Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia

Czym jest szczęście? Dla każdego czymś zupełnie innym. U jednego będzie to zdrowie (takie, które człowieka długo nie opuszcza). Dla innego to rodzina, o którą długo się starał. Dla kolejnego możliwość spędzenia wakacji poza domem, a dla jeszcze innego "wypchane" konto bankowe. Ludzie są różni i mają różne marzenia. Każdy ma swoją miarę szczęścia i nie mamy prawa tego oceniać. Jednak co jeśli owo szczęście pod żadną postacią nam nie sprzyja, a my mamy wrażenie, że wciąż mamy pod przysłowiową górkę? W życiu, w pracy. Jak znaleźć swoją drogę, by czuć się spełnionym? Jak się wydostać z dołka kiedy w niego wpadniemy? Dziś podrzucam Wam "GPS szczęścia, czyli jak się wydostać z Czarnej D." Dosłownie podaruję Wam, dzięki dwóm niezwykłym kobietom, kilka wskazówek jak się podnieść, gdy upadniemy! Jak być szczęśliwym....

Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia
Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia

Znam kilka osób, dla których wyrażenie: "znalazłam się w Czarnej D." pojawia się w życiu bardzo często. Czasem dotyczy ono błahych spraw, na których rozwiązanie wystarczy odpowiednia ilość czasu. Niekiedy jednak ten stan to istna ciemna dziura wchłaniająca bez końca. W takiej sytuacji może się znaleźć każdy. To nie takie trudne. Nachodzą Cię złe myśli, totalna beznadzieja, a Ty nie wiesz jak to ogarnąć? To normalne. Nie jesteś w tym osamotniony. Najważniejsze, by wiedzieć jak wrócić do stanu sprzed załamania i o tym jest właśnie książka "GPS szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D."

Polska pisarka powieści obyczajowych - Magdalena Witkiewicz, specjalistka od szczęśliwych zakończeń oraz Marzena Grochowska, trener biznesu i coach. Te dwie babeczki połączyły siły i stworzyły "poradnik", który mnie wciągnął jak ta wspomniana wcześniej dziura. Z tą jednak różnicą, że podczas czytania często się uśmiechałam lub kiwałam głową na znak zrozumienia. "No tak, przecież właśnie czasem tak jest!". Te słowa często mi się nasuwały podczas lektury.

Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia
Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia

Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia
Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia

To nie jest poradnik. To zbiór opowiadań przepełnionych humorem, ale również pełen życiowej mądrości oraz doświadczenia. Magdalena Witkiewicz napisała kilka opowiadań doskonale opisujących różne sytuacje z życia wzięte opatrzone sporą dawką poczucia humoru. Same nazwiska lub nazwy miejscowości, takie jak: Mieczysław Foch, Wielki Dół, Park Wierzb Płaczących, ulica Rozpaczliwa, Maurycy Bylejaki i wiele innych. Każda z nich już na wstępie mówi nam jakich bolączek dany temat dotyczy. 

"Bo ze szczęściem jest jak z zasięgiem. Czasem hula pełną parą, czasem je gubimy..." Najważniejsze jest to, by uświadomić sobie gdzie jest problem, co nas boli, denerwuje, frustruje i z tym walczyć.

Jak być szczęśliwym?


Oto najważniejsze wskazówki jakie ja wyciągnęłam z tej książki:
  • akceptuj siebie - dbaj o siebie, żyj w zgodzie sama ze sobą bez względu na to co myślą inni. Szanowanie innych to przede wszystkim szacunek do samego siebie! Życie w zgodzie z samym sobą to niesamowity komfort.
                 "Pamiętaj, że jeśli jesteś naprawdę sobą, jesteś wyjątkowa i nie masz żadnej konkurencji"
  • rób to, co kochasz - w książce znajdziecie kilka pytań, a odpowiadając na nie (ale tak szczerze) dowiecie się, czy Wasza praca to zmora ciągnąca w dół, czy jednak może pasja! 
           "Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować"

Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia
Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia
 
Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia
Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia

  • od Ciebie wszystko zależy - jeśli będziesz siedzieć i czekać na gwiazdkę z nieba, kuląc się ze smutku i rozpaczy, nic się nie zmieni. To od Ciebie zależy, czy spełnisz swoje marzenie. 
  • nazywaj rzeczy po imieniu - jeśli Ci źle - nie ukrywaj tego, nie udawaj, że jest inaczej, bo się udusisz. Jeśli czujesz się szczęśliwa, nie wstydź się tego, tylko dlatego, że wokół Ciebie są smutni ludzie. Zarażaj swoim szczęściem innych :)
  • myśl to tylko myśl - tego dowiedziałam się z warsztatów, na które ostatnio chodziłam i znalazłam potwierdzenie tych słów w książce "GPS szczęścia". Zmień słowa, które wypowiadasz, a zmieni się Twoje podejście do wielu spraw. Słowa mają moc, ale ważne, by używać tych, które Cie wspierają, a nie odbierają chęci do życia. 
  • odpuść sobie - nie zastanawiaj się nad rzeczami, na które nie masz wpływu. Nie bój się podejmowania decyzji, najwyżej będzie błędna. Masz prawo popełniać błędy, nie ma ludzi nieomylnych.  Nie ma ludzi idealnych!
"W życiu winny jest tylko ocet"

Jeśli więc szukasz recepty na to jak być szczęśliwym lub chociaż chcesz poznać kilka wskazówek jak poczuć się lepiej, koniecznie sięgnij po książkę, która podpowie Ci jak wyjść z Czarnej D., w której obecnie się znalazłeś. Bez względu na to kim jesteś i co w życiu robisz, masz prawo być sobą, masz prawo popełniać błędy, a przede wszystkim masz prawo do szczęścia! Nigdy nie daj sobie wmówić, ze jest inaczej :)

Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia
Jak być szczęśliwym, czyli GPS szczęścia
Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka