Improbrać, czyli pomysł na randkę z mężem

Kto powiedział, że najlepszy pomysł na randkę z mężem to kino lub kolacja w restauracji? Przecież może to być też teatr, muzeum, krótki wyjazd na weekend (tzw. randka długodystansowa). Można poprzestać też na zwyczajnym spacerze po lesie lub brzegiem jeziora o zachodzie słońca. Czasami nie trzeba nic wielkiego, by było przyjemnie. Czasem wystarczy wieczór w domu zorganizowany tak, by było miło, sympatycznie i romantycznie. Odpowiedni klimat (muzyka, świece, wino) i już jest fajnie. W dodatku małym nakładem finansowym :) Co jeszcze ciekawego można zrobić w ramach małego randez-vous? Jaki inny pomysł na randkę z mężem?


Nie lubimy specjalnie wychodzić z domu. Zwłaszcza odkąd mamy dziecko staliśmy się jeszcze większymi domatorami. Na szczęście oboje myślimy tak samo, więc żadne z nas nie ma o to do drugiego żalu. Jednak czasem dobrze jest wyjrzeć poza codzienne cztery ściany. Spotkać się ze znajomymi, zjeść coś dobrego, posłuchać muzyki, czy zwyczajnie pośmiać się. No bo kto powiedział, że randka z mężem musi oznaczać wyjście z domu koniecznie we dwoje?

Przedszkole naszej córki, do którego de facto nie uczęszcza już od dwóch lat, regularnie organizuje spotkania powalentynkowe. Rok temu byliśmy na występie duetu o nazwie "Przedwojenni Ludożercy", o czym możecie poczytać TUTAJ. Tym razem zaproszeni zostali inni młodzi i utalentowani ludzie, którzy mieli sprawić, by ten sobotni wieczór był dla nas wszystkich nie lada atrakcją i testem... 
Z wielu moich wpisów wiecie doskonale, że "Śpiewający Włóczykije" to nie jest zwyczajne przedszkole. Mimo, że nasza "gwiazda" jest od dwóch lat uczennicą szkoły podstawowej, nadal mamy kontakt z jej poprzednią placówką. To wspaniałe miejsce, dzięki któremu zobaczyliśmy mnóstwo ciekawych miejsc, odbyliśmy kilka wycieczek (o których też nie omieszkałam napisać) i zawiązaliśmy sporo wspaniałych znajomości, trwających po dziś dzień!

Muszę przyznać, że nie lubię kabaretów. Mąż z kolei je uwielbia. Kiedy włącza jakiś w TV ja odwracam głowę. Nie lubię tych wyćwiczonych scenek z nie zawsze śmiesznymi żartami. Dla mnie to jest trochę sztuczne, naciągane. No dobra - ja po prostu nie mam poczucia humoru! Dlatego zapowiadane spotkanie w przedszkolu było szalenie ciekawą motywacją zarówno do tego, by w ten ostatni weekend karnawału wyjść z domu oraz przy okazji zmierzyć się z moją nemezis...Improbrać - piątka przesympatycznych poznańskich kabareciarzy, którzy, jak sama nazwa wskazuje, bawią improwizacją na scenie. Najfajniejsze jest to, że publiczność ma wpływ na to jak dana scenka będzie przebiegać. Była np. taka, w której wykonawcy mogli opowiadać daną historię tylko i wyłącznie w formie pytań, co było nie lada wyzwaniem dla nich samych, gdyż to my wymyślaliśmy temat. Fantastyczny była gra "Wywiad od tyłu". Do tej scenki publiczność zadała młodym kabareciarzom temat-wywiad z Madonną. Śmiechu było co nie miara gdy na przykład pani Kasia rzuciła odpowiedzią: "czerwony i zielony", a chwilę potem jej partner na scenie zadał pytanie: "Jest Pani w Poznaniu, jakie są zatem kolory klubowe Lecha?". "Wchodzenie" sobie nawzajem w trwającą scenkę, oczywiście znów wymyśloną przez widzów, a następnie odgrywanie jej od przerwanego momentu, zabawa z używaniem słów/zdań wypisanych na karteczkach przez osoby z widowni. Coś niesamowitego jak Ci młodzi potrafili wybrnąć z każdego tematu! Wszystko ze smakiem i ogromnym poczuciem humoru. Przyznam Wam, że szczęka mnie bolała, bo dawno się tyle nie śmiałam. Improbrać urzekła mnie swoją naturalnością, zdolnościami i dystansem do siebie. Rozbawić Zwykłą Matkę to nie łatwe zadanie. Im się udało, za co należą się szczere gratulacje!
Wiecie co jest w tym wszystkim najfajniejsze? Dzieci nie zostały w domach! Tak! Przedszkole zorganizowało i dla nich czas wiedząc, że większość rodziców zwyczajnie nie mogłaby przyjść z powodu braku opieki dla swoich pociech. Tak więc, kiedy dorośli bawili się w górnej sali, nasi milusińscy mieli warsztaty z pyrą w tle. Były zatem stempelki z ziemniaków i przygotowywanie sałatki ziemniaczanej. 
Po występie czekał na nas typowo poznański poczęstunek, czyli wspomniana sałatka i gzik z pyrami :)
Rozmowy, śmiechy i radosna atmosfera. To wszystko towarzyszyło nam w ten sobotni wieczór. 
I co? Fajny pomysł na randkę z mężem? Daleko nie musieliśmy jechać, dziecko było pod fachową opieką dodatkowo w towarzystwie koleżanek. Nie musieliśmy się wcale stroić i spotkaliśmy dawno nie widzianych znajomych! Same plusy! Dziękujemy przedszkolu "Śpiewający Włóczykije" za kolejną możliwość spędzenia czasu w tak oryginalny sposób.
Cudowna randka nie-randka, bo choć do typowych nie należała, możliwość wyjścia z mężem zawsze jest niezwykle cenna :) 


60 komentarzy :

 1. Pomysły na randkę z mężem mogą być różne, ważne żeby sprawiały przyjemność i były czasem spędzonym tak, jak lubicie :) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, nawet zwykły spacer po lesie może dać człowiekowi mnóstwo radości z bycia razem :)

   Usuń
 2. Wspaniały pomysł i wspaniałe przedszkole - tylko pozazdrościć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że jako absolwenci mamy nadal możliwość korzystać z ich atrakcji :)

   Usuń
 3. Wygląda, że było naprawdę świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja tam lubię kabarety... Choć nie wszystkie i nie każdy skecz mnie bawi ;-)
  No i to wasze (byłe) przedszkole jest rewelacyjne i ciągle jestem pod wrażeniem jak opisujesz co organizuja:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie kabarety nie przekonują, ale tym razem się udało :)
   Przedszkole świetne, fakt!

   Usuń
 5. Rety, to takie placówki istnieją? W sensie nastawione i na rodzica i na dziecko? Organizujące czas, nie tylko maluchom? WOw jestem pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, nasza placówka taka jest. Mimo, że od dwóch lat córka chodzi do szkoły, my wciąż jesteśmy związani z przedszkolem :)

   Usuń
 6. Świetna inicjatywa zorganizowana przez przedszkole.
  Ja najchętniej na randkę z mężem wybieram się na jakiś weekendowy wyjazd oczywiącie z dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe przedszkole, a randka z mężem na wesoło... świetny pomysł! Mój byłby zachwycony, uwielbia kabarety :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli to byłoby coś dla niego :) Zapraszam jak będziecie w Poznaniu na występy Improbraci :)

   Usuń
 8. No i fajno! :) Ja najbardziej lubie motocyklowe wypady z moim mężem - każdy na swoim motorze rzecz jasna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hoho takie atrakcje to już nie dla nas, ale fajnie, że każdy lubi coś innego :)

   Usuń
 9. Ale fajnie :) apomysł to nie tylko na randkę z mężem tak naprawdę :D bo to by była też idealna randka z przyjaciółką na przykład ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, tak naprawdę można takie wyjście zorganizować z każdym :)

   Usuń
 10. REWELACJA!! Naprawdę super :D Ha! Już po zdjęciu wiedziałam, że zapowiada się mega interesująco - i nic a nic się nie rozczarowałam :D :D (mój mąż dostał ode mnie na Walentynki bilety na kabaret - dopiero na kwiecień, ale już się cieszymy na naszą randkę ;) :D )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie cieszę się, że się nie rozczarowałaś a Wam życzę już teraz mnóstwa radości z kwietniowej randki :)

   Usuń
 11. Taka randka zawsze lepsza niż leżenie na kanapie. Kabaret to bardzo dobra rozrywka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie lepszy to sposób na spędzenie wieczoru! A i córka się wybawiła z koleżankami :)

   Usuń
 12. Madziu świetny pomysł, jestem pod ogromnym wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł nie mój, ciesze się , że nas zaproszono :) Takie spontaniczne decyzje bywają ciekawe :)

   Usuń
 13. Dawno nigdzie z mężem nie wychodziliśmy...chyba trzeba coś wykombinować :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Przedszkole niemalże idealne :) mnie też większość kabaretów nie śmieszy, ale są takie, które mogę oglądać i śmiać się do łez ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzadko, bo rzadko, ale tym bardziej wtedy się cieszę, że wyszłam z domu i świetnie się bawiłam :)

   Usuń
 15. Wasze przedszkole jak zwykle stanęło na wysokości zadania! Super!

  OdpowiedzUsuń
 16. Super sprawa! I w sumie faktycznie, z wielu wyjść a nawet z wielu wieczorów w domu można zrobić randkę... Może powinnam coś takiego zorganizować dla swojego ? Na pewno będzie zaskoczony ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Fajny ten pomysł, aby zrobić spotkanie dla rodziców i zaopiekować się dziećmi. Szkoda, że nasze przedszkole nie ma takich pomysłów. Muszę im podrzucić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokaż w przedszkolu moje wpisy, może się zainspirują :)

   Usuń
 18. Może w takim wydaniu polubiłabym kabaret? Świetna randka. A Wasze przedszkole jest niesamowite. W naszym miasteczku takiego niestety nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaskoczyło mnie to wydanie kabaretu!!!! Mega pozytywnie :)

   Usuń
 19. Wasze eks-przedszkole jest naprawdę świetną placówką. My też już wybraliśmy i wprawdzie nie sądzę, żeby nasze było aż tak innowacyjne - ale może też będą tam jakieś atrakcje niekoniecznie tylko dla dzieci ;) A pomysł na randkę świetny - bo te restauracje i kina to już takie oklepane...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może podsuń im kilka moich wpisów i stwierdzą, że to dobry pomysł na to, by przedszkole "ŻYŁO" i rodzice się angażowali :)

   Usuń
 20. Bardzo fajny pomysł. My nie chodzimy z mężem na randki, bo nie mamy co z dziećmi zrobić, a jakby można było ich zostawić w bezpiecznym miejscu to chętnie byśmy się wybrali :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego my tez rzadko wychodzimy, ale w tym wypadku mogliśmy połączyć 2w1 :)

   Usuń
 21. Fajny pomysł na wspólne wyjście z domu :-) Wielki plus za to iż przedszkole stara się współpracować z mieszkańcami, to bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 22. Naprawdę pomysłowo, chętnie wzięłabym w takiej zabawie udział, coś czuję, że świetnie byśmy się zrelaksowali, a i dzieci przy okazji swojej imprezy miałyby nas na podglądzie, a to scala rodzinę. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała rodzina razem i dla każdego inne atrakcje :)

   Usuń
 23. super pomysł :)
  My z mężem lubimy randki w podróży nawet krótkiego wyjazdu i obiad po drodze w barze mlecznym ;p haha :D

  OdpowiedzUsuń
 24. Nam już się długo randka nie przytafiła!
  Fajny i dość orginalny ten spektakl kabaretowy. We Włoszech kiedyś był program właśnie jadna z grup kabaretowych odgrywała scenki bez przygotowania (członkowie mieli słuchawki i przez mikrofon podawane im były wytyczne, ale słyszał je tylko jeden członek ekipy na raz) :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Randki na Szczycie to najczęściej właśnie spacery, albo... wspólne zakupy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy pomysł jest dobry, byle spędzić czas razem :)

   Usuń
 26. rzeczywiście rewelacyjny pomysł! I to jeszcze niby z dzieckiem a jednak bez... :)

  OdpowiedzUsuń
 27. takie przedszkole to skarb, super, podoba mi się idea wieczór powalentynkowych...co do kabaretów ja kiedyś też nie byłam przekonana, do czasu aż poszłam :) super się bawiłam, na zywo to jednak jakos inaczej to się przezywa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może faktycznie kabarety trzeba po prostu oglądać na żywo :)

   Usuń
 28. A ja marzę już o chwili kiedy pierwszy raz pójdę do przedszkola na przedstawienie synka :) A co do kabaretu, to myślisz, że można ich zobaczyć gdzieś w Internecie? Ja też nie przepadam za kabaretami z telewizji, ale taki powiew świeżości chciałabym zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś znajdziesz na pewno na You Tube i ich profilu na FB :)

   Usuń
 29. Wspaniała randka za wami :)

  OdpowiedzUsuń

Za wszelkie komentarze serdecznie dziękuję! Zwłaszcza za te miłe i podbudowujące, ale za te krytyczne też, bo jak inaczej się czegoś nauczyć? :)

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka