Literacka niespodzianka :)


Jakiś czas temu przeczytałam Izce książkę „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Fajna, przystępnie napisana książeczka dla dzieci, przedstawiająca różnych lekarzy pod postaciami zwierzątek leśnych, która pomoże każdemu dziecku oswoić się z tym jakże czasem ciężkim tematem – wizytą u lekarza :) Historie opisano tu w miły i zabawny sposób ;)


Nie wyobrażacie sobie jaką frajdę miała dziś moja córka, gdy okazało się, że do przedszkola zawitał nie kto inny jak autor tej właśnie książeczki - Pan Tomasz Szwed!!! Autor, kompozytor, piosenkarz i psychoterapeuta w jednej osobie.
Oto co można wyczytać o autorze na jego oficjalnej stronie internetowej http://t-szwed.pl/ :
„Ceniona postać polskiej sceny muzycznej. Na estradzie od 1978 roku. Twórca nastrojowych piosenek opowiadających o codzienności, ludzkim doświadczeniu, widzeniu świata z perspektywy zwykłego człowieka. Jego koncerty cieszą się powodzeniem – od Festiwali w Mrągowie, po kameralne recitale z towarzyszeniem gitary. Bawi się na nich młodzież i ludzie dojrzali, publiczność festynowa i widzowie bardziej wymagający. W jego repertuarze znajduje się również anglosaska muzyka tradycyjna, blues, bluegrass, folk, a także muzyka celtycka. Uczestnik festiwali muzycznych, spotkań kabaretowych, programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzi koncerty, warsztaty muzyczne, teatralne i terapeutyczne, zasiada jako juror konkursów piosenki i przeglądów recytatorskich. Zdobywca licznych nagród w plebiscytach prasowych i radiowych.” 
Dzieciaki miały nie lada niespodziankę! Dla takich małych czytelników, spotkanie z kimś kto wymyśla-tworzy ich ukochane książki to z pewnością niezapomniane i wspaniałe przeżycie :) Poza ty, że można było zakupić książki Pana Tomasza to jeszcze zawierały one płyty z piosenkami, których nauczył dzieci na dzisiejszym spotkaniu! Tak więc był śpiew, gra na instrumentach i było wesoło :) Dzieciaki będą miały niezwykłe wspomnienia :) Iza wróciła do domu z książką pod pachą, w której była osobista dedykacja i z uśmiechem od ucha do ucha :)


1 komentarz :

  1. Super :). Pamiętam jak Pietruszka spotkał w szkole autora swojej ulubionej "Afryki Kazika" :).

    Jeśli masz pytanie to napisz do mnie maila na mama.pzj [maupa] gmail.com. Albo jeśli wolisz to wyślij wiadomość przez stronę na FB.

    OdpowiedzUsuń

Za wszelkie komentarze serdecznie dziękuję! Zwłaszcza za te miłe i podbudowujące, ale za te krytyczne też, bo jak inaczej się czegoś nauczyć? :)

Zwykłej Matki Wzloty i Upadki © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka