niezmiernie ważna kwestia tycząca się ogółu: Całość schludna, czysta i pachnąca!
W pokoju czekała na nas - rodziców mega niespodzianka w postaci małych buteleczek wina. Szczęki opadły nam jednak w momencie, gdy po zameldowaniu się w pokoju przyniesiono nam ogromny talerz z owocami. Poczułam się iście królewsko, a młoda zachwycona spałaszowała owoce aż miło (jeszcze przed kolacją)!

Wyżywienie dla dziecka w hotelu biznesowym


Restauracja. Karta menu, która dostępna była również w pokoju może nie ma długości serialu brazylijskiego, ale ma to swoje uzasadnienie. Wszystko jest bowiem świeże, pyszne i przygotowywane na miejscu. Na obiad nie czekaliśmy dłużej niż 30-35minut, a dania które nam podano wynagradzały cały intensywny dzień spędzony na targach :) W karcie nie ma dań dedykowanych dzieciom, ale nie było najmniejszego problemu, by przygotowano coś specjalnie z myślą o naszej księżniczce. Pierwszego dnia salę obsługiwała sama Pani dyrektor, co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Na ogół szefostwo siedzi w biurze i na wszystko ma po prostu oko. Tu Pani dyrektor biegała po restauracji w wygodnych ciuszkach. Od razu było widać, że to przemiła kobieta, co potwierdziło się później podczas krótkiej rozmowy Kelnerzy na piątkę z plusem. Szefowa może być z nich dumna. Do kolacji podano gorące bułeczki, na śniadanie zaś zapraszał nas kusząco szwedzki stół.
Krzesełka do karmienia najmłodszych dzieci są dostępne na sali, więc mamy najmłodszych dzieciaczków nie muszą się martwić, a przemili kelnerzy bez problemu podgrzeją maluszkom ich mleko, czy obiadki :)

Kiedy zauważyliśmy, że w sali restauracyjnej będzie organizowane przyjęcie komunijne bałam się, że na obiad poczekamy bardzo długo. I tu miła niespodzianka. Nie było żadnej "obsuwy" w wydawaniu posiłków!
W obszernym holu oraz przy restauracyjnej kawiarence można ponadto pogrążyć się w lekturze czasopisma lub książki dzięki wygospodarowanej przestrzeni na biblioteczkę. Dla relaksu i rozruszania kości czeka z kolei stół do bilarda, a w przypadku bardziej leniwych gości duży telewizor. 
Mimo, że hotel DeSilva przeznaczony jest głównie na wyjazdy służbowe (konferencje i szkolenia), z powodzeniem można się tam udać rodzinnie. Zwykła Rodzinka przetestowała ten wariant i zdecydowanie poleca!

A co robiliśmy w tej naszej stolicy? Ano głównie odwiedzaliśmy 8.WTK na stadionie, ale też zaliczyliśmy spacer po Królewskich Łazienkach - córka była oczarowana wiewiórkami biegającymi po ścieżkach i pawiami przechadzającymi się koło Pałacu na Wodzie. Przespacerowaliśmy się też po Marszałkowskiej, bo młoda koniecznie chciała zobaczyć budynek gdzie powstaje DDTVN :)

Pani dyrektor jak i całemu personelowi dziękujemy za przemiłą gościnę. Niezdecydowanym zaś potwierdzamy, że z dzieckiem jak najbardziej można wybrać się do hotelu biznesowego :) Trzeba tylko wiedzieć gdzie... Tym bardziej jeśli nastawiacie się na wycieczki ze zwiedzanie i hotel traktujecie jako miejsce, w którym chcecie wypocząć i dobrze zjeść. W DeSilvie zatroszczą się o Waszą wygodę i pełne brzuchy :)


DeSilva w Piasecznie
DeSilva w Piasecznie


DeSilva w Piasecznie
DeSilva w Piasecznie

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka